Recenze: Běžecké podkolenky COMPRESSPORT FULL SOCKS OXYGEN – dokonalé spojení lehkosti, prodyšnosti a funkčnosti

Recenze: Běžecké podkolenky COMPRESSPORT FULL SOCKS OXYGEN – dokonalé spojení lehkosti, prodyšnosti a funkčnosti

Parametry

Značka Compressport
Celé jméno recenzovaného výrobku COMPRESSPORT FULL SOCKS OXYGEN
Typ sportu běh
Pohlaví pánské
Do jakého ročního období se hodí letní
Hmotnost 45 g
Dostupné velikosti T1 - T4
Infocena 1.290 Kč
Dodává Temposport
Více info na www.temposport.cz/

Shrnutí recenze

Běžecké podkolenky skýtají oproti návlekům hned několik výhod. Umožňují stupňování komprese již v oblasti chodidla (snižuje se směrem k lýtku) a zároveň nevytváří nadměrný tlak v oblasti kotníku (nedochází ke zdvojení, nebo překrytí lemu jako je tomu u ponožky a návleků). U modelu FULL SOCKS OXYGEN je pak hlavním benefitem skvělá prodyšnost a nízká hmotnost. Přesto si zachovávají to zásadní jako je komprese a ochrana chodidla s lýtkem včetně omezení otřesů a vibrací svalů a šlach. Výrobce tyto podkolenky doporučuje do těch nejteplejších podmínek a pro velmi rychlé závody. Jemný a na těle velmi příjemný materiál se krásně usadí jak na chodidle, tak přes lýtko. Díky lehkosti a prodyšnosti o něm téměř nevíte. Nebyl by to ale COMPRESSPORT, kdyby byly podkolenky k přehlédnutí. Líbivý design je tradiční zbraní švýcarské značky, zde navíc v kombinaci s množstvím zajímavých detailů.

Hlavní část recenze

Dokonalý střih

Pro test volíme velikost T3, doporučenou pro rozpětí chodidla 42–44 UK k naprosté spokojenosti. Pozornost věnujte výběru velikostí, pokud kupujete zároveň podkolenky a návleky. Zatímco u návleků rozhoduje o velikosti obvod lýtka, u podkolenek délka chodidla. Trochu pohrát si je potřeba s usazením na chodidle, tak aby nedošlo k přetočení do stan a zejména patní část seděla pěkně na svém místě. I díky pásu silnějšího materiálu přes nárt se pak podkolenka ani nehne, nehrozí žádné shrnování nebo posouvání, a to ani při opravdu dlouhém běhu.

Funkční materiál s množstvím detailů

Zajímavou vychytávkou, charakteristickou pro značku COMPRESSPORT jsou tzv. 3Ddots, body nahrazující polstrování. U testovaného modelu jsou umístěné na chodidle pod klouby prstů a v první třetině achilovky. S minimálním navýšením hmotnosti se tak daří zajistit pohodlné usazení nohy v botě, zároveň napomáhají pochytat dopady při každém kroku a stimulují cirkulaci krve. Přestože jsou oproti ponožkám 3Ddots lehce zmenšené, jejich vliv při testu vnímáme velmi příjemně.

Osobní zkušenost testera

„Osobně častěji používám návleky, ale ani podkolenky v mém běžeckém šatníku nechybí. Pokud mi sednou na chodidlo a nekloužou v botě nemám s použitím problém. U návleků mi ale vyhovuje možnost doladění podle potřeby, na delší běhy volím více polstrované ponožky, klidně se silnější kompresí, na tempa a závody pak výhradně tenké ponožky bez komprese. Návleky mi umožňuje větší variabilitu, ale podkolenkám se rozhodně nevyhýbám a třeba z pohledu pohodlí kolem kotníku mají nesporně svou výhodu. U testovaného modelu oceňuji v oblasti chodidla a achilovky stimulační 3D body nahrazující polstrování, vyhovují mi i u samotných ponožek od stejné značky, které dlouhodobě používám nejen na běh, ale také na kolo.“

Klíčové vlastnosti:

– maximální termoregulece

– podpora okysličení lýtkového svalu

– řízená komprese

Dostupné zde.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: