RECENZE: Buff DRYFLX – zajistí v zimě tepelný komfort pro vaši hlavu

RECENZE: Buff DRYFLX – zajistí v zimě tepelný komfort pro vaši hlavu

Parametry

Značka Buff
Celé jméno recenzovaného výrobku Buff DRYFLX
Typ sportu běh
Typ oblečení čelenka
Pohlaví unisex
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 49 % polyamid
Materiál 2 47 % polyester
Materiál 3 4 % elastan
Hmotnost 60 g
Barevné varianty black, yellow fluor, coral pink, turquoise, blue, multi
Infocena 539 Kč
Dodává STG Elcon
Více info na www.headwear.cz

Zaujalo mě

  • reflexní prvky
  • vyrobeno z recyklovaného plastu
  • Velmi příjemný materiál

Shrnutí recenze

Velmi příjemný, hřejivý a také reflexní šátek na vaše zimní výběhy. Novinka od značky Buff.

Hlavní část recenze

Španělská značka Buff je na trhu již pěknou dobu a mezi běžci velmi oblíbená a známá. Multifunkční šátky jsou oblíbené napříč outdoorovými sporty. V minulém roce přišla s několika novinkami a jednou z nich je právě zimní šátek Buff DRYFLX. Stejně jako u New Original Buff, je hlavní novinkou to, že je šátek vyroben z recyklovaných PET lahví. Ano, v současné době velmi žhavé téma a i Buff se přidává k hnutí, které chce zachránit svět od záplavy plastů.

K plastům mám obecně velmi odtažitý vztah. V tomto případě je ale více než zbytečný. Rukami mi prošlo hodně věcí z recyklovaného plastu a umělých materiálů, tento šátek mě ale skutečně zaujal. Materiál Buff DRYFLX je tak příjemný, že si ho doopravdy na hlavu nasadí rád každý. Výrobce si navíc dal práci s barevným provedením, které je dostatečně výrazné a bude vidět i na sněhu nebo naopak v temném lese. A je myšleno i na vaši bezpečnost. Reflexní prvky jsou totiž velmi dobře zakomponovány.

Pro pohodlnost nošení je u šátku důležité, aby neškrtil nebo naopak nesjížděl z hlavy. Tento šátek je tzv. 4-way stretch, což znamená, že je pružný 4 směry. To znamená, že obepne perfektně vaši hlavu, nikdy netlačí, neshrnuje se. Šátek je bezešvý, takže nebudete mít ani velmi nepříjemné otlaky apod.

Je myšleno i na to, že i v zimě – zejména pak v alpských nebo i jiných vysokohorských oblastech – bývá i v zimě velmi silné slunce. Proto disponuje materiál ochranou UPF 50.

Šátek jsem testovala na podzim, v zimě na horách, ale i v létě při výstupu na horu Mangart na slovinsko-italských hranicích) 2679 m.n.m. V té době bylo na vrcholu celkem chladno a funkčnost šátku jsem velmi ocenila. Na podzim a v zimě pak při výbězích. To jsem ocenila také další skvělou vlastnost šátku, velmi rychlý odvod potu od těla a současně zachování tepelného koomfortu.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: