PVZP RUNTOUR: Závěr sezóny ve znamení virtuálních běhů!

PVZP RUNTOUR: Závěr sezóny ve znamení virtuálních běhů!

Letošní sezónu jsme si všichni představovali trošku jinak. Všem nám chybí běhání a setkávání se s ostatními. Musíme to ale ještě chvíli vydržet, zdraví je na prvním místě. A protože my se nevzdáváme a když nemůžeme běhat klasicky venku – společně, tak můžeme běhat alespoň virtuálně, přivedli jsme do České republiky unikátní platformu pro profesionální virtuální závody! O co se jedná a jaká byla druhá polovina sezóny?

Začněme ale od začátku. Možná čtete o PVZP RunTour poprvé, možná jste začali běhat právě v době karantény (skvělé, vydržte!), a tak ani netušíte, jaké závody PVZP RunTour organizuje a čím jsou tak výjimečné.

O PVZP RUNTOUR

Již devátým rokem největší rodinný běžecký závod PVZP RunTour rozběhává tisíce běžců po celé České republice, v osmi městech, na osmi krásných a unikátních tratích. Závody se běhají v centrech měst, nebo na místech, kde to mají místní rádi. Během svého výletu po Česku tak běžci navštíví například kolonádu v Karlových Varech, železárny v Ostravě nebo třeba krásné historické náměstí v samém srdci jižních Čech – Českých Budějovicích. Za rok společně rozběháme více než 20 000 běžců! To už je pořádná porce různých lidí – od těch nejmenších až po veterány. Od začátečníků až po mistry České republiky v půlmaratonu. Oni všichni ovšem tvoří naší PVZP RunTour rodinu.

PVZP RunTour se během let stala doslova vstupní branou do světa běhání. Proč? Zkrátka je tu pro každého! Bez ohledu na věk, výkonnost, pohlaví nebo zdravotní postižení. Každý běžec se na PVZP RunTour cítí jako doma. Právě pohodová a rodinná atmosféra PVZP RunTour nejvíce odlišuje od ostatních běžeckých sérií. Cílem není bořit světové rekordy, ale přinést všem běžcům jedinečný zážitek, ať už se rozhodnou zdolat první tři kilometry v životě nebo se pořádně zapotit na desítce.

JAKÁ BYLA SEZÓNA 2020?

Letošní sezóna PVZP RunTour měla začít 14. března v Českých Budějovicích. Kvůli COVID-19 musela být ale odložena. V době karantény jsme ovšem nezaháleli a vytvořili jsme jako první v České republice virtuální charitativní běhy. Ty jsme až do dnešního dne uspořádali celkem čtyři. Zúčastnilo se jich více než 4500 běžců, vybralo se přes 700 000 Kč na pomoc PVZP RunTour městům, na léčbu nemoci malého Olivera nebo pro onkologicky nemocné děti (za Aničku). Podporu jsme získali od osobností jako je elitní běžec Vítek Pavlišta, modelka Nikol Švantnerová, zpěvačka Lucie Bílá nebo herec Roman Zach. V průběhu prvního „lockdownu“ jsme také běžcům zadarmo rozdávali naše PVZP RunTour tkaničky, aby je mohli použít k šití roušek. Zkrátka jsme se snažili co nejvíce v této době pomoci.

A 20. června jsme konečně mohli odstartovat sezónu závodem v Ostravě. Sice za přísných hygienických opatření, ale všichni jsme si tento závod náramně užili a atmosféra byla skvělá! Během několika měsíců se nám povedlo zorganizovat 5 závodů, v 5 krajských městech, rozběhat více než 10 000 běžců, kterým jsme ukázali, jak je naším dobrým zvykem, že s PVZP RunTour je radost běžet! Závod v Karlových Varech 26.září se uskutečnil vůbec poprvé a hned v netradičním režimu! Jsme ale pyšní, že jsme ho zvládli, dodrželi jsme všechna vládní a hygienická opatření a mohli jsme tisícovku běžců vypustit na krásnou trať skrze lázeňskou kolonádu. A jak už to tak v letošní sezóně bývalo, i tady nám pršelo. Štěstí! Z každého běžce, který šťastný doběhl do cíle jsme měli obrovskou radost. Potom ale přišla druhá vlna pandemie COVID-19 a tři zbývající závody jsme museli postupně zrušit.

VIRTUÁLNÍ ZÁVODY PVZP RUNTOUR!

Nechtěli jsme je ale jen zrušit a běžcům převést startovné, a proto jsme se spojili s profesionální platformou VRace, na které běží virtuální závody třeba slavné triatlonové legendě IRONMAN, maratonu ve Valencii a dalším. Tato platforma funguje na propojení s běžeckými aplikacemi a umožňuje nám tak měřit přesný čas našich běžců a stanovovat oficiální pořadí a výsledky.

Poprvé jsme ji použili za zrušený závod v Pardubicích, který se měl konat v sobotu 7. listopadu na dostihovém závodišti Velké Pardubické. V termínu od 14. do 22. listopadu běžela tato virtuální výzva na PVZP RunTour distancích – 3, 5 a 10 kilometrů. Běžci si mohli buď převést svoji registraci z letošního roku na tento závod, nebo se do něj mohli nově přihlásit. A aby se tento virtuální závod blížil co nejvíce tomu skutečnému, každý přihlášený běžec získal krásnou kovovou pardubickou medaili a startovní tašku. Ty běžcům navíc v průběhu prosince doručíme poštou až domů! Tohoto prvního závodů se zúčastnilo více než 600 účastníků, což považujeme za skvělý začátek. A tak jsme se pustili do druhého virtuální závodu, za zrušené Ústí nad Labem.

COVID-19 změnil životy nás všech a urychlil digitalizaci. Spousta věcí, i z oblasti sportu, se tak bude přesouvat do digitálního prostředí. Rádi bychom virtuální běhy v České republice ještě rozšířili a nabídli tuto novou platformu a možnost virtuálně závodit a porovnávat se s ostatními všem běžcům.

JAKÁ BUDE SEZÓNA 2021? BUDEME SLAVIT!

Věříme, že příští sezóna bude v tomto ohledu lepší a zase se vrátíme do normálního režimu. I přesto jsme ale termínovku pro rok 2021 uzpůsobili tak, že začínáme až v dubnu a končíme již v polovině října. Zároveň např. závod v Praze jsme přesunuli na léto, kdy je z hlediska COVID-19 větší jistota, že závod proběhne. Můžete se ale těšit na 8 stejných měst jako v roce 2020, 8 krásných a zajímavých tratí a 8 jedinečných a neopakovatelných dní s PVZP RunTour.

TERMÍNOVÁ LISTINA PVZP RUNTOUR 2021:

  • 10/04 České Budějovice
  • 08/05 Brno
  • 22/05 Olomouc
  • 19/06 Ostrava
  • 17/07 Praha
  • 21/08 Karlovy Vary
  • 11/09 Ústí nad Labem
  • 16/10 Pardubice

Co je ale důležité! PVZP RunTour bude v roce 2021 slavit 10 let svojí existence! Celá sezóna tak bude jedna veliká oslava, která bude promítnuta v medailích, na všech materiálech i na závodech. Plánujeme také spoustu novinek! Máte se na co těšit. Registrace odstartují na konci listopadu na webu run-tour.cz.

Moc děkujeme všem běžcům za podporu v letošní sezóně. Velmi si jí vážíme a je pro nás důležitá. Všem přejeme krásné prožití zbytku roku a Vánoc a těšíme se na viděnou na startu v roce 2021.

Organizační tým PVZP RunTour (Niki, Honza, Míra, Pepa, Venca, Michal)

#JERADOSTBĚŽET!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: