Recenze: HIGH POINT PLAY TIGHTS – parádní kalhoty nejen na horské běhy

Recenze: HIGH POINT PLAY TIGHTS  – parádní kalhoty nejen na horské běhy

Parametry

Značka High Point
Celé jméno recenzovaného výrobku HIGH POINT PLAY TIGHTS
Typ sportu běh
Typ oblečení kalhoty
Pohlaví pánské
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Hmotnost 196 g
Infocena 1.752 Kč
Dodává www.highpoint.cz

Zaujalo mě

  • dokonalé usazení na těle
  • funkčnost a elasticita materiálu
  • nízká hmotnost
  • ochrana kolen

Shrnutí recenze

Funkční, elastické, lehké a dokonale padnoucí běžecké kalhoty HIGH POINT TRAIL TIGHTS zaměřené na trailové běhání jsme podrobili více než měsíčnímu důkladnému testování. Jedná se o kalhoty z dílny českého výrobce těsnějšího anatomického střihu v kombinaci dvou různých materiálů. Základní materiál v testu vynikal elasticitou, funkčností, velmi rychlým osycháním již v průběhu zátěže a dobrým odvodem potu. Na kolenou jej doplňuje materiál Duratec od IBQ, který je vhodný do extrémních podmínek a snese nějaké to drsnější používání. Oba materiály se na kolenou překrývají s důmyslným všitím pouze po stranách a použitím lepených, pružných švů na přední části. Kolena jsou tak dokonale chráněna v technickém a náročnějším terénu, zároveň nehrozí prochladnutí této citlivé oblasti v chladnějším počasí, nebo silnějším větru. V testu zároveň oceňujeme anatomické tvarování kolen, žádné odstávání materiálu, nebo naopak přílišné pnutí ve strmých stoupáních se zkrátka nekoná.

Hlavní část recenze

Dokonalý střih

Propracovaný střih podporuje bezchybné usazení na těle, nemáme tak potřebu kalhoty vyhrnovat, ani jinak upravovat v průběhu tréninku. Od pasu ke kolenům je střih poměrně těsný, při výšce testera 182 cm, hmotnosti 73 kg a testované velikosti M tak akorát. Kalhoty perfektně drží na těle, v testu jsme ani nepoužili šňůrku pro dotažení. Vnitřní gumička je výrazně perforovaná, takže nezadržuje přehnaně vlhkost. Ostatně rychlé osychání je jednou z dominantních vlastností základního použitého materiálu.

Od kolen se kalhoty oproti tradičnímu střihu běžeckých legín mírně rozšiřují. Až do zakončení ke kotníkům v podobě pružného lepeného lemu. Ten pak usnadňuje převléknutí přes chodidlo bez nutnosti použít při konstrukci kalhot zip. Mírně volnější střih od kolen dolů jsme v testu využili v chladnějších podmínkách pro použití kompresních návleků. Ty se tak pod kalhoty bez problémů vměstnaly a nedocházelo k nějakému diskomfortu kolem lýtek.

Chytře umístěná je jediná kapsička, na pravé straně, mírně vzadu. Konstrukčně je řešená tak, aby bylo možné v ní bezpečně přenášet mobil. V testu jsme ale kapsu výhradně používali u dlouhých tréninků v délce přes třicet kilometrů pro gely, případně tablety. Vždy v kapse zůstaly bez zaváhání.

Funkční materiál

Základní materiál kalhot je směsí 85% nylonu a 15% elastanu. Dobře odolává větru, výborně a rychle osychá a zároveň je poměrně lehký. Díky použitému materiálu je vcelku široké teplotní spektrum použití kalhot. V testu jsme se pohybovali od teplot těsně nad nulou až po nějakých dvanáct stupňů. Samozřejmě záleží na intenzitě běhu a síle větru, ale nejkomfortněji jsme se v rámci testování cítili v HIGH POINT TRAIL TIGHTS v rozmezí čtyř až osmi stupňů. Zejména při nižších teplotách je znatelné a pocitově příjemné navýšení materiálu na kolenou. Ty chrání materiál Duratec opravdu dokonale. Výraznou elasticitu materiálu oceňujeme nejen při rozcvičení, ale také při zdolávání překážek v podobě popadaných stromů, nebo schodovitých kamenitých výstupech. Tím výčet kvalitních materiálů zdaleka nekončí. Perforovaná guma krásně usadí kalhoty v pase a neklouže ani po umělých materiálech funkčních trik. Povedená je i šňůrka pro dotažení v pase. Ta je z vnitřní strany doplněna gumovým prošitím a umožňuje tak dotažení bez nutnosti zavázání. Celkové pohodlí je nakonec o detailech a u HIGH POINT TRAIL TIGHTS je těch povedených celá řada.

Osobní zkušenost testera

„Díky lehkosti, perfektnímu usazení na těle a dobré prodyšnosti materiálů z kalhot přímo čiší vhodnost k intenzivnějšímu, rychlostnímu používání. Za mě tento produkt skvěle doplňuje a rozšiřuje tradiční možnost použití běžeckých legín, jejich různých zateplených verzí a případné kombinace s větruodolnými tenkými kalhotami. Obzvlášť při vysoké intenzitě běhu je pak možné kalhoty PLAY TIGHTS použit i při výrazně větrném počasí a poměrně nízkých teplotách, kdy bych v samotných běžeckých legínách rozhodně nevyběhl a volil bych spíše kombinaci legín a supertenkých šusťákových kalhot. Právě v chladnějším počasí si na dlouhé běhy beru kompresní návleky, a tak se mi moc líbilo mírné rozšíření od kolen dolů, které při použití více vrstev oblečení zachovávalo běh naprosto komfortním. Prostor pro zlepšení? Osobně s mobilem nikdy neběhám, často si ale běhání zpestřím popojetím autem z místa bydliště do atraktivních lokalit a kapsičku bych tak využil raději na klíče od auta, proto bych uvítal nějaké bezpečné zapnutí kapsy třeba pomocí plastového cvočku nebo suchého zipu.“

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: