Asics Fuji Speed 2 – všestrannost a jistota v sebevětší rychlosti

Asics Fuji Speed 2 – všestrannost a jistota v sebevětší rychlosti

Parametry

Značka Asics
Celé jméno recenzovaného výrobku Asics Fuji Speed 2
Pro jaký povrch je bota vhodná Běžný přírodní terén, Náročný přírodní terén, Běh v horách
Pro jaký druh běhu je bota vhodná Tempový trénink, Závod
Hmotnost 259 g
Šněrování Klasické
Sklon pata - špička 5 mm
Podpora nohy neutrální
Infocena 3.999 Kč
Dodává Asics Austria Gmbh
Více info na www.asics.com/gb/en-gb/

Zaujalo mě

  • kombinace rychlosti a pohodlí
  • skvělý grip podrážky
  • dokonalé ukotvení nohy v botě
  • rozšířená prstová část

Shrnutí recenze

Velmi všestranná a rychlá novinka od značky Asics, model Fuji Speed 2 si v našem podzimním testováním vedla na výbornou. Především nás zaujala její všestrannost použití v různých typech tempa, od svižnějšího objemového tréninku, tempového běhu, až po závodní nasazení v lehkém, až středně těžkém terénu. Přidaná celoplošná karbonová deska a pěna FF BLAST PLUS umožňuje v botě nabrat rychlost s lehkostí a tlumení ukazuje skutečně své kvality a příjemný pocit z běhu i při změně terénu z lesa na asfalt. Asics Fuji Speed 2 jsou vynikající volba pro ty, kteří chtějí rychlé, všestranné boty s širokou škálou využití. Ač možná na první pohled svršek boty nevypadá příliš prodyšně, opak je pravdou. Síťovaný materiál dobře větrá při běhu za horka, zvládne rychlé osychání i proběhnutí potoků. Postřeh testera: „Otestoval jsem i použití bot bez ponožek, v rámci triatlonové X-TERRY, kdy nedošlo k žádným otlakům, ani oděrkám při rychlém běhu. Také nazouvání v závodních podmínkách je velmi rychlé a snadné. Skvělá bota!“

Materiál svršku, použitá membrána, prodyšnost


Ač možná na první pohled svršek boty nevypadá příliš prodyšně, opak je pravdou. Je vybaven síťovaným materiálem, který udržuje nohy v chladu a dobře větrá při běhu za horka. Vlhkost, dokonce ani voda se v botě téměř vůbec nedrží, a běží se v ní pocitově stejně jako za sucha.  Špička disponuje o jednu vrstvu materiálu více a při občasném zaškobrtnutí kterému se v terénu nevyhnete, nedošlo k žádnému poškození. Systém šněrování poskytuje dostatečně rovnoměrné stažení bot a nedochází tak k žádným pohybům chodidla uvnitř boty. Ocenili jsme i poutko na patě, které má správnou velikost k usnadnění nazouvání.

 

Odpružení boty, použité materiály v podešvi apod.

Oproti předchozímu modelu je do podešve zakomponována deska Carbon-TPU a společně s tlumící pěnou Flite Foam BLAST PLUS výrazně dopomáhá k odrazu. Došlap je příjemný a nevznikají tak žádné velké otřesy. Špička je výrazněji přizvednuta od země, a to má za následek efektivnější dopředný pohyb při odrazu. Při testování se ukázalo, že je zapotřebí si dát pozor na správnou techniku běhu, k vytěžení maxima z tohoto typu bot.

 

Podrážka, přilnavost, chování na mokrém povrchu apod.


Oproti předchozímu modelu, Fuji Speed 2 disponuje se zcela nově přepracovaným tvarem gripů, který opravdu velmi dobře funguje na různých druzích povrchu. Poskytuje spoustu přilnavosti jak do kopce, tak z kopce, především v měkkém podkladu. V blátivém, nebo deštivém počasí konkuruje bez pochyb i botám s daleko agresivnějším vzorkem. Díky chytře rozloženým gripům, nedochází k jejich zanešení nečistotami, a to je další důvod, kvůli kterému je záběr v ASICS FUJI SPEED 2 výborný.

Osobní zkušenost

Tester Daniel Novák:

„Při prvním nazutí Asics Fuji Speed 2 jsem byl velice příjemně překvapen, jak dobře mi i přes užší střih skvěle sednou. Přispívá k tomu i jejich rozšíření v oblasti prstů, a to má za následek vyšší stabilitu při pohybu. Dále jsem otestoval i použití bot bez ponožek, kdy nedošlo k žádným otlakům, ani oděrkám při běhu na delší vzdálenost. Také nazouvání v závodních podmínkách je velmi rychlé a snadné. Tyto skutečnosti, jako triatlonista velmi oceňuji.“

 

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: