Pozvánka na Brdský kros: Běh do Řitky. První závod série Inov-8 Krosového poháru!

Pozvánka na Brdský kros: Běh do Řitky. První závod série Inov-8 Krosového poháru!

Inov-8 Krosový pohár představí v letošním roce tři nové závody, kterými doplní sérii pěti krosových tras. Po svém boku bude mít silné partnery a v rukávu ještě vymazlenější trati, kde asfalt nemá co dělat.

Běh do Řitky navazuje na úspěšný Trail Sázava a Kros Bučiny

V loňském roce nám organizátoři představili nový běžecký závod Trail Sázava, který provedl nadšené běžce technicky náročnější ale krásně pestrou tratí kaňonem Sázavy. Uvolněná atmosféra byla umocněná tropickým počasím počínajícího léta a premiéra se povedla na výbornou.

O pár měsíců později si odbyl svou premiéru další terénní závod ze stejné dílny a byl jím Kros Bučiny. Lokalita Voděradských bučin poskytla závodu prvního listopadového víkendu krásnou kulisu a řádící vichřice dokonce vystřídalo slunko, které probarvilo zlatavé listí i tváře rozcvičujících se běžců. Podzimní atmosféra byla kouzelná a na 350 dospělých závodníků si mohlo užít opět dvě trati o délce 10 a 15 km po lesních cestách, cestičkách a pidicestičkách.

Prokličkovali mezi balvany, pár jich ladně přeskočili a pak už je čekaly jen skály, potok a měkký došlap po celou cestu. V zázemí rozhodně nepanovala dušičková atmosféra, kterou kalendáře velel, naopak, veselí a radost z výkonu všech přítomných opět nasytily vzduch a pouze věnečky z cukrárny připomínaly zmíněný svátek.

Co nás čeká letos

Délka tras 10 a 15 km se osvědčila, zrovna tak jako výrazné převýšení dlouhé trati. Ukázalo se, že běžci nejsou bábovky, terén a přírodu milují stejně, jako tvůrci závodů, a tak se v letošním roce můžeme vedle Inov-8 Krosu Sázava a Inov-8 Krosu Bučiny těšit na tři další. Společně vytvoří sérii, která bude průběžné hodnocena, a v závěru roku se dočkáme vítěze Inov-8 Krosového poháru, který bude ve Voděradských bučinách slavnostně vyhlášen.

Sezónu otevře nováček v termínovkách, který zve závodníky na Inov-8 Brdský kros: Běh do Řitky. Startuje již 14. 4. 2018. Organizátoři tu přichystali náročnou trasu přes skály a po hřebenech, v roklích i kamenných polích, za odměnu je pak provede krásnými lesními cestičkami, to však, aby byla pozornost běžců odvedena od dalšího stoupání. Převýšení je tu skutečně úctyhodné 580 m na 15 km a ani 11 km trasa nebude tentokrát velkou úlevou při 440 m stoupání. Krása brd ale rozhodně bude stát za vynaloženou námahu!

Květen přinese krom májových polibků a rozkvetlých třešní další lahůdku do seznamu opravdových trailových fajnšmekrů. Inov-8 Sklaní kros v Českém ráji.

Začínající léto můžete oslavit „starým známým“ Inove-8 Krosem Sázava, přes prázdniny vás nechají tvůrci oddechnout a nabrat síly na nabitý podzim! Hned v září totiž zazáří poslední nový přírůstek, Inov-8 Koko kros, odhalující krásná zákoutí Kokořínska a podzimní Inov-8 Kros Bučiny zaujme letos své místo v říjnu.

Přesné termíny a soupis lokalit naleznete na www.KrosovyPohar.cz

Testování bot, sportovní výživa, hlídání dětí i nevšední občerstvení v cíli

Na každém závodu se běžci mohou, krom vypiplaných terénních tratí, těšit také na skvělou atmosféru a doprovodný program, který jim v letošním roce pomohou dokreslit partneři závodů. Titulárním partnerem je Inov-8, specialista na výrobu krosové obuvi a doplňků ke krosům, maratonům a horským běhům. V rámci spolupráce s Rock Pointem tak bude na přítomné Trail running station připravena obuv z jejich dílny a běžci ji budou moct rovnou otestovat v prostředí, pro které byla stvořena. Krom obuvi zde budou prezentovány brýle Julbo, batohy Osprey , Hydroflask nebo Saxx. Bude z čeho vybírat!

O vyváženou stravu a doplnění energie se na závodech postará Iswari, výrobce 100% přírodních sportovních směsí, které bude možno na místě rovnou ochutnat. Stylový multifunkční doplněk značky Buff si pak vybojuje vítěz mezi svými odměnami, šanci budou mít ale i ti pomalejší, kteří zavítají k Buff stánku.

O děti běžců bude po čas jejich závodu opět postaráno při výuce fandění, tvorbě medailí a jiných aktivitách v dětském koutku. Pokud už jste v uplynulé sezóně některý ze závodů běželi, víte, že v cíli čekal na každého přeživšího věneček či rakvička. Nechme se tedy překvapit, čím nás tvůrci odmění tentokrát.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: