Půlmaraton Plzeňského kraje startuje 22.dubna

Půlmaraton Plzeňského kraje startuje 22.dubna

V krásném prostředí v okolí Borské přehrady v Plzni a parku Škodaland se čtvrtou dubnovou sobotu odehraje již osmý ročník Půlmaratonu Plzeňského kraje. Pokud si někdo netroufne na celou 21kilometrovou trať, která je certifikovaným půlmaratonem, může si zaběhnout jeden z doprovodných běhů, a to buď Omexom krajskou desítku či pětku. Své ratolesti rozhodně vezměte s sebou. I pro ně jsou připraveny dětské závody na tratích od 100 do 800 metrů.

Velmi náročná trať vedoucí přes Litice, Šlovice, Dobřany a Lhotu zpět k Borské přehradě se
stala oblíbeným závodem mnohých příznivců běhu. Dokladem oblíbenosti půlmaratonu může být například v roce 2017 účast naší současné nejlepší vytrvalkyně Marcely Joglové, kdy vítězstvím na tomto závodě vlastně neoficiálně odstartovala svoji skvělou kariéru.

Dětské závody zdarma

Jako každý rok jsou všechny dětské závody zdarma. Děti si na nich užijí nefalšovanou bouřlivou atmosféru a řada z nich zde možná odstartuje svou sportovní kariéru. Každý jejich účastník obdrží v cíli malou pozornost za absolvování a na ty nejrychlejší čekají krásné ceny od Plzeňského kraje a partnerů závodu. „Jejich nadšení, úsilí a radost je pro mnohé inspirací a pro nás radostí tyto závody organizovat“, říkají pořadatelé. 

Průběh náměstím v Dobřanech slibuje Fan zónu

Bez bouřlivé atmosféry si už půlmaratonci ani Dobřany představit nedovedou. Na náměstí opět vyroste FAN zóna, kde se o zábavu v průběhu celého závodu postará skupina SEMTEX.

Po doběhu závodu zábava nekončí

V areálu Škodalandu bude probíhat velmi pestrá zábava. O hudební doprovod se s největšími hity „osmdesátek“ a „devadesátek“ postará skupina POPs. Závodníci i jejich podpůrné týmy budou moci vyzkoušet „elektrického býka z rodea“. Pokud jim zbydou síly, mohou také na horolezeckou stěnu či bungee running – bungee basketbal. Pro děti je nachystáno také malování na obličej a připravena je i fotostěna.

Středeční tréninky s Tempo Makers

Plzeňská běžecká skupina Tempo Makers se zakladatelem Jiřím Maškem si pro vás na dubnové středy připravila v Borském parku tři tréninky, které jsou zdarma! Připravíte se v nich na výběhy a seběhy kopců a zaběháte si také v mírně členitém terénu.

Krásná trika a čelenky s logem závodu

Jako každý rok, i letos jsou pro všechny zájemce připravena krásná trika s vizuálem závodu. Vítaným doplňkem se také může stát letošní novinka – běžecká čelenka v pánské či dámské variantě. Čelenku si můžete objednat pouze k tričku a pozor – jejich počet je limitovaný. Mnozí z vás mají jistě ve své sbírce trička z minulých ročníků a rozhodně by bylo dobré nepřerušit tradici a opět si triko pořídit.

Pomoc handicapovaným

Jako každý rok pořadatelé také pomáhají těm méně šťastným. Letos přispějí ve spolupráci s Diakonií Západ na provoz mikrobusů zajišťujících dopravu klientů do denních stacionářů Človíček, Plamínek a Korálek. Cesta do stacionářů bývá pro klienty problémem, jelikož s ohledem na jejich handicap je využití hromadné dopravy obtížné či nemožné.

Registrace již probíhají

Běžci se již mohou registrovat na stránkách pořadatele a samozřejmě platí, že dřívější registrace je levnější. Zásoby čelenek a triček také nejsou nekonečné, a tak je dobře si s registrací pospíšit. Pokud se rozhodnete na poslední chvíli, nezoufejte. V areálu Škodaland bude možno se přihlásit 21. nebo 22. dubna.

Odměny pro každého běžce

 Každý závodník po průběhu cílem obdrží originální kovovou medaili. Samozřejmostí je ocenění nejrychlejších běžců v jednotlivých kategoriích. Perličkou je zajímavé ocenění pro tři nejrychlejší běžce a běžkyně z Plzeňského kraje. Nejrychlejší „Plzeňáci“ obdrží výhru ve výši deset, pět a tři tisíce korun!

Pořadatelé závodu dělají maximum, aby ten letošní ročník patřil zase mezi nejlepší půlmaratony, které se kdy v Plzeňském kraji v uplynulých letech pořádaly. Běžci se na závodě musí cítit příjemně, uvolněně a mít jistotu, že je o ně maximálně postaráno. „Naše vize má podle těchto kritérií jasná pravidla a cíle a věříme, že naše úsilí bude oceněno nejlépe vaší účastí na samotném závodě, který navíc ideálně zapadá do začátku běžecké sezóny“, říkají pořadatelé. A proto neváhejte s registrací a 22. dubna si užijte krásný sportovní den.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: