Recenze: COMPRESSPORT HURRICANE WINDPROOF JACKET FLASH a 3D THERMO GLOVES – přeperou vítr, zajistí bezpečí, a navíc skvěle padnou

Recenze: COMPRESSPORT HURRICANE WINDPROOF JACKET FLASH a 3D THERMO GLOVES – přeperou vítr, zajistí bezpečí, a navíc skvěle padnou

Parametry

Značka Compressport
Celé jméno recenzovaného výrobku COMPRESSPORT HURRICANE WINDPROOF JACKET FLASH
Typ sportu běh
Typ oblečení bunda
Pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Tafta
Materiál 2 ON/OFF
Hmotnost 120 g
Infocena 3.150 Kč (bunda), 1.100 Kč (rukavice) Kč
Dodává Temposport

Zaujalo mě

  • propracovaný střih
  • důraz na viditelnost běžce
  • nízká hmotnost
  • povedené zakončení rukávů
  • funkčnost materiálů

Shrnutí recenze

Dokonalá viditelnost běžce, perfektní větruodolnost a optimální prodyšnost. Zároveň si poradí s mírným deštěm. Tak to je letošní verze oblíbené bundy Hurricane od švýcarské značky Compressport. Lehká bunda s řadou propracovaných detailů se bezchybně usadí na těle, výrazná elasticita zaručí bezproblémové použití při rozcvičení nebo lehkém posilování. Hurricane navíc i pěkně vypadá. Za nás povedenou inovací je malá kapsa na zip umístěná na hrudi, nahradila velkou neuzavíratelnou kapsu na zádech z loňské verze. A samozřejmě nepřehlédnutelné reflexní prvky. V Compressport Hurricane Windproof Jacket Flash tak budete dokonale viditelní ve dne i v noci. A když se ochladí? Rukavice 3D Thermo Gloves se s bundou skvěle doplňují. Často používané klišé „jako druhá kůže“ pasuje na rukavice bez sebemenšího přehánění. Dokonalé usazení na ruce doplňuje na dotek příjemný materiál, výrazný tepelný komfort, podpora odvětrání na dlani, nebo speciální materiál na palci a ukazováku pro ovládání dotykových obrazovek. K celkovému komfortu navíc přispívá bezešvé provedení a výrazná elasticita. Stačí jen vyběhnout!

Hlavní část recenze

Bunda od švýcarské značky Compressport prošla naším testováním již v loňském roce. Z našeho pohledu se kombinace propracovaného střihu, funkčního materiálu a zajímavých detailů blížila dokonalosti. K té naprosté nám chyběla snad jen malá uzavíratelná kapsička třeba na klíče od auta. V letošním modelu Compressport Hurricane Windproof Jacket Flash nejenže kapsička nechybí, ale navíc je bunda opravdu výrazně zaměřená na bezpečnost samotného běžce. Pro tréninky za snížené viditelnosti v podzimním nečasu jen stěží budete hledat povedenější model. Drobného navýšení hmotnosti (o 3 g velikosti M) si reálně ani nevšimnete, zato navýšení reflexních prvků určitě ano. A nejen vy! Pro řidiče jistě čitelnější silueta běžce napomůže bezpečnějšímu nabíhání „povinných“ kilometrů v podzimním období. Oproti loňské verzi přibily reflexní pásky obou na rukávech v oblasti bicepsu a kolem zápěstí a také na zadním dílu bundy. Reflexní je samozřejmě i výrazné logo na hrudi. Pro lepší viditelnost běžce za denního světla je strečový materiál na rukávech a horní části zad, včetně celorozepínacího zipu ve žluté neonové barvě.

Zcela zmizela větší kapsa na zádech určená pro přepravu soft lahve, tu lze ale jednoduše pro dlouhé vyběhnutí nahradit třeba použitím běžeckého pásu Free Belt mini, který po loňském testování můžeme jen doporučit. Před opravdovým hurikánem vás neuchrání ani mobilní domek, který vítr při rychlosti nad 119 km/h umí lehce převrhnout a nadělat tak pořádnou neplechu. To Hurricane od Compressportu naproti tomu dokáže při běžném podzimním (i silnějším) větrném počasí ochránit běžce naprosto dokonale!

Dokonalý střih a funkční materiál

Střih bundy Hurricane je propracovaný do posledního detailu, na těle se krásně usadí a neplandá ani při silném větru. Testovali jsme i na kole, a i tam je dobře použitelná. Parádní je zakončení rukávů. Je příjemné a pohodlné. Prodloužený úplet bezpečně drží na zápěstí, lehce jej převléknete přes hodinky třeba při tempovém tréninku. Pružná lemovka pěkně utěsní prostor kolem krku a ani v chladnějším počasí není nutné použití roláku. Nechybí ani elastická garáž pro zip zamezující poškrábání krku. Materiál Tafta je velmi příjemný na dotek, navíc mírně vodoodpudivý, a tak ani drobný déšť nepředstavoval v průběhu testování výrazný problém, navíc bunda poměrně rychle osychá.

Rukavice jsou vyrobené z materiálu 3D Thermo, který představuje vyváženou kombinaci tepelného komfortu a prodyšnosti. Technologie ON/OFF je u rukavic použitá na části dlaně a palcové hraně. Ergonomické tvarování spolu s výraznou elasticitou zajišťují dokonalé usazení na ruce. Prodloužené manžety jsou příjemné v chladnějším počasí, dobře ochrání zápěstí před prochladnutím a pěkně se usadí pod rukáv bundy. Nechybí materiál usnadňující ovládání dotykových obrazovek na palci a ukazováku u obou rukavic.

Zaujalo mě u rukavic

– perfektní usazení na ruce
– reflexní prvky
– tepelný komfort
– bezešvý střih

Povedená vychytávka

Tou je za nás u bundy propracovaný a originální strečový materiál umístěný na horní části zad a na obou předloktích, u letošní verze v reflexní neonové barvě. Díky výrazné elasticitě se bunda krásně usadí na těle, s bundou se pak nepřetahujete třeba při rozcvičce nebo lehkém posilování v přírodě. Naprostá volnost pohybu! Při zvýšené elasticitě bez problémů bundu převlečete přes běžeckou vestu, klidně i za použití soft lahví. To zásadní u materiálu s technologií ON/OFF jsou ale chytré alveoly na zádech a rukávech udržující stále optimální ventilaci. Žádné nadměrné pocení jsme v průběhu testu nezaznamenali, a to ani při opravdu svižném tempu běhu nebo při výběhů kopců.

U rukavic zmíníme chytře umístěný „hrubší“ materiál s vaflovým efektem pro lepší odvětrání při vysoké intenzitě běhu. Ten je umístěný částečně na dlani a palci a přispívá k vyváženému tepelnému komfortu. Do na dotek příjemného materiálu je navíc příjemné si případně za běhu otřít obličej.

Osobní zkušenost testera

„Moc se mi líbila již loňská verze bundy, protože však často někam na běhání popojíždím autem, je pro mě alespoň drobná uzavíratelná kapsička na klíče povinnou výbavou. Udělalo mi opravdovou radost její doplnění do letošní verze bundy Hurricane. Pokud tedy vloni byla bunda téměř dokonalá, té letošní nelze vytknout naprosto nic. Perfektní střih – bunda neplandá ve větru, lze ji použít i na kolo. Parádní je podpora bezpečnosti, reflexních prvků je možná až nadbytek, pro městské běhání potemnělými uličkami a po nedbale osvětlených cyklostezkách se tak bunda skvěle hodí, obzvláště nyní na podzim. Strečový materiál pěkně prodýchá přebytečnou vlhkost, navíc podporuje dokonalé usazení bundy na těle. Naprosto nadšený jsem ale z originálního řešení zakončení rukávů. Žádné plandání, nebo vyhrnování, bez problémů drží na svém místě po zavléknutí za hodinky při tempovém tréninku. Prostě radost vyběhnout, radost běžet! Co se týká rukavic tak i na nich je vidět pečlivost, propracovanost a důraz na funkčnost. Trochu obtížněji se navlékají na konce prstů, ale pak se po celý běh ani nehnou, bez přehánění jako druhá kůže, ani o nich nevíte, vždyť váží pouhých třicet gramů. Materiál na dlani a hraně palce je navíc příjemný na dotek, třeba při otření obličeje. Skvělý doplněk nejen na zimní tréninky!“

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: