Recenze: DEVOLD RUNNING merino trika s dlouhým a krátkým rukávem – lehkost, prodyšnost a neskutečně příjemné nošení

Recenze: DEVOLD RUNNING merino trika s dlouhým a krátkým rukávem – lehkost, prodyšnost a neskutečně příjemné nošení

Parametry

Značka Devold
Celé jméno recenzovaného výrobku DEVOLD RUNNING merino trika
Typ sportu běh
Typ oblečení triko
Pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Merino vlna
Materiál 2 Tencel
Materiál 3 Polyamid
Hmotnost 105 g
Infocena 2.099 Kč Kč
Dodává www.devold.cz
Více info na www.devold.cz/

Zaujalo mě

  • nízká hmotnost
  • propracované detaily
  • design
  • rychlé osychání

Shrnutí recenze

Hned dvě trika norské značky slavící letos sto sedmdesát let výroby oblečení z vlny jsme měli možnost otestovat na přechodu léta a nastávajícího podzimu. Pánskou verzi Merina trika Devold Running ve variantách s krátkým i dlouhým rukávem jsme si zejména díky neskutečně příjemnému nošení opravdu oblíbili. Obě varianty se nejen pro běhání ale i další outdoorové aktivity navíc krásně doplňují. Kromě jiného se v současnosti do oblečení norské značky oblékají třeba členové Horské služby. Značka Devold se historicky pyšní oblékáním legendárních výprav polárních dobyvatelů, včetně té z roku 1888, kdy Fridtjof Nansen přešel na lyžích Grónsko od východu na západ. My testujeme v nesrovnatelně příjemnějších podmínkách, přesto potvrzujeme, že na triko Devold Running se můžete spolehnout jak při svižnějším běžeckém tréninku, tak i při obyčejném toulání přírodou.

Hlavní část recenze

Typ oblečení: funkční tréninková trika
Cena: 2.399 Kč (dlouhý rukáv) 2.099 Kč (krátký rukáv)
Hmotnost: 137 g (velikost M, dlouhý rukáv) 105 g (velikost M, krátký rukáv)
Typ sportu: běh, cyklistika, turistika a veškeré outdoorové aktivity

Již po prvním oblečení se nemůžeme zbavit dojmu, že více příjemné triko v našem běžeckém šatníku zkrátka není. Příjemný pocit zůstává i při prvním vyběhnutí. Triko perfektně drží na těle, střih není ani příliš upnutý, ani vyloženě plandavý, zkrátka akorát. Proběhnutí zpříjemní také nízká hmotnost, výborná prodyšnost a výrazné ventilační panely na zádech a v podpaží. Dalším bonusem jsou ploché švy, žádné oděrky jsme během testování nezaznamenali ani náznakem. Reflexních prvků je pomálu, jsou ale umístěné na těch správných místech. Téměř sedmdesát procent vlny merino zajišťuje skvělou funkčnost, v chladu hřeje, ve vedru chladí. Nejen ve variantě s krátkým rukávem je tak Devold Running dobře použitelné i v teplejším počasí. Triko celkově působí lehce, vzdušně, a především na těle neskutečně příjemně.

Dokonalý střih

V obou testovaných variantách oceňujeme přiléhavý, nikoli těsný střih. Triko krásně sedí na těle, nikde nic neplandá, včetně zakončení rukávů. Ty dobře drží zavlečené za hodinky při tempovém tréninku, nijak nepřekáží ani třeba při použití běžeckých holí. K celkovému komfortu přispívá také raglánové řešení střihu rukávů, kdy je rukáv klínovitě vsazený až ke krku. Zadní díl je u obou variant lehce prodloužený s cílem zamezit prochladnutí, ať už máte triko volně přes běžecké elasťáky, nebo zastrčené v pase.

Funkční materiál

Značka Devold povedeně kombinuje vlnu Merino s biologicky odbouratelným materiálem Tencel. Ten je vyrobený z dřevní celulózy a podle výrobce vyniká o 40 % větší měkkostí než hedvábí, chladí více než lněné oblečení a je schopný absorbovat o polovinu více vlhkosti než syntetické materiály. Pocení se při pohybu samozřejmě nevyhnete, potvrdit ale můžeme velmi rychlé osychání, nejen při samotném běhu. Materiál je navíc velmi tenký, takže opravdu pojme jen minimální množství vlhkosti. Ždímat, ani po těžkém tréninku zkrátka není co. Podporují to i odvětrávací síťované díly umístěné na místech, kde se běžec nejvíce potí. Materiál je zároveň výrazně elastický, ani při rozcvičení, běžecké abecedě, nebo cvičení s gumovými expandery tak nedochází k nepříjemnému „přetahování“ se s materiálem trika.

Povedená vychytávka

Tou je drobné poutko umístěné pod lemem za krkem. Je to sice drobnost, ale u trik ji vídáme zcela ojediněle, a kromě estetického oživení jej můžete využít třeba k bezpečnému pověšení na sušení při větrném počasí.

Doplnění výhradního dovozce

„Chtěli bychom zmínit hlavni výhodu běhaní v merinu, kterou ocení asi každý chlap. Triko z merina nesmrdí ani po několika nošeních po sobě. Je tedy možné klidné až dva týdny po sobě v něm každý den běhat, stačí jen nechat vyschnout a vyvětrat a triko není potřeba prát.“

Klíčové vlastnosti:

– neskutečně příjemné na těle

– dobrý odvod vlhkosti

– skvěle padnoucí střih

– parádní prodyšnost

Osobní zkušenost testera

„Moc se mi líbil jednoduchý design, dokonalá funkčnost nebo propracované ventilační panely. Přehlédnout nelze ani zajímavou a předlouhou historii značky. Nejvíce mě ale zaujala až návykově příjemná nositelnost. Na těle je materiál velmi příjemný, obě trika jsou navíc velmi vzdušná a lehká, to s krátkým rukávem váží v testované velikosti M jen těsně nad sto gramů. V přechodném období se trika krásně doplňují, dobře využitelná je i varianta oblečení krátkého trika na to s dlouhým rukávem. Třeba v období, kdy je na sluníčku ještě teplo, ale ve stínu již docela chladno. Přes poměrně slušný výběr běžeckých trik v mém šatníku jsem po Devold Running s radostí sáhl i mimo rámec testování.“

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: