Advertisement

BĚŽECKÉ OSOBNOSTI

POSLEDNÍ DISKUSE

Osobnosti


ROMAN KORAVSKÝ - desítkař a půlmaratonec z Jablonce nad Nisou: "Sport je největší bohatství života"

ROMAN KORAVSKÝ - desítkař a půlmaratonec z Jablonce nad Nisou:

Roman pochází z Jablonce nad Nisou, kde jsou také jeho nejoblíbenější běžecké trasy a běhá za ELEVEN RUN TEAM. K běhu se dostal už na základní škole, navštěvoval výběrovou střední školu v Bulharsku po boku mnohé světové špičky. Dnes běhá především rekreačně a pro radost.

ROZHOVOR s Janou Knapovou, nejlepší Češkou na Mistrovství Evropy v orientačním běhu

ROZHOVOR s Janou Knapovou, nejlepší Češkou na Mistrovství Evropy v orientačním běhu

Jana Knapová je česká reprezentanta v orientačním běhu, která byla nejlepší Češkou na nedávném Mistrovství Evropy. Jak hodnotí své výsledky, jaké jsou její cíle a co by doporučila ostatním orienťákům?

JIŘÍ PETR - univerzální běžec z Brněnska: "Snažím se běžecky nevyhraňovat"

JIŘÍ PETR - univerzální běžec z Brněnska:

Jirka je univerzální běžec z Brněnska, který běhá za tým Salomon/Suunto a rád si zaběhne cokoliv od silničních závodů až po horské ultramaratony. Na kontě má mimo jiné 2. místo na půlmaratonu v Karlových Varech a 3. na Perunovi 2018 nebo účast na ME ve SkyClassic 2017.

TOMÁŠ EDLMAN - pražský běžec se zaměřením na atletiku, dráhu a silniční závody do půlmaratonu: "Upravení tréninku podle aktuálního stavu je to největší umění"

TOMÁŠ EDLMAN - pražský běžec se zaměřením na atletiku, dráhu a silniční závody do půlmaratonu:

Tomáš pochází z Prahy a běhá za ASK Slavia Praha, v dětství začal s atletikou, v poslední době se přesouvá od dráhy na silniční závody do půlmaratonských vzdáleností. V tréninku rád běhá se skupinou a často vyhledává inspiraci k výživě. Krom běhu také rád plave a jezdí na kole.

ADÉLA INDRÁKOVÁ - přední česká orientační běžkyně: "Když to moc chci, tak to nejde!"

ADÉLA INDRÁKOVÁ - přední česká orientační běžkyně:

Adéla se věnuje orientačnímu běhu, kterému i s bratrem propadla už jako malá. Při OB běhá za SK Žabovřesky Brno a švédský klub IFK Lidingö SOK. Atletické závody pak běhám za AC Moravská Slavia.

KRISTÝNA DVOŘÁKOVÁ: mladá, talentovaná běžkyně desítek a půlmaratonů: "Každý hezký čas mě potěší."

KRISTÝNA DVOŘÁKOVÁ: mladá, talentovaná běžkyně desítek a půlmaratonů:

Kristýna pochází ze Záborné, malé vesnice na Vysočině, k běhu přešla od florbalu a nejraději běhá tratě od 10 km do půlmaratonu. Na dráze běhá za USK Praha, mimo ní za ELEVEN RUN TEAM a trénuje pod Janem Pernicou. Přesto, že je velmi mladá, už má na kontě řadu úspěchů. Krom běhu také studuje 3. ročník medicíny.