Pilsen Trail Brdy 2022: reportáž a fotky ke stažení zdarma

Pilsen Trail Brdy 2022: reportáž a fotky ke stažení zdarma

V sobotu 23. dubna proběhl první díl seriálu Pilsen Trail v Brdech. Hlavní maratonské tratě ovládli David a Michaela Gerychovi. Najdeš se na fotce od fotografa Martina Kleina?

V sobotu 23.4. 2022 za krásného jarního počasí proběhl 2. ročník Hannah Pilsen Trail Brdy. Centrum našli pořadatelé v blízkosti pro běžce a cyklisty přátelské hospůdky Žernová. Na závodníky čekaly tratě 42 km, 19 km 11 km a pro mladé naděje pak 2 km, 750 m a 350 m. Pořadatelé oproti loňsku mírně upravili trať 42 km, a to tak, aby měla skutečnou proporce maratonu. Vedla krásnou krajinou a pěšinkami přes Zavírku, Třemošnou, Klobouček, nejvyšší vrchol Brd Tok, Bohutínský vrch, druhý nejvyšší vrchol Brd Prahu a na závěr s přeběhem přes Bílou skálu. Spokojení závodníci si pochvalovali krásné tratě a oceňovali, že v některých místech Brd ještě nebyli a po některých cestičkách nikdy neběželi, a to přesto, že v Brdech absolvovali již více běžeckých závodů.

Vítězí Gerychovi

Hlavní maratonské tratě ovládli David Gerych (čas 3.20,56) a Michaela Gerychová (čas 3.30,04) z KUPKOLO.cz. a stanovili tak velmi kvalitní časy pro příští ročníky. Na trati 19km byli nejrychlejší Martin Mužík (čas 1:21,14) z klubu S.S.B. a Karolina Waldhans Portella (čas 1:42,08), oba v novém traťovém rekordu. Na trati 11km zvítězili Jindřich Pokora (čas 52:07) z Líšnice a Anna Jurová (čas 1:05,18). Na této distanci loňské traťové rekordy odolaly. V žákovských kategoriích kralovali David Vlk, Nora Demangeon, Viktor Demangeon, Eliška Havlíčková, Filip Havlíček a Ester Paimová. Někteří závodníci, kteří nezvítězili na trati, měli štěstí v tombole, kde vyhráli zajímavé sportovní vybavení od hlavního sponzora závodu Hannah.

Přihlas se i na další závody

Děkujeme závodníkům, dobrovolníkům především z Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM a všem pořadatelům, kteří pomohli se značením a úklidem tratí i okolí, a zároveň tak po závodě pomohli v akci Úklid Brdy 2022, která probíhala v těchto dnech na celém území Brd. Příští závod třídílného seriálu Hannah Pilsen Trail se koná již 28. května v Letkově a maratonci se mohou těšit tradičně na přeběh Čiliny, Maršálu a Radyně. Třetí díl bude 12. listopadu s výběhem na Krkavec.  Závodníci s nejvíce body ze všech třech závodů mohou vyhrát velmi kvalitní ceny od výrobce outdoorového vybavení Hannah.

Třetí ročník závodu Hannah Pilsen Trail v Brdech bude poslední sobotu v dubnu 2023.

Fotogalerie č.1: start, vyhlášení a zázemí

Fotogalerie č.2: trať

Foto: Martin Klein

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: