Pryč ze židle, nejen středoškoláci! Začíná virtuální běžecký souboj o sto tisíc korun

Pryč ze židle, nejen středoškoláci! Začíná virtuální běžecký souboj o sto tisíc korun

Finanční dar sto tisíc korun získá střední škola, která zvítězí ve zcela novém virtuálním projektu „Pryč ze židle”. Ten dnes spouští organizační tým RunCzech: „Jednoduše chceme rozběhat a motivovat mladou generaci,” vysvětlují svůj nápad pořadatelé.

Současná pandemie zásadně ovlivnila životy studentů, jejich rodičů i učitelů. Ubylo sociálních kontaktů, zcela běžným se stalo online prostředí, distanční výuka se odehrává u počítače. Proto organizátoři nabízejí projekt, který spojí převážně středoškoláky v cestě za společným cílem a podpoří jejich aktivní, zdravý životní styl. Projekt by měl motivovat studenty, ale i učitele nebo rodinné příslušníky, aby jednoduše vstali ze židle a šli běhat.

„Neklademe si za cíl perfektní výkony,” říká ředitel závodu Carlo Capalbo: „Jde nám opravdu hlavně o společné sdílení pohybu o podporu studentů, kteří chtějí pro svoji školu co nejvíce kilometrů, protože každý kilometr se počítá a nám záleží na zdravé budoucnosti mladé generace.”

Společně s týmem RunCzech mládež dlouhodobě podporuje také Zastoupení Evropské komise

v České republice. „Koronavirová krize ukázala, jak moc je sport a pobyt venku důležitý pro imunitu, celkový zdravotní stav, a tedy pro život. I proto Evropská komise sport podporuje. Cílem je inspirovat mladé k pohybu a zároveň ukázat pozitivní příklady, které jim pomůžou vyhnout se obezitě, alkoholu nebo třeba kouření cigaret,“ vysvětluje Dana Kovaříková, vedoucí Zastoupení Evropské komise v České republice.

Unikátní soutěž středních škol startuje 12. 4. a potrvá do 25. června.

ROZHOVOR s Tomášem Mirovským, koordinátorem závodů RunCzech: "U organizace Pražského maratonu jsem od samotného začátku"

Díky virtuálnímu konceptu neexistuje žádný časový ani distanční limit. Běžci mohou závodit opravdu kdykoliv a kdekoliv. Pro všechny účastníky je registrace zcela zdarma. Pořadatelé chtějí hlavně motivovat studenty, učitele a rodinné příslušníky k tomu, aby sdíleli společnou aktivitu mimo výuku, navzájem se při běžeckých výkonech povzbuzovali a podpořili jak své zdraví, tak i svoji školu.

Princip soutěže je jednoduchý. Dnešním dnem se na webových stránkách RunCzech.com otevírají registrace, a každé zaregistrované střední škole budou počítány uběhnuté kilometry všech účastníků.

Zaregistrovaným školám bude od RunCzechu předem přidělen unikátní registrační kód.

RunCzech bude na svých stránkách průběžně zveřejňovat a aktualizovat výsledky a pořadí zapojených středních škol. Účastníci se mohou zapojit i do speciálních motivačních výzev od partnerů RunCzech.

Vítězem závodu se stane škola, která dosáhne nejvyššího součtu uběhnutých kilometrů, a ta získá finanční dar v hodnotě sto tisíc korun, sloužící k vylepšení školního sportovního zázemí.

Těšíme se na skvělé výkony a pevně doufáme, že společně zvedneme ze židle co nejvíce studentů i ostatních běžců!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: