Recenze: bunda Kilpi Tirano – lehká větrovka pro každý den

Recenze: bunda Kilpi Tirano – lehká větrovka pro každý den

Parametry

Značka Kilpi
Celé jméno recenzovaného výrobku Kilpi Tirano
Typ sportu běh
Typ oblečení bunda
Pohlaví dámské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí podzimní
Materiál 1 100% nylon
Hmotnost 80 g
Barevné varianty Dámská - tyrkysová a růžová; pánská - tmavě modrá
Dostupné velikosti 34-46
Výbava 1 materiál SIBERIUM DWR WB
Výbava 2 kapsa na hrudi, kapsa na bedrech
Výbava 3 reflexní prvky
Výbava 4 meshová ventilace
Výbava 5 stojáček s krytem brady
Infocena 1599 Kč
Dodává Kilpi

Zaujalo mě

  • Sbalitelnost (váha, kompaktnost)
  • Univerzálnost (běh, brusle, cyklistika)
  • Střih (neomezuje v pohybu, nevyhrnuje se)
  • Cena

Shrnutí recenze

Moje nepostradatelná společnice. Malinká, lehounká, zářivá.
Zafouká – hodím na sebe; doběhnu – hodím na sebe. Parádně odizoluje a současně je prodyšná a neupotíte se v ní. Krásně sedí, není ani příliš volná ani úplně na tělo. Má všechno co očekáváte od lehké běžecké bundy a k tomu kopec drobných vychytávek. A když k tomu vezmeme do úvahy její cenu, tak není o čem.

Hlavní část recenze

Nejsem žádný ultra-trailový nebo jinak extrémní běžec. Uběhnu tak do 50 km týdně po mírných kopcích a to jenom pro radost. Neběhám v prudkém dešti nebo sněhové vánici. Tím pádem potřeba běžecké bundy nebyla pro mě hned tak zřejmá – promokavá tenká bunda bez kapuce? Jako na co??

A pak se mi do rukou dostala ona.

Detail struktury materiálu

Juuu, no téda. Ta je. Jak je lehounká, malinká a hezká. Oči jsem mohla nechat na drobných vychytávkách. Otvor na hodinky, jako fakt? To je pecka! Když už mám palce pohodlně usazené v dírách k tomu určených, tak je nebudu vytahovat a vyhrnovat rukávy, abych zkontrolovala sporttester, že jo. Ohnu ruku a vidím.

Otvor na hodinky

Cvoček na zapínání límce u krku? To si jako můžu hrát na Supermana, nebo co? Až později jsem prozřela. Strašně fajn vychytávka, když už bundu nepotřebuji, ale vím, že v blízké době budu znovu.


A co tenhle elastický zázrak? Sbalím do kapsičky, nasunu například na ruku a běžím dál. Ajó.

Elastický průvlek
Běh s bundou na paži

Tak tohle všechno byly takové fajn detaily, kvůli kterým si však bundu nekupujete. Pojďme se tedy kouknout na to, co jí dělá nepostradatelnou společnicí.

Padne jako ulitá

Gumičky na rukávech a v pase, žádné povytahování. Dostatečně prostorná, nikde netáhne. Dostatečně dlouhá, aby zakryla bedra a hýždě. Dalším kritickým bodem bývá obvykle krk. Bunda je opatřena stojáčkem, který je tak akorát vysoký a zip je opatřen krytkou, takže mě nikdy neodřel.

Na velikosti záleží

Patří mezi nejlehčí bundy, které můžete momentálně na trhu objevit. Ve velikosti 38 má jenom 80 gramů. Sbalíte ji do malé kapsičky na zádech. Jaro, léto, podzim, je tak malinká, že ji pro jistotu nosím vždy s sebou.

Akorát do ruky

Izoluje a odvětrává zároveň

No a vážně nejlepší na ní je, že perfektně funguje přesně k tomu, k čemu byla ušita. Že ji neprofoukne. Když upocená doběhnu a musím ještě chvíli autobusem, je ideální na sebe rychle něco hodit.
Tolik sítek a dírek na všemožných místech a ona přece perfektně izoluje. Navíc bez toho, aby v ní kondenzoval můj vlastní pot. Je vyrobena z prodyšného materiálu SIBERIUM DWR WB, který je ošetřen větru odolnou a vodě odpudivou vrstvou.

K závěru, čím víc ji nosím, tím víc ji mám ráda. Má všechno, co má mít. I víc. Chvíli jsem si myslela, že mi bude chybět kapuce, ale k účelům, ke kterým ji používám, kapuce není třeba. Kdyby fakt lilo, tak mi tato bunda nepomůže.
Je větru odolná, perfektně izoluje, je prodyšná, lehká, sbalitelná, dobře sedí, nikde nedře, má výraznou barvu, reflexní prvky, kapsičku. Má všechno, co mají bundy v mnohem vyšších cenových kategoriích.

Jak jsem mohla bez ní doteď žít?

 

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: