Pod tlakem – recenze outdoorových kompresních podkolenek CEP Ultralight Merino

Pod tlakem – recenze outdoorových kompresních podkolenek CEP Ultralight Merino

Parametry

Značka CEP
Celé jméno recenzovaného výrobku Outdoorové kompresní podkolenky CEP Ultralight Merino
Typ sportu běh
Typ oblečení ponožky
Pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí podzimní
Materiál 1 69
Materiál 2 17
Materiál 3 14
Barevné varianty černá (lava stone), šedá (volcanic stone), červená (deep magma)
Dostupné velikosti II, III, IV, V
Infocena 1350 Kč Kč
Dodává CEP
Více info na www.cepsports.cz

Zaujalo mě

  • Přirozený výkon
  • Svalová i kloubní stabilita
  • Lepší pohybová přesnost
  • Omezení tvorby otoků
  • Pohlcují zápach

Shrnutí recenze

Jediný problém, který mi tyto podkolenky připravily, bylo jejich navlékání na nohu. Šlo to opravdu těžce, hlavně přes patu. Ne nadarmo mají v názvu kompresní a to tedy opravdu jsou. Chvíli jsem se obával, že budou škrtit, ale moje obavy byly naprosto zbytečné. Čtěte více…

Hlavní část recenze

Jediný problém, který mi tyto podkolenky připravily, bylo jejich natahování na nohu. Šlo to opravdu těžce, hlavně přes patu. Ne nadarmo mají v názvu kompresní a to tedy opravdu jsou. Chvíli jsem se obával, že budou škrtit, ale moje obavy byly naprosto zbytečné. Během pár okamžiků jsem nevěděl, že je mám. A to jsem v nich hrál fotbal, běhal a absolvoval i celodenní túry. Za celou dobu mého testování se ani nehnuly.

Drží jako přibité

Jedinkrát se neposunuly směrem dolů ke kotníkům ani se nesrolovaly. A co je hlavní, neškrtily – což je při zmiňovaných sportech velmi důležitým faktorem. Materiál je zesílen na špičkách, patách a na chodidlech. Toto zesílení přináší při nošení podkolenek zvýšený komfort. Po délce lýtek je materiál jemnější. Vzorování je shora dolů, ale to nemá žádný vliv na kompresi.

Dostatečné zesílení na patách jsem nejvíce ocenil při celodenní túře lesem, kdy jsem chodil v pohorkách hlavně do kopce a večer jsem neměl žádný puchýř.

Zesílení špiček mi přišlo vhod při běhu nebo hraní fotbalu. A jedna z největších předností těchto podkolenek je, že po žádném sportu díky přidaným stříbrným iontům, nepáchly tak jako jiné!

Velikost je „vytkaná“ přímo na podkolence a to na šlapce. Jak už bývá u takových ponožek zvykem, rozlišuje se levá a pravá. U těchto kousků je to řešeno velkými písmeny L a R. Dále na podkolenkách kromě loga výrobce najdete i typ: light merino.

Vlna v kombinaci s hi-tech vláknem

Kombinací prémiové merino vlny a funkčního vlákna perfektně anatomicky padnou. Vlna jako přírodní materiál zajišťuje optimální tepelnou rovnováhu a vynikající odvod vlhkosti. A samozřejmě i díky dalším antibakteriálním vylepšením omezuje zapáchání. A zřejmě právě proto výrobce doporučuje ponožky prát šetrně po každém použití.

Extra plochý šev v oblasti prstů není vůbec cítit. Pohodlný a pružný lem dokonale zamezuje sklouzávání podkolenek. Přiléhavá anatomická chodidlová část opravdu dobře sedí a podkolenka se nikde nehrne a netvoří sklady, které by mohly způsobit puchýře nebo otlaky.

Jak taková komprese vlastně funguje?

Ne všechny typy komprese jsou ale tytéž. Nejnovější vědecké studie prokazují, že klíčem ke zvýšenému průtoku krve a zlepšenému zásobování svalů kyslíkem je specifický kompresivní profil, který uživateli správně padne a poskytuje správnou dávku komprese.

Při vlastní aktivitě správná komprese poskytuje:

  • zlepšený arteriální průtok krve
  • zvýšený výkon (pro rychlejší a snadnější běh)
  • stabilizaci vazů a šlach
  • sníženou svalovou vibraci
  • méně bolestí svalů.

Po sportovní či outdoorové aktivitě dochází k rychlejší regeneraci.

Testér

Pavel Rosendorf
Věnuje se běhání a kromě něj má rád požární sport, fotbal, badminton, lezení a turistiku.
Testuje všechno, co lze použít na výše uvedené sporty.

Další informace

Co znamená CEP?

Jedná se o anglickou zkratku vytvořenou ze slovního spojení CELL ENERGY PROTECTION = ochrana energie buňky.

Každá svalová buňka potřebuje energii ve formě kyslíku, který je do svalů přenášen krví. Čím lepší je proudění krve v tepnách, tím efektivněji jsou svaly zásobovány krví. A právě toto může být pozitivně ovlivněno kompresí.

Více informací naleznete na www.cepsports.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: