Připojte se k Suunto Commuting Day a bojujte s námi proti emisím CO2!

Připojte se k Suunto Commuting Day a bojujte s námi proti emisím CO2!

Dobré pro vás, dobré pro planetu. Suunto vám umožňuje sledovat vaše dojíždění s využitím lidské síly a zároveň i úsporu CO₂ a vyzývá vás, abyste se 22. září 2022 připojili k Suunto Commuting Day.

Společnost Suunto s potěšením oznamuje, že ve čtvrtek 22. září zahájí první Suunto Commuting Day. Jeho účelem je motivovat lidi k jízdě na kole nebo k běhu do práce a současně ke snížení emisí CO2.

Co udělat pro to, abyste se zúčastnili?

Je to jednoduché: sledujte své dojíždění (Commuting) pomocí hodinek Suunto nebo cyklocomputeru Hammerhead a označte tuto aktivitu jako dojíždění v aplikaci Suunto. Po skončení akce ukážeme, kolik emisí CO₂e naše komunita ušetřila.

Suunto podporuje v dobrodružství a ekologii

Suunto je finská značka s 86letou  historií, vyrábějící sportovní GPS hodinky a vybavení, podporující uživatele při jejich dobrodružstvích a průzkumu terénu. Zároveň se Suunto snaží podporovat svou komunitu poskytováním řešení, která jsou nápomocna v každodenním životě. Suunto se zaměřuje na trvalou udržitelnost a svým uživatelům nabízí možnosti, jako jsou: sledování dojíždění na lidský pohon, a také jako další motivaci i možnost vizualizace, kolik emisí CO2 jsou schopni snížit tím, že se rozhodnou dojíždět například na kole ve srovnání s vozidlem na fosilní paliva na stejnou vzdálenost.

„Jedna jízda do práce na kole se nemusí zdát jako velká pomoc,“ říká manažerka pro udržitelnost společnosti Suunto Heidi Heikkinen. „Ale jakmile to budete dělat pravidelně, všimnete si, jak se to všechno načítá. A při pohledu na celou komunitu je jasné, že tisíce lidí, kteří se rozhodnou pro dojíždění do práce na lidský pohon, mohou rozhodně něco změnit. Zvláště když víme, že doprava je jedním z největších zdrojů emisí.“

Jak používat možnost sledování dojíždění?

Abyste mohli začít sledovat své dojíždění, nemusíte mít hodinky Suunto ani s nimi kompatibilní cyklopočítač Hammerhead. Ke sledování stačí použít aplikaci Suunto, která je zdarma

Aplikaci Suunto pro iOS lze stáhnout zde a pro Android zde.

Abyste mohli začít sledovat, nemusíte dělat nic víc než jezdit, běhat nebo chodit z bodu A do bodu B a ukládat svou aktivitu. Při prvním sledování aktivity dojíždění budete dotázáni, zda chcete aktivovat automatické označování tagem „dojíždění“. Aplikace Suunto může jako dojíždění automaticky označit jednosměrné cesty, které začínají a končí ve vzdálenosti alespoň 500 metrů (0,3 míle). Snížené emise CO2 pro jednu aktivitu se zobrazí v přehledu tréninku a nový widget pro dojíždění na domovské stránce aplikace zobrazí součet měsíčně ušetřených emisí CO2.

Propagace udržitelných rozhodnutí

Podpora každodenních ekologických aktivit je součástí závazku značky Suunto být zodpovědnější firmou. Více než 90 % výrobků Suunto se dnes vyrábí v továrně ve finském městě Vantaa. Od roku 2021 její centrála a továrna využívají 100 % obnovitelné energie. A aby vše bylo transparentní, nedávno zveřejnila svou první výroční zprávu o udržitelnosti, kterou si můžete přečíst zde.
„Přístup společnosti Suunto k udržitelnosti spočívá ve zvyšování pozitivních účinků, nejen v omezování těch negativních. Ty se nazývají jako naše uhlíková stopa. Naším cílem je našlapovat lehce a být hybnou silou pro dobrou věc. Věříme v sílu komunity. Společně můžeme ovlivnit změnu tím, že pozvedneme svůj hlas a podnikneme skutečné kroky. Našim ambasadorům a naší komunitě na tom záleží stejně jako nám,“ říká manažer značky AnG Laiho.

O značce Suunto

Zastáváme myšlenku dobrodružství. Průkopnické objevování je v naší DNA od roku 1936, kdy se finský orientační běžec Tuomas Vohlonen rozhodl vytvořit přesnější kompas a následně vynalezl novou metodu výroby kompasů plněných kapalinou. Dnes je Suunto na špičce v oblasti designu a inovací sportovních hodinek, potápěčských počítačů, kompasů a digitálních služeb, které využívají milovníci dobrodružství po celém světě. Jsme hrdí na to, že výrobky Suunto zvládnou i náročné podmínky, ale zároveň jsou navrženy s ohledem na každodenní život, což odráží naši severskou identitu. Sídlo a továrna společnosti Suunto jsou stále ve Finsku. www.suunto.com 

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: