BĚŽECKÉ OSOBNOSTI

POSLEDNÍ DISKUSE

Osobnosti


RADEK CHROBÁK - ultratrailista z Beskyd: "Nenechte se běháním zotročit!"

RADEK CHROBÁK - ultratrailista z Beskyd:

Radek pochází z Frýdku-Místku a běhá za Minipivovar Ogar a JAPA sport. Běh je pro něj hlavně zdrojem radosti, ale rozhodně není tím jediným a ani nejdůležitějším zdrojem štěstí. O ultratrailu s nadsázkou tvrdí, že je ideální disciplínou i pro ty, kteří vlastně běhat neumí. ;)

TOMÁŠ EISNER - plzeňský běžec a multisportovec: "Závod je pro mě kulturní zážitek, motivaci musím spíš tlumit"

TOMÁŠ EISNER - plzeňský běžec a multisportovec:

Tomáš pochází z Plzně a běhá za Pilsenman Club. S během začínal spíš jako doplněk ke sjezdům divoké řeky, kterým se věnuje dodnes. Špatně se mu soustředí jen na jednu sportovní disciplínu, a i v běhu už vyzkoušel ledacos od krosů po silnice.

KRISTÝNA JUNKOVÁ - lékařka, matka, maratonská běžkyně, ale i triatletka: "Běh byl a je časově nejefektivnější sport"

KRISTÝNA JUNKOVÁ - lékařka, matka, maratonská běžkyně, ale i triatletka:

Kristýna se dříve věnovala jachtingu, ze kterého si do běhu přinesla fyzickou i psychickou odolnost. Běhání je pro ní životním stylem. K tomu všemu je Kristýna lékařka a matka. Přesto všechno denně zvládne naběhat i 15 - 25 km. Nejraději má závody kolem maratonů, za sebou ale má i ultra distance a 1/2 ironmana s velmi slušným výsledkem.

TOMÁŠ TVRDÍK - specialista na OCR a Spartan Race: "Bez těch překážek je to prostě nuda"

TOMÁŠ TVRDÍK - specialista na OCR a Spartan Race:

Tomáš pochází z Kutné Hory a běhá za SWEEP OCRACZ ELITE TEAM. Nejradši běhá překážkové běhy a Spartan Race, se kterými začal před třemi roky. Od té doby už posbíral několik úspěchů včetně vítězství na MČR, týmové vítězství na Mistrovství Evropy nebo 2. místo na OCR World Finals.

MAREK MINÁŘ - orientační běžec, který má na kontě stříbro z MS juniorů

MAREK MINÁŘ - orientační běžec, který má na kontě stříbro z MS juniorů

Marek pochází ze Šumperska a orientačnímu běhu se věnuje prakticky od mala. Dnes běhá za Magnus Orienteering (CZE) a švédský klub IFK Mora OK. Na kontě má mimo jiné také stříbro z Mistrovství světa v orientačním běhu v kategorii juniorů.

PETRA MÜCKOVÁ - "dálkoplazkyně", která běhá ultra traily v barefootech

PETRA MÜCKOVÁ - "dálkoplazkyně", která běhá ultra traily v barefootech

Petra pochází ze Studénky, běhá převážně ultra traily. Je také ambasadorkou Montane a Vivobarefoot. Ráda běhá jen v barefootech, tvrdí o sobě, že bývala hodné dítě a šprt. Od mala také tancovala.