RECENZE: COMPRESSPORT HURRICANE WINDPROOF JACKET a VEST – větru a intenzitě běhu navzdory

RECENZE:  COMPRESSPORT  HURRICANE WINDPROOF JACKET a VEST  – větru a intenzitě běhu navzdory

Parametry

Značka Compressport
Celé jméno recenzovaného výrobku COMPRESSPORT HURRICANE WINDPROOF JACKET a VEST
Typ sportu běh
Typ oblečení bunda
Pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Hmotnost 117 g
Infocena bunda 2900 Kč, vesta 2500 Kč
Dodává Temposport
Více info na www.temposport.cz/

Zaujalo mě

  • propracovaný střih
  • výrazná elasticita
  • nízká hmotnost
  • povedené zakončení rukávů

Shrnutí recenze

Dokonalý střih, výrazná elasticita a nízká hmotnost. To jsou hlavní benefity plnohodnotně funkční a esteticky povedené běžecké bundy švýcarské značky Compressport. Přiléhavý střih zaujme hned při prvním oblečení, bunda krásně obepne tělo, neplandá ani v opravdu silném větru, nebo při velmi rychlém tempu běhu. Výrazná elasticita materiálů umožňuje naprostou volnost pohybu, včetně rozcvičení nebo při běžecké abecedě. K tomu Hurricane přidává nízkou hmotnost, která jen podtrhuje celkový komfort a příjemnou nositelnost. Ať už máte bundu na sobě nebo v batohu pro případné změny počasí, můžete se do toho pořádně opřít, větru i intenzitě běhu navzdory!

Hlavní část recenze

Bunda i vesta jsou laděné pro maximální výkon, dobře odolávají větru, přitom si zachovávají výbornou prodyšnost. Když je máte v šatníku, budete si přát, aby zítra zase foukalo! Bunda Hurricane je opravdu funkční, i při silnějším větru stačí tenká spodní vrstva a nepocítíte ani náznakem prochladnutí. Navíc s výjimkou zádové části slušně odolává i mírnějšímu dešti. Chytré alveoly na zádech a rukávech v předloktí udržují stále optimální ventilaci, žádné nadměrné pocení jsme v průběhu testu nezaznamenali, a to ani při opravdu svižném tempu běhu nebo při výběhů kopců. U bundy se jedná o verzi bez kapuce a je tedy vhodnější pro opravdu intenzivní trénink nebo horský závod s předpokladem spíše suššího větrného počasí.

Vesta ještě více rozevírá nůžky možností použití. Třeba při rozcvičení před závodem, kdy se nechcete příliš zpotit, ale jen zahřát, je ideálním doplňkem. Skvěle poslouží také při samotném závodu v chladnějším počasí, nebo při tempovém tréninku. Další možností použití vesty bude jistě běžecké lyžování. A v kombinaci vesty s bundou dojde k zajímavému navýšení tepelného komfortu, nejen právě pro běžky, ale také pro zimní běžecký trénink. To vše samozřejmě za předpokladu vysoké intenzity běhu.

Dokonalý střih

Celkově je střih dokonale propracovaný, ani silný vítr, ani velmi rychlý běh nezpůsobí plandání, nebo vyhrnování jak bundy, tak i vesty. Příjemné a pohodlné je zakončení rukávů. Ty jsou mírně prodloužené do úpletu a perfektně drží na svém místě, bez otravného vyhrnování či nadměrného stažení zápěstí.

Límec není nijak vysoký, přesto mírně elastický lem dokonale utěsní otvor kolem krku, za něj opravdu neprofoukne ani v silném větru. Povedené! Elastická je i garáž pro zakončení zipu (brání poškrábání krku), ta však mohla být o trošku větší, takto je třeba si s usazením jezdce zipu přece jen trochu pohrát.

Funkční materiál

Materiál je velmi příjemný na dotek, navíc mírně vodoodpudivý, a tak ani drobný déšť nepředstavoval v průběhu testování výrazný problém, navíc bunda poměrně rychle osychá. Strečový materiál umístěný v horní polovině zad a na spodní straně předloktí nejenže výborně odvětrává, ale podporuje také celkovou elasticitu bundy. To oceňujeme při rozcvičení, při lehkém posilování, či běžecké abecedě. Naprostá volnost pohybu!

Na dokonalé vyzkoušení funkčnosti materiálu bylo koncem srpna přeci jen stále velké teplo, přesto bylo příjemné vzít třeba vestu při vyklusání po tempovém tréninku, nebo bundu na kole po vyjetí delšího stoupání před sjezdem. Na druhou stranu jsme důkladně prověřili prodyšnost jak u bundy, tak u vesty. Přehnaného pocení se obávat nemusíte. Ověřeno!

Povedená vychytávka

Tou je kapsa na zádech (u bundy i vesty) v podobě tunýlku sloužící zejména pro přepravu soft lahve, která jak jsme si několikrát v testu ověřili při běhu opravdu nevypadne! Umístění kapsy je řešené velmi dobře (oboustranně dostupný vodorovný tunýlek), je o něco výše na zádech, a tak nehrozí žádné nepříjemné poskakování, a to ani při plné lahvi. Daní za vhodné umístění je ale počáteční obtížnější vkládání a vyjmutí lahve, chce to ale jen trochu cviku a po několika vyběhnutích si zvykáme. Kapsu lze případně využít také pro přepravu další vrstvy oblečení.

Osobní zkušenost testera

„Moc se mi líbilo zakončení rukávů, žádné plandání nebo vyhrnování, perfektně sedí na svém místě, a to i při mírném vyhrnutí přes hodinky. To si pochvaluji třeba při tempovém tréninku, kdy se na hodinky dívám přece jen častěji. Povedený je i celkový střih, při výšce 182 cm a hmotnosti 73 kg mi bunda i vesta Hurricane ve velikosti M padla dokonale. Reálná hmotnost testované velikosti M je u bundy 117 g, i díky tomu bylo nošení pocitově velmi příjemné. Vyzdvihnout musím až překvapivě výraznou elasticitu, kterou prověřilo zejména důkladné rozcvičení. Trpím na prochladnutí zad, a přestože u Hurricane není zadní díl nijak extra prodloužený, bunda se nevyhrnuje, zůstává pěkně u pasu díky elastickému lemu. Dobře vím, že to ani u kvalitních bund není samozřejmostí. Jediné, co mi na bundě Hurricane chybí je alespoň malá uzavíratelná kapsička, třeba na klíče od auta. K vestě mám připomínku ke střihu, který je v ramenou přece jen trochu zúžený, osobně bych uvítal větší překrytí ramen. Jako triatlonista jsem nemohl opomenout vyzkoušet vestu i bundu při cyklistice. Výsledek? Naprosto parádní! Zejména jako záložní bunda se mi díky snadné sbalitelnosti (do rozměrů 10x6x5 cm) zdá Hurricane Jacket dobrou volbou i pro cyklistiku, pěkně sedí na těle, a i při vyšších rychlostech ve sjezdech nevydává žádné rušivé zvuky.“

Další informace

Doplnění od TEMPOSPORTU:

  • Bunda – poznámka k chybějící kapse. Kapsa tam záměrně není, a to z několika důvodů. Jednak kvůli nižší hmotnosti a sbalitelnosti a dále pak z důvodu že kdyby běžec vložil cokoliv těžšího do kapsy, tak právě díky té tenké a lehké látce bundy začne jakýkoli těžší předmět v kapse „létat“ a naopak to bude při běhu velmi nekomfortní. Pokud by někdo měl vytknout chybějící kapsy tak bych doplnil informací např. pokud by pro někoho nošení předmětů v kapse bundy bylo žádoucí, tak tuto funkci spolehlivě zastoupí šortky/kalhoty s integrovaným pásem anebo samostatný běžecký pás, třeba Free belt z naší nabídky.
  • Vesta – k poznámce o větším překrytí ramen, prakticky by mělo význam pokud by zakrylo i ramenní kloub což by bylo zase střihově i uživatelsky nekomfortní při pohybu ramen.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: