Recenze: COMPRESSPORT Trail Racing 2 in 1 short – skvělá kombinace pro letní trailové dobrodružství

Recenze: COMPRESSPORT Trail Racing 2 in 1 short – skvělá kombinace pro letní trailové dobrodružství

Parametry

Značka Compressport
Celé jméno recenzovaného výrobku COMPRESSPORT Trail Racing 2 in 1 short
Typ sportu běh
Typ oblečení kraťasy
Pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí letní
Hmotnost 137 g
Infocena 2.550 Kč
Dodává Temposport

Zaujalo mě

  • nízká hmotnost
  • propracované spojení spodního a svrchního dílu
  • množství praktických kapes

Shrnutí recenze

Pokud potřebujete mít u sebe při běhání telefon, klíče a nějaký ten gel, nejste už odkázáni na nošení různých pásů či batůžků. Na to vše už vám stačí tyto kraťasy. Ve svém pase totiž mají rovnou čtyři kapsy, které jsou asi 18 cm dlouhé a dostatečně hluboké. Ta zadní je na zip a vejde se vám do ní i pořádný svazek klíčů. Do přední kapsy dáte telefon a do postranních se vám vejde víc gelů, než sníte. Ani při plně obsazených kapsách nedochází k žádným posunům a vše drží tam, kde má. Svrchní šortky skoro necítíte, jak jsou lehké a můžete si je i přitáhnout šňůrkou. Jsou vybavené reflexním logem na přední i zadní straně. Vnitřní šortky jsou z příjemného materiálu s lehkým kompresním účinkem. Díky němu se na těle nehýbají a nedochází ke vzniku opruzenin ani při celodenních aktivitách.

Hlavní část recenze

Pokud potřebujete mít u sebe při běhání telefon, klíče a nějaký ten gel, nejste už odkázáni na nošení různých pásů či batůžků. Na to vše už vám stačí tyto kraťasy. Ve svém pase totiž mají rovnou čtyři kapsy, které jsou asi 18 cm dlouhé a dostatečně hluboké. Ta zadní je na zip a vejde se vám do ní i pořádný svazek klíčů a případně i doklady. Obě boční i přední jsou nahoře uzavíratelné pružným pásem. Přední kapsa je podle mne ideální k nošení telefonu a nemusíte se omezovat jeho velikostí, vejde se do ní i pořádný macek. Do bočních se vejde víc gelů, než dokážete během dne sníst. Teoreticky se tam vejde i 250 ml soft lahev, ale ta by mi přišla na nošení v kraťasech moc těžká. To si radši naplánuji běh kolem studánky. Ale jinak si myslím, že kromě vody se do kapes dokážete zabalit i na celodenní trail.

Vnitřní šortky se budou podílet lvím podílem na celkové hmotnosti. Ale ten lví podíl je z celkové hmotnosti 137 g. Teda je v podstatě na sobě neucítíte. Mají lehký kompresní účinek, díky kterému budou držet tam, kde mají za všech okolností. K tomu, že drží tam, kde mají, přispívá i jejich široký pas. V pase je také umístěna šňůrka pro přichycení svrchních volných kraťasů. Materiál je membránový, příjemně měkký a ultralehký a spolu s kompresním účinkem zabrání všem nepříjemným opruzeninám Že jsou na nich švy, jsem si všimnul až při psaní recenze, při běhání jsem si jich vůbec nevšimnul. Jsou totiž tak jemné, že žádný z mých orgánů umístěných pod šortkami je nezaznamenal.

Vrchní šortky z velmi lehkého materiálu jsou s těmi spodními přichyceny jen na čtyřech místech. Jsou tedy zcela samostatné, díky čemuž se spodní kraťasy nepohybují zároveň s těmi horními. I to přispívá k dobrému pocitu a také zabraňuje vzniku odřenin. Při dlouhém běhu se pohyby sčítají, a i mikropohyb opakující se několik hodin může způsobit odřeninu či jinou nepříjemnost.

Materiál je trochu hydrofobní, tedy ani za deště hned nezvlhnou a zůstanou lehké. Materiál je 79% polyamid, 16% polyester a 5% elastan, jestli vám to něco řekne. Na spodním okraji jsou z přední i zadní strany vybaveny reflexním logem, abyste se při pozdních návratech z běhání cítili bezpečněji.

Zkušenosti testera (Petr Říman)

„Běhání v šortkách bylo vyloženě příjemným zážitkem. Mám sice doma i lehčí kraťasy, ale bez kompresního účinku a vnitřní díl nedrží tak dobře na svém místě. A myslím si, že 137 g versus přibližně 100 g, co mohou mít ty druhé, nehraje žádnou roli. Radši přiberu 50 g a všechno bude držet tam, kde má. Hubnout mohu někde jinde a klidně v řádu kil. Ocenil bych snad jen dvě drobné změny – horní okraje kapes nejsou barevně odlišené pro snadnější otvírání. Zvláště za běhu by to výrazně usnadnilo život běžce. Takto je to černá na černé, a to se okraj kapsy hledá o něco hůře. U šňůrky v pase lituji, že není z elastického materiálu, ale je pevná. Jinak ale naprostá spokojenost! Pokud tedy hledáte kraťasy na trailové výlety i každodenní běh, mohu jen doporučit.“

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: