Recenze: Hybrid Seamless Hurricane Pants – odolají i hurikánu

Recenze: Hybrid Seamless Hurricane Pants – odolají i hurikánu

Parametry

Značka Compressport
Celé jméno recenzovaného výrobku Hybrid Seamless Hurricane Pants
Typ sportu běh
Typ oblečení kalhoty
Pohlaví pánské, unisex
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí zimní
Materiál 1 93% polyamid, 7% elastan
Materiál 2 60% polyamid, 36% polyester, 4% elastan
Hmotnost 227 g
Barevné varianty černá
Dostupné velikosti XS-XL
Výbava 1 3D Thermo Ultralight
Výbava 2 Reflexní prvky
Výbava 3 Kapsy
Infocena 2680 Kč
Dodává Temposport
Více info na www.temposport.cz/

Zaujalo mě

  • Neprofuk membrána
  • 4-way stretch
  • Hmotnost

Shrnutí recenze

Již několik let se běžně na domácích i zahraničních závodech můžeme setkat se švýcarskou značkou COMPRESSPORT. I to vypovídá o její kvalitě a nyní jsem měl možnost se o této kvalitě sám přesvědčit. Název “Hybrid” koresponduje se stylem šití a použitými materiály. Přední strana je opatřena dvojitou membránou, přičemž vrchní vrstva je z neprofuk materiálu. Zadní strana je naopak prodyšná, aby docházelo k dostatečnému odvodu potu.

Hlavní část recenze

Materiál

Musím uznat, že kalhoty jsou vážně pohodlné a lehké. Výrobce udává váhu 227 g což na +/- 5 g potvrzuje i moje váha. Takže ať už je máte na sobě při běhu, treku a nebo sbalené v batohu na pozdější použití, nepotáhnete s sebou velkou zátěž. Kalhoty jsou z tzv. 4 way stretch materiálu, to znamená, že by se jednotlivá vlákna měly ještě více natahovat všemi směry a tímto zajišťovat ještě více pohodlí. Ale co zaujme nejvíc je dvojitá Hurricane neprofuk membrána, kterou je opatřena celá přední strana kalhot. Ta má zajistit, aby vás v žádné situaci nepřekvapil nepříjemný vítr. A toto plní na jedničku!

Po celém obvodu pasu kalhot najdeme stahovací gumu, kterou ještě můžeme utáhnout šňůrkami vpředu. Po obou bocích se nachází relativně velké kapsy bez možnosti uzavření, nikde jsem ale nenašel malou kapsičku na klíče nebo jiné drobnosti. Ve výsledku to nevadilo, kapsy jsou dost přiléhavé, a tak jsem se při klusání nebál klíče nechat tam, ovšem telefon bych tam neriskoval. Na obou nohavicí jsou stahovací gumičky s reflexními pásky, takže půjdete vidět i za horších podmínek. Ovšem gumičky nejsou opatřeny žádnou sponkou, takže se dříve či později zase vrátí do původní polohy, ale na váš výkon to nebude mít žádný efekt.

Osobní zkušenost

Nejen, že to bylo mé první osobní setkání se značkou COMPRESSPORT, ale i s běžeckými kalhotami jako takovými. Obyčejně totiž v chladném počasí používám běžecké legíny, které pevně obepnou kůži a nikde nic nevlaje. Z toho jsem měl trochu obavy, které se ukázaly zcela zbytečné. Kalhoty pěkně obepnou nohy, přesto díky širšímu střihu, zůstává dostatek místa ještě na spodní vrstvu. Tu bych však používal jedině v zimě nebo pokud jste zimomřivé typy. Já patřím spíše k těm horkokrevným a musím uznat, že mi vždycky bylo teplo, někdy až moc. Osobně tyto kalhoty považuji za tréninkovky na lehké klusy nebo až do zimního počasí. V momentě, kdy jsem zařadil tempo, přišel i čas pečení. Kalhoty jsou dost prodyšné a technologie 3D Thermo Ultralight reguluje teplotní rozdíly mezi pokožkou a okolím, ale zkrátka to neudýchá. Když však tempo zvolníte, velice rychle se dostanete zpátky do komfortní zóny. Další věc, na kterou je třeba dát pozor, je velikost. Na testování jsem volil velikost L, převážně kvůli délce nohavic, přesto bych ještě pár čísel navíc uvítal. Naopak v pase, díky mé spíše běžecké postavě, bych potřeboval o pár čísel méně. Ne, že by přímo padaly, ale trochu to o komfort připravuje, a navíc to vzadu může tvořit nepěknou podívanou.

Celkově se jedná o další kvalitní kousek, který značka COMPRESSPORT nabízí, vhodný do chladnějšího počasí na běh nebo jen na procházku po horách. Stačí si pouze při výběru dát pozor na pár maličkostí a myslím, že nebudete litovat.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: