Recenze: Amazfit T-Rex 2 – tvůj každodenní společník s velkou výdrží baterie a jednoduchým ovládáním

Recenze: Amazfit T-Rex 2 – tvůj každodenní společník s velkou výdrží baterie a jednoduchým ovládáním

Parametry

Značka Amazfit
Celé jméno recenzovaného výrobku Amazfit T-Rex 2
Typ techniky Sporttester
Doba provozu až 45 dní v úsporném režimu
Materiál 1 Polymerní slitiny + silikonový pásek
Hmotnost 66.5 g
Barevné varianty Astro Black & Gold, Ember Black, Wild Green, Desert Khaki
Údaje výrobce 1 Rozměry: 47,1 × 47,1 × 13,65 mm
Údaje výrobce 2 Řemínek: šířka 22 mm, délka 140 až 205 mm
Údaje výrobce 3 Displej: velikost 1,39", rozlišení 454 x 454, typ AMOLED
Výbava 1 Senzory: BioTrackerTM 3.0 PPG biometrický senzor (podpora krevního kyslíku, 6PD + 2LED, infračervená detekce nasazení), senzor zrychlení, senzor gyroskopu, geomagnetický senzor, senzor tlaku vzduchu, senzor okolního světla
Výbava 2 Obsah balení: Chytré hodinky (vč. standardního řemínku), magnetická nabíjecí základna, návod k použití
Výbava 3 Bluetooth
Infocena 5 590 Kč
Dodává AMAZFIT

Zaujalo mě

  • jednoduché ovládání s možností využití dotykové obrazovky
  • dlouhá výdrž baterie
  • velmi čitelný displej za každé situace

Shrnutí recenze

Amazfit je globální značkou specializující se na chytré pomocníky v rámci zdravého životního stylu. Firma nabízí široký výběr chytrých hodinek a náramků v souladu s mottem “Povznes svou hru na další level”, čímž uživatele podněcuje k tomu, aby dělali to, po čem touží a užívali si život naplno. Přesně tímto krédem se řídila i při prezentaci nového modelu T-Rex 2, který je od konce června i na českém trhu.

Hlavní část recenze

Na první pohled

Amazfit T-Rex 2 zaujme na první pohled masivními rozměry, ale také velmi odolným materiálem. 1,39 palcová obrazovka s velkým HD AMOLED displejem zajišťuje vizuální zážitek s 326 ppi. Jestli vám tyto údaje nic zásadního neříkají, tak jen dodáváme, že s čitelností jakýchkoliv údajů nebudete mít žádný problém v jakémkoliv prostředí a oproti konkurenci budete „doslova mlaskat“. Krásně čitelný displej je velký benefit modelu. Pokud vám obrazovka jakkoliv nevyhovuje (jste třeba příznivci ručičkových hodinek), je možné velmi jednoduše (dlouhým stisknutím na úvodní obrazovku) si vybrat z nabídky celkem 8 odlišných vizualizací času a základních ukazatelů, které chcete, aby byly vidět při každém mrknutí na vaše hodinky (další desítky ciferníků si můžete stáhnout v aplikaci Zepp, která umožňuje si nahrát i svůj vlastní obrázek). Kromě statického zobrazení ukazatelů můžete zvolit i s animačním backgroundem, které vás nenechá ani chvíli v klidu. Upevnění na zápěstí zajišťuje silikonový pásek, který je navržen tak, aby jej bylo možné měnit i jiné se šířkou 22 milimetrů. Výrobce uvádí velkou náklonost k přírodě – ta je definována čtyřbarevnou paletou, v níž lze hodinky pořídit: Astro Black & Gold, Ember Black, Wild Green a Desert Khaki.
Velkou nadstavbou hodinek je ovládání – můžete si zvolit, zda preferujete konzervativnější ovládání pomocí postranních tlačítek nebo dotýkáním pomocí displeje a pochopitelně řada uživatelů bude volit zlatou střední cestu: tedy kombinací obou možností.

Velmi jednoduché intuitivní ovládání.
Velmi jednoduché intuitivní ovládání.

Vyrazme do terénu

Pokud se jdeme proběhnout či vyrazíme ven s jinou sportovní aktivitou, začátek bude vždy stejný: horním pravým tlačítkem „SEL“ se dostaneme do menu s výběrem aktivity. V základní nabídce je dvacítka možností (od běhání po lyžování, plavání či golf), tento seznam lze libovolně rozšířit o dalších téměř 130 různých specifických aktivit. Po výběru aktivity se dostáváme do režimu s načítáním GPS signálu a také aktuální tepovou frekvencí se zápěstí, po úspěšném načtení signálu se rámeček zezelená. Bohužel tato vlastnost se ukázala v rámci testování jako největší handicap modelu. Načítání GPS signálu je velmi pomalé, často se nedostaneme pod minutu (dnešní trend je několik málo sekund), a to ani ve velmi otevřeném prostoru. Po vašem startu již nebudete muset se nad ničím stresovat. Dvoupásmový systém GPS s podporou pěti satelitů zajistí mimo jiné přesnější lokalizaci než předcházející model.
Ke svému výkonu můžete využít Asistenta, který musíme velmi ocenit. Pomocí něho si můžete nastavit vzdálenost, kterou chcete uběhnout nebo notifikaci hodinek při určitém stavu (standardně je nastaveno po 1 km, ale můžete si nastavit i pípání, když se dostanete nad určitou tepovku nebo naopak dosáhnete vysoké rychlosti). Zajímavým doplňkem, kterým se vyznačují třeba i mnohem dražší modely Coros, je vizualizace doby strávené neaktivitou, což vás může vyhecovat ke kratší pauze na odpočinkovém místě nebo pomůže při intervalovém tréninku. Právě ten si také jednoduše nastavíte pomocí 3 ukazatelů: délka běhu, pauzy a počet opakování, přidat si můžete i rozklus (warm-up) a výklus (warm-down). Pokud se vám stane, že se ztratíte, hodinky vám pomohou přijít na místo, odkud jste začínali.

GPS s podporou pěti satelitů zajistí mimo jiné přesnější lokalizaci.
GPS s podporou pěti satelitů zajistí mimo jiné přesnější lokalizaci.

Nejen pro běhání

Hodinky využijete po celý den a díky častým notifikacím (typu „už dlouho sedíš, zvedni se a dej si pár kroků“) vás zejména u sedavé práce pozitivně přiměje k další aktivitě. Model T-Rex 2 si zakládá na podpoře milovníků turistiky, cyklistiky nebo lezce. Hodinky mají zabudovaný barometrický výškoměr a kompas. Uživatele vodních sportů potěší voděodolnost do 10 ATM, která zaručuje potápění se do hloubky až 100 metrů. Ať už běžíte, chodíte nebo jedete na kole, můžete se díky nové funkci umožňující importování tras spolehnout pouze na hodinky a nemusíte složitě vyndávat papírovou mapu nebo telefon z kapsy. Sporttester disponuje řadou funkcí v rámci šestidiodového systému BioTracker. Ten monitoruje zdraví 24 hodin denně nebo tak dlouho, jak hodinky nosíte na ruce. Sportovci pak dostanou vyhodnocení kdykoliv jedním kliknutím. Přístroj vám sleduje srdeční tep, saturaci kyslíku v krvi či úroveň stresu.

Synchronizace s aplikací ZEPP

Amazfit je součástí zdravotnické technologické společnosti Zepp Health, a to je odpověď na dotaz, který by si čtenáři možná pokládali, když budeme mluvit o mobilní aplikací ZEPP. Tu si určitě nainstalujte, když budete používat sporttester Amazfit T-Rex 2. Díky tomuto propojení se vám do hodinek dostanou běžná data, které se budou hodit pro každodenní využívání (například teplota vzduchu a předpověď počasí), naopak v aplikaci budete moci vyhodnotit data z vašeho tréninku i každodenního života.
U každé sportovní aktivity je k dispozici podrobná mapa, na které můžete v určitých segmentech zjistit, jak jste rychle běželi. Pomalé tempo je označené zeleně, naopak rychlé červeně. Kromě základních dat (vzdálenost, čas běhu, průměrné tempo, nejlepší tempo atp.) se dozvíte délku průměrného kroku, převýšení, kadenci nebo spálené kalorie. Kromě fyzických aktivit zde najdete statistiky délky spánku nebo celodenní monitoring srdečního tepu.

Náhled aplikace Zepp tří různých tréninků a odlišných statistik.
Náhled aplikace Zepp tří různých tréninků a odlišných statistik.

Dlouhá výdrž baterie

Jak bylo na předcházejících řádcích uvedeno, díky rozsahu funkcí modelu T-Rex 2 budete hodinky používat v podstatě 24 hodin denně. Náš test se proto také zaměřil na to, zda je budeme muset každý den nabíjet, což byl předpoklad redakce před testováním. Právě výdrž baterie je pro řadu uživatelů důležitá. Hodinky při běžném používání (bez zapnuté GPS) vydrží kolem 20-25 dní. Pokud každý den běháte, máte zapnutou GPS, pak počítejte, že sporttester budete muset připojit k zásuvce každý 8. až 10. den. V případě, že nastavíte úsporný režim baterie, pak dle výrobce dosáhnete až 45 dní mezi dvěma nabíjeními. To zvládnete do 1,5 hodiny pomocí magnetické nabíjecí základny.

Nabíjet T-Rex 2 budete nejdříve za týden, pokud je používáte opravdu intenzivně.
Nabíjet T-Rex 2 budete nejdříve za týden, pokud je používáte opravdu intenzivně.

Závěrečný verdikt

Model je určen spíše pro začínající nebo méně výkonnostní běžce, které provozují plejádu dalších sportovních aktivit. Amazfit T-Rex 2 jim nabídne řadu funkcí, kteří využijí během jejich pracovního výkonu, při sportu i během spánku. Podrobné statistiky lze zkoumat přímo v hodinkách nebo v aplikaci Zepp. Pokud používáte některý z konkurenčních sporttesterů, hned si zvyknete. Jednoduché ovládání pochopíte na první dobrou. Jediná slabina při testování hodinek se ukázala v podobě načtení GPS signálu. Hodinky Amazfit T-Rex 2 jsou v prodeji na Amazfit.cz a také v retailových řetězcích Alza, DATART a ElectroWorld za cenu 5 590 Kč.

 

Další informace

Model T-Rex 2 prošel dle výrobce 15 testy armádního typu, které zahrnovaly mimo jiné odolnost proti vysokému a nízkému tlaku, extrémním teplotám sahajícím od mrazivých −40 °C po horkých 70 °C či intenzivním vibracím a nárazům, které měly během testů simulovat start do vesmíru a následný návrat. Hodinky Amazfit T-Rex 2 se tak dostaly na palubu ultralehké vesmírné lodi vybavené plně funkčními sledujícími a kontrolujícími systémy a také zabudovanou kamerou, která snímala zásadní momenty dvouapůlhodinového letu. Chytré hodinky dosáhly výškového vrcholu ve zhruba 34,5 kilometrech při rychlosti téměř 290 kilometrů za hodinu (182 mil za hodinu). Spolu s tím musely vydržet intenzivní tlak vzduchu nižším než 0,2 procent toho, co zažíváme v nulové nadmořské výšce, a zároveň dokázaly svou rezistenci i v extrémně nízké teplotě sahající k −64 °C.

 

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: