Recenze: Běžecká vesta Dynafit SKY 4 – funkční uspořádání kapes nabízí dostatek prostoru

Recenze: Běžecká vesta Dynafit SKY 4 – funkční uspořádání kapes nabízí dostatek prostoru

Parametry

Značka Dynafit
Celé jméno recenzovaného výrobku Dynafit SKY 4
Typ Batohy/ledvinky
Hmotnost 160 g
Infocena 2850 Kč
Více info na www.dynafit.com/

Zaujalo mě

  • Boční stahování
  • 2 hrudní nastavitelné popruhy
  • Zadní kapsa se spodním otvorem pro vytažení bundy
  • Strečové kapsy

Shrnutí recenze

Hledat spřízněnou duši na své běžecké aktivity je běh na dlouhou trať a najít to správné vybavení je ještě těžší. Všichni se chceme pohybovat (nejen po horách) ničím nerušeni, užívat si přítomnosti a vstřebávat energii, kterou k nám vysílá okolí. Aby tomu tak bylo, musíme mít toho nejlepšího parťáka v podobě správného vybavení. Není to jen o vybavení, ale o celkovém souznění – nejlépe i se značkou samotnou, ale to už je na každém z nás.

Hlavní část recenze

Značka Dynafit je dlouholetým průkopníkem v oblasti skialpového vybavení, ale rok 2011 se stal velkým milníkem, kdy vůbec poprvé představuje také trailovou kolekci. Za těch pár let značka udělala velký posun a v dnešní době se trailová kolekce rozšířila do takového záběru, že neuspokojí jen profesionálního sportovce, ale i obyčejného člověka, který chce prostě „jen“ sportovat.

Obvykle sebou nosíme na trailový běh spoustu věcí, abychom byli připravení na proměnlivé počasí a dlouhý trénink nebo závod. Většinou sebou máme nějaké jídlo, pití, pláštěnku, lékárničku, čelovku, náhradní oblečení, ale nechybí ani rukavice případně návleky, peníze, klíče a telefon.

Nová řada běžeckých vest Dynafit má mnoho společných vlastností: Jednotná konstrukce s funkčním uspořádáním kapes, které nabízí dostatek prostoru pro vybavení. Přiléhavá ergonomie zaručuje optimální přizpůsobení, pohodlí a stabilitu od prvních okamžiků až po konec naší aktivity. Jednotlivé modely se liší objemem a funkcemi přesně tak, aby uspokojily náročné potřeby všech trialových běžců.

Vesta SKY 4 je primárně určená na krátké či střední vzdálenosti a těm, co nepotřebují mít s sebou víc než svačinu, občerstvení a ochrannou vrstvu před nepřízní počasí. Na vestě se nacházejí 4 strategicky rozmístěné strečové kapsy pro věci co potřebujeme mít rychle při ruce. Má prodyšné síťované zóny na ramenou a v horní části zad, které v horkých letních dnech nabídnou vítanou ventilaci. Na předních popruzích se nacházejí kapsy na láhve (max 500 ml) i s držáky, aby i poloprázdná láhev držela na svém místě. Součástí jedné strečové kapsy je kapsa na zip, do které si můžeme schovat to co se nesmí ztratit. Zadní kapsa má vlez z boku přes zip, ale pokud chceme rychle a bez obtíží vytáhnout třeba bundu, je k tomu určený spodní otvor, ze kterého jde bez větších problémů bunda vytáhnout, aniž bychom museli zpomalit.

Nedílnou součástí batohu jsou stahovací gumičky, díky nimž si batoh přizpůsobíme tak, aby se z něj stala součást našich zad a my přestali vnímat, že jej vůbec máme. Jeden systém stahování je na boku a druhý na prsou. Na prsou máme dva samostatné popruhy, které se nastaví výškově přesně podle potřeb a pokud je chceme rychle uvolnit, tak stačí jednoduchý pohyb do protisměru uchycení. Součástí batohu jsou poutka, díky nimž lze upevnit hůlky více způsoby.

Nad návrhy nové vesty Sky 4 (i nad celou kolekcí běžeckých vest) bylo stráveno určitě hodně času. Vesta obsahuje vše, co od ní očekáváte při náročných aktivitách, zároveň nic navíc, a to si cením! Je prostě určena nekompromisně pro výkon a komu se to nelíbí, tak to asi nemyslí s trailem úplně vážně.

Běžecká vesta Sky 4 se stala součástí mých trialových běhů. Jelikož jsem minimalista a mám v batohu většinou jen to nejnutnější, plně mi vyhovuje. Vejde se do ní vše, co potřebuji mít u sebe v jakékoliv situaci. Vždy tam najdu pití, jídlo, nějakou sladkost, ale i nepromokavou bundu, náhradní tričko, lékárničku, doklady, peníze a telefon.

Na vestě jsem ocenil že nikde netáhla, neomezovala v pohybu, i v náročném terénu držela na svém místě a nepoposkakovala. Z kapes se mi nic nevytratilo a ze zadní kapsy jsem bez problému rychle vytáhl bunda, když bylo potřeba. Síťované zóny zaručují dostatečnou ventilaci při teplém počasí, a to ocení asi každý.

 

 

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: