Pozvánka: Slapy Trail Maniacs lákají krásnou přírodou i náročností terénu

Pozvánka: Slapy Trail Maniacs lákají krásnou přírodou i náročností terénu

Oceníte při závodě malebné výhledy? A co pečlivě značenou trať s minimem asfaltu? Výběr ze tří vzdáleností? Rychlostní a vrchařskou prémii? Prize money? To vše a ještě víc nabízí říjnový Slapy Trail Maniacs

Pokud máte v sobotu 22. října volno, přihlaste se na závod, který si získal pověst akce s přátelskou atmosférou a nápaditou tratí. Vlastně tratěmi. Můžete si vybrat mezi 33, 47 nebo 61 kilometry, které vedou stezkách a cestičkách kolem slapské přehrady. 

Brzký start s východem slunce

V 7 hodin ráno vybíhají z Nečína za svitu čelovek závodníci nejdelší trasy. Odměnou za brzké vstávání a náročný den jim bývá kýčovitý východ slunce. O dvě hodiny později se na trať závodu přidají běžci střední délky. Ti jediní startují z centra závodu a už po pár kilometrech je čeká vrchařská prémie zakončená výstupem na rozhlednu Veselý vrch.

Autobusem na start

Běžce 33kilometrové trati vysadí autobus u Živohošťského mostu, odkud se v poledne i oni přidají na trasu Slapy Trail Maniacs. Závodníci absolvují členitý úsek okolo východního cípu přehrady. Poté, co přebrodí potok Mastník, je potřeba posbírat síly na rychlostní prémii na ostrohu nad Hrazanami a potom už následuje náročný technický úsek Albertovými skalami. Za nimi oddech na poslední občerstvovačce a už zbývá jen závěrečná neméně kopcovitá pasáž a cíl je téměř nadosah.  

Pokud se chcete proběhnout v krásné přírodě probarvené podzimním listím, přijeďte na Cholín. A pokud se chcete i pobavit, zůstaňte na večírek!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: