Radegastova výzva pro kostní dřeň v podání týmu Rychlá parta

Radegastova výzva pro kostní dřeň v podání týmu Rychlá parta

O víkendu 15.-16. srpna 2015 proběhl v srdci Beskydských hor již 2. ročník sportovně – charitativního závodu: Radegastova výzva pro kostní dřeň.

Trasa vedla přes turisticky atraktivní oblasti

Jedná se o běžecko-turistický závod tříčlenných štafet na 24 hodin se zázemím v Trojanovicích, kousek od Frenštátu p. R. Na okruhu dlouhém 12 km s převýšením 589 m změřili závodníci své síly formou štafetového závodu. Trasa vedla přes turisticky atraktivní oblasti Pusteven a kolem památné sochy pohanského boha Radegasta. Závod byl určen pro všechny sportovní nadšence – od hobby až po aktivní běžce. V neděli se v rámci Radegastovy výzvy uskutečnil Běžecký a turististický happening pro kostní dřeň – akce pro běžce i turisty na 12 km, kteří si mohli otestovat 1 kolo 24 hodinového závodu nebo se jen tak projít.

V loňském roce všichni vyzyvatelé Radegasta dokázali, že je nezastaví jarní povodně a letos se pro změnu nezalekli letní noční bouřky. Zkrátka Výzvy Radegasta bývají každý rok vždy něčím okořeněny a jde vidět, že nám to Radegast nechce dát jen tak zadarmo 😉 Necháme se tedy překvapit, co si pro nás přichystá v dalším roce.

Letos byl, mezi přihlášenými 53 týmy, v dlouhém vedení tým The Cooling Birds s ostřílenými borci – Michalem Navrátilem, Václavem Martincem a Bedřichem Stančíkem. Vypadalo to, že jim s 18 okruhy a 225 kilometry už vítězství 2. ročníku RV nikdo nevezme, ale v samotném závěru ukázal neuvěřitelnou houževnatost mixový tým Rychlá parta (ve složení Marcela Mikulecká, Roman Buriánek a Tomáš Buriánek), kteří těsně a doslova za pět minut dvanáct stihli uběhnout ještě půl kola – průběh na Pustevnách v 23:47:02 – a zajistili si tak letošní vítězství RV 2015 s 18,5 okruhy a 231,25 km!!!! Třetí místo si se 17 okruhy pak pohlídal další tým mixu s názvem Šmak (Vladěna Kantorová, Miroslav Kantor a Zbyněk Škuca).

Letošní novinkou byl Běžecký a turistický happening

V neděli po noční vydatné bouřce se počasí trochu uklidnilo a v 10 hodin mohla být za slunečného počasí odstartována premiéra RV: Běžecký a turistický happening pro kostní dřeň. Celého Happeningu se nakonec účastnilo celkem 74 běžců i turistů. V Běžecké kategorii byl nejrychlejší Pavel Říha v čase 1:00:48. Těsně za ním pak doběhl Radim Jurek. Třetí místo vybojoval Martin Badař. Zato turisté, prarodiče s vnoučaty, maminky s kočárky nebo pejskaři si šli každý svým tempem a libovolnou trasou.

Velkým úspěchem letošní akce považujeme to, že se na místě akce do registru dárců kostní dřeně přihlásilo dalších 14 lidí a neméně jich k tomu bylo motivováno. Děkujeme tedy tímto všem zúčastněným, kteří letos svými skvělými sportovními výkony – v tropickém vedru i mezi hromy a blesky – podpořili dobrou věc a pomohli tak lidem, kteří netrpělivě čekají na svého dárce a dostanou tak naději na nový život!! Během akce se také vybralo na místě přes 10 000 kč na nadaci Haimaom pro podporu transplantace kostní dřeně.

Více informací najdete na www.radegastovavyzva.cz

autor: Petr Filipec

Výsledky:

Ultratrail na 24 hodin

1. Rychlá parta – Marcela Mikulecká, Roman Buriánek, Tomáš Buriánek

2. The Cooling Birs – Michal Navrátil, Václav Martinec, Bedřich Stančík

3. Šmak – Vladěna Kantorová, Miroslav Kantor, Zbyněk Škuca

Muži Běžecký happening:

1. Pavel Říha

2. Jurek Radim

3. Martin Badař

Ženy Běžecký happening:

1. Ludmila Rybářová

2. Kristýna Lenomarová

3. Jana Cimprichová

Celkové výsledky zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: