Přední trailový běžec Pavel Brýdl hodnotí novou trailovou kolekci obuvi Mizuno

Přední trailový běžec Pavel Brýdl hodnotí novou trailovou kolekci obuvi Mizuno

Přečtěte si tipy od špičkového českého běžce Pavla Brýdla. Jak hodnotí novou kolekci trailových bot od Mizuna?

Tipy od špičkového běžce

Pavel Brýdl je vynikající český běžec, který již několik let patří do nejužší české špičky především v horských bězích a skyrunningu. Pravidelně se účastní závodů na domácí i zahraniční půdě především v Alpách, kde jako jeden z mála dokáže soupeřit s těmi nejlepšími.

Na alpských skyracech patří Brýdl z Čechů mezi nejzkušenější

Ty pravé skyrunningové závody v Itálii či Švýcarsku Pavel objíždí již několik let, během kterých nasbíral mnoho zkušeností. K samotnému skyrunningu přivedl Pavla jeho kamarád Robert Krupička, který je dlouhodobě v horských bězích českou jedničkou. Proslulé Giir Di Mont, Mont-Blanc Skymarathon, Limone Skyrace či méně známé Dolomiti Friulane – to všechno jsou skyrunningové podniky, kterých se v minulosti zúčastnil. Poslední kvalitní výsledek dokázal Pavel zaběhnout nedávno na legendárním švýcarském závodě Sierre-Zinal, kde v nabité světové konkurenci závod dokončil na skvělém 21. místě. Krom toho je letos 1. z Čechů na Perun SkyMarathonu, mistrovstí ČR v horském maratonu.

Prohlédněte si i další fotografie k článku…

Spokojenost s celou kolekcí

Na jaké běhy se zaměřuješ a co očekáváš od běžecké boty?

V poslední době se zaměřuji hlavně na delší terénní běhy od 20 do 50 km. Ale občas si rád zaběhnu i silniční závody.

Nejdůležitější je, aby mi bota dobře seděla na noze. Dále musí mít dobré odpružení, vhodnou podrážku na daný povrch a jako poslední řeším váhu a design.

Používáš boty z kolekce Mizuno Trail, jak jsi spokojený? Splňují očekávání?

Druhým rokem mám možnost testovat trailové modely Mizuno a jsem naprosto spokojený s celou kolekcí.

Jaké konkrétní modely používáš a na jaké běhy a závody je bereš?

Největší zkušenost mám s modely Hayate 4 a Kien 4.

Model Hayate 4

Hayate 4 je top model závodních krosových bot na trhu. Vyhovují mi ve všech ohledech a rád se o své poznatky podělím se čtenáři.

Použití:

Beru si je celoročně na všechny krosové závody od krátkých až po ultra. Dokonce jsem je využil i na zimních závodech (Winter Ještěd Skyrace…), kde mne příjemně překvapily a nemusel jsem řešit nesmeky.

Komfort:

Bota mi seděla už při prvním vyzkoušení. Co bych hlavně ocenil je hodně šetrné řešení patní části, kde mě nic netlačí. Mámoperované Achillovy šlachy, takže jsem našel přesně to, co jsem potřeboval. A na druhé straně je vyztužená špička, paráda. Při závodech často kopnu do kamenů na trase…

Odpružení:

V trailových závodech, jsou časté dlouhé a prudké seběhy, kde je potřeba „běžet hranu“ . Proto jsem zvolil tento model, který má dostatečné tlumení, podpořené ještě ESS deskou, která chrání chodidlo před nárazy

Přilnavost:

Díky podrážce Michelin s  agresivními vzorky bot drží na všech površích včetně mokré trávy, kamenech, bahnu nebo sněhu.

Model Kien 4

Kien 4 používám hlavně na trénink. Nemá tak agresivní vzorek a je trochu těžší než Hayate 4. určitě bych tento model doporučil většině běžců, kteří chtějí výbornou trailovou botu za rozumné peníze. Z mého pohledu je to jedna z nejlepších voleb na trhu v poměru cena/kvalita.

MizunoMIZUNO je známá sportovní značka s velmi dlouhou tradicí. V dalekém Japonsku se začaly jejich produkty vyrábět již v roce 1906. V jejím sortimentu najdeme tu nejkvalitnější obuv na mnoho druhů sportů, ale i oblečení a funkční doplňky. Na své si přijdou muži, ženy i junioři. Hlavním segmentem na našem trhu je však běh, kde se technologie Mizuno řadí mezi ty nejlepší na světě. Vyzkoušejte sami!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: