Překonejte svoje limity a postavte se na start Půlmaratonu Plzeňského kraje

Překonejte svoje limity a postavte se na start Půlmaratonu Plzeňského kraje

Další ročník oblíbeného Půlmaratonu Plzeňského kraje odstartuje v sobotu 22. dubna 2023! Nedílnou součástí závodu jsou i další doprovodné běhy – OMEXOM krajská desítka, krajská pětka, týmové běhy a dětské závody. Zázemí bude tradičně v areálu Škodaland v Plzni. Registrovat se můžete na webových stránkách půlmaratonu.

Velmi náročná trať Půlmaratonu Plzeňského kraje vedoucí přes Litice, Šlovice, Dobřany a Lhotu zpět k Borské přehradě je oblíbeným závodem mnohých příznivců běhu. Což dokládá například účast naší současné nejlepší vytrvalkyně Marcely Joglové v roce 2017, kdy vítězstvím na tomto závodě vlastně neoficiálně odstartovala svoji skvělou kariéru.

Velká oblíbenost dětských závodů

Co by to bylo za závody bez těch, kteří představují naši budoucnost, tedy dětí. Právě závody pro nejmenší sportovce patří mezi nejnapínavější a zažijete zde úžasnou atmosférou plnou radosti a mnohdy i slz. Ale i takové emoce k běžeckým závodům neodmyslitelně patří. Mnozí z těchto dětí, ač nevědomky, tímto závodem odstartují svoji budoucí sportovní kariéru. „Jejich nadšení, úsilí a radost je pro mnohé inspirací a pro nás radostí tyto závody organizovat“, říkají pořadatelé. Připraveny jsou tratě od sta metrů pro a nejmladší, až po osm set metrů pro nejstarší. Zvláště zmiňované úsilí a snaha bývá pokaždé nejvíce oceněna. Každý dětský účastník obdrží za svůj statečný výkon v cíli malou pozornost. Ti nejlepší z kluků a holek v každé kategorii se mohou těšit na krásné ceny od Plzeňského kraje a partnerů závodu.

Doprovodný program láká nejen běžce, ale i diváky

Pro všechny účastníky, ale i jejich rodinné příslušníky, doprovod nebo jen příznivce běhu, bude v areálu Škodaland připraven bohatý doprovodný program. Kromě vystoupení oblíbené kapely POPs je připravena horolezecká stěna, bungee running – bungee basketball či rodeo býk. Nejmenší se mohou těšit na malování na obličej. V areálu bude také fotostěna, kde si každý může udělat vlastní foto.

Dobřany – FAN zóna a příjemný průběh městem se skupinou SEMTEX

Zajímavé oživení pro všechny účastníky půlmaratonského závodu bude čekat tradičně i ve městě Dobřany, přes které závod vede a navíc se zde láme do své druhé poloviny. Dobřany při každém ročníku půlmaratonem žijí a připraví vždy nějaké velké překvapení, které závodníkům zpříjemní běh a dodá sil a energii do další části závodu. Skvělou sportovní atmosféru podpoří vystoupení kapely Semtex.

Krásná trika a limitované edice čelenek s logem závodu

Jako každý rok, i letos jsou pro všechny zájemce připravena originální trika s vizuálem závodu. Novinkou letošního ročníku jsou pánské a dámské čelenky, které si můžete k triku v rámci registrace zakoupit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: