Představujeme běžecký tým SvetBehu.cz pro rok 2017

Představujeme běžecký tým SvetBehu.cz pro rok 2017

Sestavili jsme zbrusu nový běžecký tým webu SvetBehu.cz, který se bude objevovat na letošních závodech a my vás budeme průběžně informovat o výsledcích jednotlivých členů. A kdo v týmu je? No přece jen ti nejlepší!

V běžeckém týmu SvetBehu.cz jsou tito borci a borkyně. Nejdete zde nejen ty nejlepší, kteří se pravidelně umisťují na předních místech běžeckých závodů, ale také běžce, kteří mají také běžecké cíle, ale v trochu jiném smyslu. Pojďme se na ně společně podívat:

Linda Beniačová – běžkyně, co poráží i muže

Tato přední horská běžkyně se každoročně účastní těch nejtěžších tuzemských podniků jeko je LH24 nebo třeba Beskydská sedmička. Drží již 4x násobné vítězství na LH24 po sobě, což je na ženu skutečně vynikající výkon. Její 5 letá běžecká kariéra má vzrůstající tendenci a my se moc těšíme na její další výsledky v tomto roce!

Tomáš Lichý – jednička na české scéně horskéh běhu

Tomáš je v současnosti na špičce českého běhání v horách. I přes svůj nízký věk se účastní těch nejtěžších horských závodů nejen na domácí, ale také v zahraničí. Na české scéně skyrunningu se poprvé obejvil v roce 2015, kdy dokázal porazit na MČR ve skyrunningu na Perun SkyMarathonu známé borce a zvítězit v rekordním čase. Od té doby se ale věnuje převážně kratších tratím a vertikálním kilometrům, kde stabilně dosahuje velmi slušných výsledků. Letos v zimě ho můžete sledovat také na skialpinistických závodech.

Pavel Brýdl – špičkový běžec ve špičkové formě

Pavel Brýdl je stálice na českých běžeckých kolbištích. Jeho již 3 tituly vicemitra ČR ve skyrunningu na Perun Skymarathonu mluví samy za sebe. Loni potvrdil svou vzrůstající formu na zimním Ještěd SkyRace a jsme moc zvědaví, jak bude vypadat jeho další sezona. Každoročně se mimo horských běhů a Dolomitennmana účastní také několika silničních závodů, kde také stabilně podává slušné výkony.

Tomáš Hudec – běžecký talent s cestovatelskou duší

Tomáš je talent, který se objevil na běžecké scéně teprve před 3 roky. S během začínal jen pro zábavu a postupně ho to chytlo natolik, že se mu věnuje naplno a momentálně si plní svůj sen oběhnout celý svět v projektu nazvaném RunTheBeaty.com. Na českých závodech si zaběhl pár pěkných výsledků, ale momentálně se po příjezdu z Nepálu ani trochu neochladil v českých krajích a už je zase v prohřáté Kolumbii. Moc se těšíme na jeho formu, kterou snad předvede na podzimních závodech.

Jiří Mašek – nestárnoucí běžec, co si plní své sny

Jirka je redaktor a veterán, který si plní stále další a další běžecké sny. Jedním z nich je kromě veteránského mistrovství ČR v maratonu také jeho funkce vodiče. Mnozí z vás ho jistě znají ze závodů RunCzech i dalších kolem Plzně jako výborného a kvalitního vodiče, který rád pomůže a poradí každému začínajícímu i pokročilému běžci. Jirka se opět poctivě chystá na další sezonu a tak jsme velmi zvědaví, kde bude zářit letos.

Vojtěch Gawlas – redaktor SvetBehu.cz a běžec s vášní pro běh v horách

Vojta je student a redaktor SvetBehu.cz, který miluje běhání v horách, nejen těch tuzemských. Pokud o většině běžců výše budete číst, s největší pravděpodobností to bude z jeho pera. Běhání se ale samozřejmě věnuje i aktivně a můžete ho potkat na spoustě běžeckých závodech v Beskydech ale i jinde v ČR.

Běžci a běžkyně jsou v našem týmu na bázi dobrovolnosti a plyne jim z toho hned několik výhod. Kromě toho, že je sledujeme a snažíme se o nich pravidelně psát a zveřejňovat jejich úspěchy, jim poskytneme startovné na vybrané závody a v rámci našich možností se je budeme snažit podpořit.

David Gladiš – běžec pouští a pralesem

Nejraději spojuje dobrodružné cestování s během a tak si ho vyzkoušel v mnoha z více než 100 zemí světa, které navštívil. Běhal kromě jiného po Sahaře v Libyi a poušti Takla Makan v Číně, po posvátných horách a opuštěných pevnostech v Indii, Barmě a Srí Lance, v deštných pralesech Amazonie, Panamy či Malajsie, po savanách Ugandy, Tanzánie a Svazijska. Na horách v Pákistánu, tureckém Kurdistánu, Mauriciu, Gruzii, po plážích Toga, Thajska či Nikaraguy.

„Běžet v opravdové, lidmi dosud necivilizované přírodě, vyžaduje zvláštní druh morálu. Když jsem běžel 20 km v odlehlém národním parku Ugandy, bylo to krásné, že kolem běhala stáda antilop a tlupy paviánů. Zároveň jsem ale věděl, že tam žijí lvi, sloni a buvoli, a tak jsem musel být pořád ve střehu a tempo bylo neobvykle vysoké.

V prosinci jsem zase běžel deštným pralesem v malajském národním parku Taman Negara k vodopádům po stezkách uzavřených kvůli dešťům. Kdykoliv jsem na malinkou chviličku zastavil, třeba abych se podíval na ledňáčka nebo čerstvý sloní trus na stezce, okamžitě se na mně začaly sápat nechutné pijavice. Jediné místo, kde jsem si za ty 3,5h běhu mohl v klidu oddychnout, bylo při brodění řeky po pás ve vodě. Takže opět, velmi kvalitní trénink :)“

Letos na jaře se chystá na přeběh pouště Wahiba Sands v Ománu (je to malá poušť, tak by to mělo vyjít) a do pouštních hor na severovýchodě Íránu.

(David Gladiš je také spoluzakladatelem webu SvetBehu.cz, vašeho oblíbeného běžeckého portálu).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: