Rallye Sudety – běžecká výzva

Rallye Sudety – běžecká výzva

Pořadatelé 21. ročníku pravděpodobně nejtěžšího 115 km dlouhého maratonu horských kol v ČR, který se uskuteční v sobotu 12. září v Teplicích nad Metují, se rozhodli otevřít tento závod i pro běžce, koloběžky a jednokolkaře.

Trať hlavního závodu zatím žádný běžec nezdolal

Trať hlavního závodu, vedoucího velice členitým terénem Teplických skal, Adršpašských skal a Broumovských stěn, zatím žádný běžec nezdolal, i když se o to před mnoha lety dva borci pokusili, ale zatím má svého přemožitele – běžce, který zdolal pouze kratší 60 km trasu. Ke dnešnímu dni je ve startovní listině 726 mužů a žen, z toho 491 na dlouhou trať, mezi nimiž jsou i první čtyři odvážlivci na terénních koloběžkách. Startující v těchto třech nově vypsaných kategoriích se jako jediní mohou rozhodnout pro případné zkrácení na 60 km nebo 30 km až během závodu. Na střední trati je zatím 194 přihlášených a dalších 41 startujících je na krátké hobby trase.

Trať má stálé značení v terénu

Od roku 1998 má 115 km dlouhá trať stálé značení v terénu (sv.modré trojúhelníky ve žlutém čtverci 14 x 14 cm) a jednotlivé úseky si lze během roku proběhnout. Pouze 15 % trati vede po silnicích, 85 % je po lesních a polních cestách, významné jsou technicky náročné úseky. Samostatné části střední a krátké trati jsou značeny červenými trojúhelníky ve žlutém čtverci a mají začátek i konec společný s dlouhou tratí.

Více informací naleznete na http://redpointteam.cz/zavody/rallye_sudety/rallye_propozice/index.html

Propozice zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: