Recenze: bunda Salomon Lightning – lehká, nepromokavá a hlavně stylová

Recenze: bunda Salomon Lightning – lehká, nepromokavá a hlavně stylová

Parametry

Značka Salomon
Celé jméno recenzovaného výrobku Salomon Lightning WP JKT
Typ sportu běh
Typ oblečení bunda
Pohlaví dámské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 100% polyamid
Hmotnost 196 g
Barevné varianty růžová, tyrkysová, černá, modrá, vínově červená, zelená
Dostupné velikosti XS až XL
Údaje výrobce 1 Voděodolnost: 10 000 mm
Údaje výrobce 2 Prodyšnost: 10 000 g/m2
Výbava 1 Kapuce
Výbava 2 Stahování zádové části
Výbava 3 2 kapsy
Výbava 4 Vodotěsný zip
Infocena 4390 Kč
Dodává Amer Sports Czech Republic
Více info na www.salomon.com/en-cz

Zaujalo mě

  • Sbalitelnost
  • Odolnost
  • Specificky ženský střih

Shrnutí recenze

Shodné parametry voděodolnosti a prodyšnosti 10k/10k jsou dostačující pro bundu v povinné výbavě naprosté většiny ultra-trailových závodů. K použití při trailovém běhání vybízí i několik dalších aspektů bundy. Ale vše

Hlavní část recenze

Vodní sloupec 10 000mm

Materiál

Celá bunda je tvořena dvou a půl vrstvým materiálem s podlepenými švy (to je ta půl vrstva). Voděodolnost 10 000 mm vás tedy ochrání před deštěm po poměrně dlouhou dobu. Také prodyšnost 10 000 g/m²/24h je vysoká hodnota, která udýchá lehký (ultra-trailový) klus. Nicméně při intenzivním běhu se páry nestačí odpařovat dostatečně rychle a může docházet ke kondenzaci vlhkosti uvnitř. Tyto hodnoty jsou navíc kombinovány s extrémně nízkou hmotností pod 200 g a perfektní sbalitelností – bunda po sbalení do jedné z bočních kapes není větší než zaťatá pěst, řekněme průměrného může, větší ženy nebo přerostlého puberťáka. Pozor, ke sbalení je určena jen jedna kapsa – ta s oboustranným zipem.

Stahování v zádové části

Konstrukce

Jak jsem zmínila výše, bunda Lightning je oproti Bonatti lehce propracovanější. Pro mě osobně ale tyto vychytávky za těch pár gramů navíc stojí.
U této bundy najdeme dvě postranní kapsy, do kterých mimo drobnosti schováme i zmrzlé ruce, když si zase zapomeneme vzít rukavice. Druhou výraznou odlišností je možnost nastavení pasu. Jednoduchým grifem stáhneme gumičku na zádech a přizpůsobíme si velikost, takto bunda vypadá na první pohled elegantně, ale navíc jde regulovat velikost i v případě, kdy ji převlékám přes běžeckou vestu. Na zádech také najdeme ventilační otvory, které zlepšují celkovou prodyšnost. Salomon Lightning je provedena v MotionFit střihu. To znamená, že je bunda uzpůsobena k běžeckému pohybu – prodloužené rukávy, uzpůsobená oblast kolem loktů nebo speciální tvar kapuce vás nikde netahají ani při opravdu velkém rozsahu. Reflexní prvky jsou už skoro samozřejmostí.

Salomon lightning

Osobní zkušenost

Dříve jsem v deštivém počasí běhala v přítelově Bonattce. Asi lepší než promoknout, ale po seznámení s bundou Lightning jsem zjistila, že pánský střih je od toho dámského opravdu odlišný. Bunda perfektně padne a nikde vás nic neomezuje. A to ani, když ji máte sbalenou v běžecké vestě. Hmotnost a rozměry bundy jsou totiž tak nízké, že ji téměř necítíte a ušetřený prostor tak můžete využít na nějaké dobroty. Samozřejmě je to taky perfektní varianta na závody, když se hraje o každý gram. Máte totiž jistotu sucha/tepla a zároveň vás bunda moc nezatíží. No a se Salomon Lightning navíc bude vypadat na závodních fotkách opravdu stylově. Stačí, když začne pršet.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: