Recenze: Bunda Kilpi Hurricane – škoda, že se nepromokavá bunda nedá testovat na sluníčku

Recenze: Bunda Kilpi Hurricane – škoda, že se nepromokavá bunda nedá testovat na sluníčku

Parametry

Značka Kilpi
Celé jméno recenzovaného výrobku Kilpi Hurricane
Typ sportu běh
Typ oblečení bunda
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Polyester
Hmotnost 200 g
Údaje výrobce 1 Voděodolnost: 20 000 mm
Údaje výrobce 2 Prodyšnost: 30 000 g/m2/24h
Infocena 5199 Kč
Dodává Kilpi
Více info na www.shopkilpi.cz/

Zaujalo mě

  • větrací otvory
  • nízká hmotnost
  • univerzální použití
  • barevné kombinace

Shrnutí recenze

Kdyby se vám někdy naskytla možnost testovat běžecké vybavení, zamyslete se dřív než zajásáte. Já už budu příště chytřejší. Protože testování nepromokavé bundy za slunce a v bezvětří vám vydá zhruba na jeden odstavec. Zbytek textu musíte pořídit za podmínek o něco méně komfortních. Ale snad neprozradím pointu moc brzy, když hned na začátku povím, že v membránové bundě Klipi Hurricane se takové chvíle tráví o něco radostněji.

Hlavní část recenze

První záchvěv dobré nálady vyčaruje barva. I když já jsem si balíček vyzvedla cestou na odpolední běžky zrovna v den, kdy přišla studená fronta o trochu dřív. Pršelo tak, že jsem balíček rozsápala na parkovišti a bylo mi úplně jedno, že bunda má velmi sympatický lososový odstín. Ten výrobce označuje jako korálový, takže jistojistě je původ barvy někdy v hlubinách moře. Radostně jsem pozorovala kapky vody, které se spořádaně tvořily na povrchu bundy, stékaly dolů a okamžitě se vsakovaly do kalhot. Po dvou hodinách zatěžkávací zkoušky jsem sice měla mokré i spodní triko, ale z toho viním mokré kalhoty a fakt, že na kapucu bylo pořád moc teplo, takže kolem krku mi pršelo. I tak jsem pod bundou měla príma mikroklima, které stačilo na ohřev krve pro celé řečiště, takže mi v podstatě vůbec nebyla zima. No a zpětně na fotkách jsem si i já všimla, že ta mořská barva je nejen moc hezká, ale že naprosto nečekaně ladí se se svítivě zeleným bidonem.
Stahovatelná kapuce
Za nepromokavost bundy je odpovědná membrána Siberium, která slibuje voděodolnost 20 000mm a prodyšnost 30 000g/m2 /24hod. K tomu ještě voděodolné zipy a podlepené švy. Což jsou hodnoty, které velkoryse stačí na všech závodech jako povinná výbava, a za které by se nemusela stydět ani pořádná outdoorová bunda. Hurricane ale při těchto hodnotách váží pouze 220 g. Otázka je, jak dlouho vydrží materiál odolávat například tření běžecké vesty. Ale s tím se nic dělat nedá, váha a odolnost materiálu vždycky budou stát proti sobě stejně, jako láska a nenávist nebo kančí se šípkovou nebo se zelím.
Na bundě je hned několik vychytávek, se kterými jsem se ještě nesetkala nebo jsem je dosud na lehké běžecké bundě neměla:
Kapsy. Na to, jak je lehká a po sbalení malá, tak nabízí i komfort kapes. Ty jsou ze spodní strany kryté jen podšívkou, takže fungují i jako větrání. Do kapes se pohodlně vejdou ruce, šátek, telefon, klidně i jablko, ale to už může vypadat, že máte nějaký závažný zdravotní problém.
voděodolnost 20 000mm a prodyšnost 30 000g/m2 /24hod
Kapuce. Jsou vlastně dvě, protože ta klasická, stahovací, s kšiltem, má ještě všitý elastický lem, takže vám perfektně sedí kolem obličeje, nefouká dovnitř ani když budete vehementně vrtíte hlavou, že ne a ne, že už v tom dešti nikam neběžíte. Zatímco spodní vrstva se vrtí s vámi, tak vrchní zůstává a nikam vám z ní nestékají žádné protivné čůrky vody.
Cvoček. Nemyslím rozjíveného sousedovic jezevčíka, myslím tím pásek, kterým můžete sepnout bundu na prsou i když ji máte rozepnutou tak, aby se vám kolem těla nevytvořil balón.
Zip u krku. Je podšitý pruhem příjemné látky, takže nestudí a nedře, když se zachumláte do límce.
A jako každý sendvič má vrstvu suchého chleba, tak musím zmínit i nedostatky. Pro je to mě částečně střih, který se stává po stažení spodního okraje bundy poněkud pytlovitý, což ovšem zavazí pouze esteticky a ještě je to záležitost individuální, v pohybu to nijak neomezuje, vlastně spíš naopak.
Kromě střihu je to ale hlavně agresivní jezdec zipu, který se neustále zakusuje do látky tak, že i klidné povahy zapínají bundu na několikrát. My cholerici vyrážíme vstříc vichřici rozepnutí, odvážně vykřikujeme, že radši umrzneme a bundu potupně zapínáme až za rohem.
Osobně bych ještě uvítala více reflexních prvků, světlo odráží malé kilpi na prsou, cedulka na boku a velké logo na pravém rameni. Ale to je samozřejmě zodpovědnost každého běžce, aby se postaral o to, že je v noci vidět.
Lem zipu pro ochranu krku
Bunda Kilpi Hurricane je podle mě velmi povedená univerzálka. Není ani nejmenší, ani nejlehčí, její funkce není vám dělat druhou kůži, ale postarat se o vás, když se dostanete do ouzkých díky nepřízni počasí. V dešti, ve větru a když se v ní budete hýbat, tak vás i hodně rychle zahřeje. Je pohodlná, funkční a použitelná na všechny aktivity od běhu, turistiky, přes běžky a skialpy a ze všeho nejradši bych si ji vzala na kolo, ale to téhle lososové krásce nemám srdce udělat. Zatím.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: