Ostravský Kilpi Trail Running Cup už je za rohem!

Ostravský Kilpi Trail Running Cup už je za rohem!

Oblíbený Kilpi Trail Running Cup je tu i letos, a to dokonce s devíti závody! Registrace běží a na nejbližší závod, již 28. dubna v Ostravě s trasy 5 a 10 km se stále ještě můžete přihlásit!

KTRC hlásí novinky pro sezónu 2018

Lehká termínová občerstvovačka a jedno skryté překvapeníčko. Jinak tradiční prověřená (závodníky i organizátory) kvalita. To nabízí největší seriál přírodních běhů v zemi, Kilpi Trail Running Cup do další sezony. Registrace běží už od prosince. V kalendáři je zatím osm závodů, připravuje se devátý, na ten se můžete těšit jako na překvapení. Zásadně se mění termín Česko-německého půlmaratonu Českým lesem, který se přesouvá do prázdnin, mírně se posune i Dolní Morava a Ještěd.

Snažili jsme se vyhnout možným termínovým kolizím v nabité termínovce a taky chceme nabídnout stejnou trať v úplně jiných kulisách,“ říká ředitel série a tvůrce tratí Martin Dvořák. Pro už rozsáhlejší stálou klientelu KTRC běhů se tímto otvírají nové perspektivy.

Český les dosud v podobě pestrobarevného, ale studeného podzimního obrazu, rozkvete do letních vůní. Co si tu dát pár dní dovolené v nedotčené zádumčivé krajině? Anebo Ještěd – už v září tam bývalo chladno a lezavo, co teprve v říjnu? Nečas přece k Liberci patří, čím drsnější, tím lepší.

Prohlédněte si i další fotograie k článku…

Akce budou mít zážitkově-výletní charakter

Začíná se už obvykle 10kilometrovými městskými traily na ostravské haldě Ema a na pražském Petříně. Pak následují horské půlmaratony na Dolní Moravě a v Českém lese. Prázdniny se lámou do druhé poloviny královskou Krkonošskou 50 (i s poloviční verzí). Následuje půlmaratonský panoramatický výběh okolo Lipna a ještědské krpály. Finále obstará půvabný kros na golfovém hřišti v Motole v podobě desítky. Plus jedny dosud nepoznané hory.

Ještě větší pozornost chceme věnovat také doprovodné pětce. Máme připraveny moc pěkné tratě, které zvládne každý, hlavně zbytek rodiny, když čeká, než se jeden její člen vrátí z dlouhé trati,“ podporuje Martin Dvořák zážitkově-výletní charakter akcí.

Přihlášky se na webu www.sportt.cz spouští 1. prosince. Celoroční permice na 9 závodů stojí 2 500 Kč a můžete si nechat vystavit dárkový poukaz třeba ještě pod stromeček. Jeden podnik pak vyjde na 400 Kč (na místě 500 Kč), pětka na 200 Kč.

Ostravský KTRC už v sobotu 28. dubna!

Jak už bylo zmíněno, první na řadě už za pár dní je ostravský KTRC 28. dubna s trasy na 5 a 10 km. Pětikilometrová trasa je navíc zcela bez převýšení a je tedy vhodná i pro úplné začátečníky nebo pro ty, kteří si po zimě ještě příliš nevěří na něco delšího! Start je v Ostravě v ulici K Trojhalí, zajištěno je parkování, a to jako poblíž startu, tak cíle. Očekává se přibližně tisíc účastníků, což už je slušná parta nadšenců, ale ne tak veliká, abyste se museli obávat divokého běžeckého davu. I časový limit, který byl nastaven na 90 minut na 10 kilometrové trati nahrává i méně zkušeným běžcům, není se tedy třeba obávat nedokončení!

Termín: sobota 28. dubna 2018

Místo startu: Ostrava, K Trojhalí

Parkování: poblíž areálu startu a cíle

Kapacita závodu: 1000 závodníků

Časový limit: na dokončení 10 km trati máte 90 minut (9 km/h)

Parametry tratí:

  • 10 km  200 m převýšení
  • 5 km bez převýšení

Občerstvovací stanice bude na trase celkem 1x a bude na nich (voda, iontový nápoj)+ v cíli ovoce, voda, iontový nápoj.

Více informací najdete také na webových stránkách Kilpi Trail Running Cupu nebo na jejich facebookovém profilu.

KILPI TRAIL RUNNING CUP 2018

28. 4. sobota – KTRC Ostrava 10/5 km

27. 5. neděle – KTRC Trail Praha 10/5 km

16. 6. sobota – KTRC Dolní Morava 21/5 km

14. 7. sobota – KTRC Český les 21/5 km

4. 8. sobota – KTRC Krkonošská 50 50/25/5 km

18. 8. sobota – KTRC Lipno 21/5 km

21. 10. neděle – KTRC Ještěd  21/5 km

4. 11. neděle – KTRC Motol 10/5 km

Navnadit se můžete také ve videu z předloňského ročníku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: