První závod letošní série ARMY RUN zná své vítěze – Vacíka a Ševčíkovou + FOTKY ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ

První závod letošní série ARMY RUN zná své vítěze – Vacíka a Ševčíkovou + FOTKY ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ

Téměř 1100 běžců se účastnilo prvního letošního překážkového závodu ze série ARMY RUN. Trať dlouhou přes pět kilometrů a čítající přes 30 překážek nejrychleji zdolal Jiří Vacík s časem 37min 34s. Nejrychlejším týmem byl Ajfel s časem 42min 26s.

V Hluboké byl na účastníky připraven nejméně náročný závod celé série

Jak již název ARMY RUN napovídá, závody mají atmosféru připomínající armádní výcvik. “Na běžce byly připraveny nejen fyzické, ale i i psychické překážky. Plazení pod ostnatým drátem, štěkot psů, neustávající hluk a křik z amplionů a megafonů,” doplnil Martin Liška, jeden ze zakladatelů překážkových běhů ARMY RUN.

Mezi závodníky byli i profesionální vojáci a také například Martin Hrazdil z týmu SVVAT a Jiří Vacík z týmu Spartan Gym. Přestože jsou jednotlivé tratě poměrně náročné, pravidelně se závodů účastní i ženy. V Hluboké nad Vltavou jich bylo přes 310. Nejrychlejší z nich, Jana Ševčíková zvládla závod za 57min a 38s. Všichni, kteří doběhli do cíle, dostali medaili – Dog Tag.

Kromě nových překážek organizátoři pro letošní rok přichystali i možnost přednostního startu.

Jedná se o elitní vlny. To znamená, že lidé, kteří se do nich za drobný příplatek zaregistrují, poběží mezi prvními. Získají výhodu v tom, že u překážek budou jako první a překážky budou mít čisté, protože ještě nebudou špinavé od bláta po jiných závodnících.

V letošním roce organizátoři ARMY RUN naplánovali ještě další tři závody. Ten nejbližší se bude konat 16. července ve Vyškově přímo na vojenském cvičišti Armády ČR. “Trať nebude stejná jako v loňském roce. Překážky a trasa budou inovované,” doplnil Liška s tím, že závod ve Vyškově se koná pod záštitou ministra obrany a za pomoci Armády České republiky. Na závodníky čekají u překážek praví vojáci, kteří je budou nejen hecovat, ale i kontrolovat zdali zdolávání překážky neodflákli. Registrace na závod ve Vyškově jsou stále k dipozici na adrese: www.armyrun.cz.

Nedlouho poté, se poběží na Ještědu. Nová závodní trať bude zároveň i ta nejnáročnější v letošním roce. Podrobnosti a registrace je možné najít zde.

FOTOGALERIE ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

1. Fotogalerie – (10:10 – 11:10)

2. Fotogalerie – (11:10 – 12:30)

3. Fotogalerie – (12:30 – 13:30)

4. Fotogalerie – (13:30 – 15:10)

5. Fotogalerie – (15:10 – 18:00)

6. Fotogalerie – mix

Výsledky

Muži

1. Jiří Vacík

2. Martin Hrazdil

3. Pavel Suchý

Ženy

1. Ševčíková Jana

2. Žondrová Tereza

3. Srbová Alena

Týmy

1. Ajfel

2. PAT & MAT

3. Sejdeme se na bedně

Celkové výsledky zde

Informace o závodu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: