RECENZE: KLIMATEX RUN souprava – vesta, šortky a triko – pohodlné oblečení ve všech směrech

RECENZE: KLIMATEX RUN souprava – vesta, šortky a triko – pohodlné oblečení ve všech směrech

Parametry

Značka Klimatex
Celé jméno recenzovaného výrobku KLIMATEX RUN set
Typ sportu běh
Typ oblečení triko
Pohlaví pánské
Do jakého ročního období se hodí letní
Materiál 1 Vesta - 100% polyamid, síťované části: 93% polyester, 7 % elastan
Materiál 2 Šortky - 95% polyester, 5% elastan; pletenina: 100% polyester
Materiál 3 Triko - 100% polyester
Barevné varianty Vesta – černá/zelená neon, Šortky – černá/červená, Triko – černá/červená
Dostupné velikosti S-XXL
Výbava 1 Reflexní prvky
Infocena Vesta – 899 Kč; šortky – 699 Kč; triko – 599 Kč Kč
Dodává Klimatex
Více info na www.klimatex.cz/

Zaujalo mě

  • Minimální váha
  • Síťovinou řešený odvod potu
  • Dvě kapsičky

Shrnutí recenze

Tato výtečná běžecká souprava váží dohromady pouhých 364 g, čímž se řadí mezi ty ultralehké. Lze vše rychle složit do malého sáčku a lehce přenášet. Díky kvalitnímu materiálu působí velmi příjemně na těle. Šortky a triko je vyrobené z funkčního a rychleschnoucího materiálu s QuickDry úpravou, díky čemuž dochází k rychlému odvodu potu, rychle schne a snadno se udržuje. Běžecká vesta má zase velmi zajímavou vychytávku v kontrastní síťovině v podpaží a na zádech, určeno pro rychlou ventilaci potu a větší komfort při samotném běhu. Dolní kraj vesty je regulovatelný pomocí gumičky s brzdičkou. Podobně jako u šortek, kde pružný pas je ještě možné regulovat šňůrkou. Všechny tři části soupravy jsou opatřeny reflexními prvky. Díky všem těmto vychytávkám máte při samotném běhu zajištěn téměř dokonalý komfort, jaký běžci vyžadují.

Hlavní část recenze

RUN vesta AMARO – nepoznáte, že ji vůbec máte na sobě

Nemusíte být příznivcem tohoto dílu oblečení, přesto si myslím, že této konkrétní vestě neodoláte. Pominu-li velmi praktický a vkusný design, který je u výrobce na jednom z prvních míst, tak i materiál, 100% polyamid, zaručuje již na dotyk kvalitu výrobku. Každá běžecká bunda nebo v tomto případě vesta, je vystavena těžké zkoušce v podobu silného pocení za běhu. Elegantně je tento problém zde vyřešen kontrastní síťovinou v podpaží a na zádech. Ta je tvořena z 93 % polyesteru a 7 % elastanu. Díky tomu je zaručen na problematických místech rychlý odvod potu a s tím související i větší komfort při samotném sportovním výkonu, v tomto případě běhu.

To však není jediná výhoda vesty AMARO. Dolní okraj je regulovatelný pomocí gumičky s brzdičkou, která umožňuje při sportovním výkonu dokonalé přilnutí na těle. Na přední straně vesty (vlevo nahoře) je umístěna malá kapsička, kde pohodlně schováte i mobil, ale i například hudební přehrávač pro poslech hudby za běhu. Kapsa je ze spodní části tvořena síťovinou, takže i zde je pamatováno na odvod potu. Na zadní straně, na spodní úrovni vesty, je opět velmi vhodně umístěna malá kapsička. Zde je možné si uložit například klíče, doklady, papírový kapesník či nějaký ten drobný obnos, který se může při delším běhu hodit. Opatřen je opět gumičkou s brzdičkou, což umožňuje zajištění kapsy proti možného vypadnutí.

Nezapomnělo se ani na další důležité aspekty jako například na bezpečnost. Na několika místech vesty jsou výrazné reflexní proužky, a to jak na straně přední, tak i v zadní části na zádech. Co lze jednoznačně vypíchnout jako velkou výhodu je balitelné provedení a hmotnost. Vesta se dá velmi rychle složit (a rozložit) do rozměrů 12 x 15 cm a pohodlně uložit do běžeckého baťůžku. Neméně významnou výhodou je i velmi nízká hmotnost necelých 120 g. A jak asi sami víte, čím méně toho běžec musí nosit, tím lépe se mu běhá.

RUN šortky OTAVIO – skvěle řešený odvod potu

Dnešní vysoké požadavky se kladou na každý druh oblečení, který máme na sobě při samotném sportovním výkonu, trenky tedy nevyjímaje. Šortky OTAVIO jsou tvořeny ze dvou částí materiálu. Hlavní materiál tvoří 95 % polyester a 5 % elastan a pletenina je 100% polyester. Výsledkem je hlavně ultralehká, pružná a prodyšná tkanina.

Šortky mají zajímavě vyvedeno barevné rozlišení. Designový potisk je zde řešený metodou sublimace, což způsobuje neměnné vlastnosti materiálu, jeho stálobarevnost, příjemnost na omak i při dotyku na samotné holé tělo. Dále tzv. Quick dry/Wicking úprava materiálu napomáhá rychlejšímu odvodu a odpaření potu. Rychle totiž schne a je odolná vůči UV 30+, což v dnešní době, a při použití při vyšších teplotách, vcelku důležitý aspekt. V krokovém švu je po celé jeho délce velmi pružný síťový materiál, jehož opět základní a hlavní funkcí je rychlý a spolehlivý odvod potu.

Do šortek jsou všité prodyšné slipy, zajišťující pohodlí. Pružný pas je do gumy a pokud se někomu bude zdát, že by potřeboval silnější upevnění, tak je možná regulace pomocí šňůrky, nacházející se uvnitř šortek. Praktické jsou i na obou stranách boční kapsy, kde opět můžete skrýt nějaký ten kapesník či jinou drobnost. Drobnou nevýhodou je, že kapsy nejdou nějak uzavřít, takže na ukrytí klíčů bych tyto kapsy nedoporučoval. Každé oblečení se dnes neobejde bez reflexních prvků. I zde jich najdeme dostatek pro vaši bezpečnost. Spousta běžců ocení volnější střih šortek a také vnitřní délku nohavice, která je cca 18 cm.

RUN triko KR FEDDE – příjemně působí na tělo

Pánské běžecké triko FEDDE je příjemné nejen na dotyk, ale výtečně se s ním cítíte i na svém těle.  Vše vyrobené z funkčního a rychleschnoucího materiálu (100 % polyester) opět s QuickDry úpravou jako tomu je i u šortek. Rychle odvádí pot, a ještě snad rychleji schne a snadno se udržuje. Tři základní vlastnosti, které vás přesvědčí o prvotřídní kvalitě použitého materiálu.

V dnešní době se klade důraz právě na kvalitu. Běžci se chtějí cítit při běhu pohodlně, a to je jedna z vlastností, jakou uvedené triko výborně splňuje. Celé rukávy a kontrastní vsadka na zádech (červená) jsou vyrobené z extra prodyšného materiálu, který zabezpečuje rychlou ventilaci kůže při zvýšené námaze. Takže i při bězích na delší vzdálenost (maraton či ultra) hrají všechny tyto vlastnosti ve prospěch uživatele, tj. samotných běžců. Jako v případě vesty bych i zde ocenil velmi nízkou hmotnost cca 117 g.

Moje osobní zkušenosti s trikem, šortkami a vestou KLIMATEX

První, co mě utkvělo v paměti a udělalo velmi kladný dojem, je nízká hmotnost jednotlivých kusů (i dohromady – necelých 360 g) a možnost složit všechny tři věci do malého balíčku. V běžeckém batůžku opravdu nezaberou moc místa, a navíc ani příliš nezatíží.

Můj první běh byl při teplotě okolo 15 °C a za svitu slunečních paprsků. Díky tomu byla teplota na sluníčku o několik stupňů vyšší. Musím znovu konstatovat, že šortky a triko byly velmi příjemné na tělo. Právě ta hladkost a jemnost materiálu byla příčinou, že jsem se cítil velmi pohodlně po celou délku běhu, což bylo asi 15 km. Rychlost běhu nebyla tak extrémní, spíše regenerační, proto nedošlo k tak intenzivnímu pocení. I to menší množství potu bylo ale převážně zachyceno trikem. Vesta, kterou jsem měl také oblečenou, menší množství zachytila, přesto maximální množství odešlo přes síťovinu na zádech a v podpaží.

Do přední kapsičky u vesty jsem si zkusil nejprve vložit mobil a běžet s ním. Díky tomu, že jsem měl vestu celkem přiléhavou k těle, nedocházelo k nekoordinovanému pohybu mobilu, přesto bych osobně tuto možnost nevyužíval. Papírový kapesník, doklady či jinou drobnost ano. Do zadní kapsy vesty jsem vložil klíče od bytu, řádně uzavřel šňůrkou s brzdičkou a zkusil běžet. Opět díky regulovanému spodnímu okraji vesty (stažené k tělu) jsem cítil jen nepatrný pohyb, který mne vůbec nelimitoval. Na druhou stranu, kdybych vložil větší svazek klíčů než dva, tak už to tak pohodlné nebude.

Trenky mi poněkud obepínají stehna (velikost M), přesto díky vynikající pružnosti materiálu vůbec neomezují můj pohyb. Pokud má někdo rád volnější střih, tak doporučuji nejprve vyzkoušet, aby poté nebyl překvapen. Pohodlně na mne působí i vnitřní slipy. Odvod potu v místě krokového švu ze síťoviny je moc dobrá vychytávka. Po prvním proběhnutí jsem s každým druhem oblečení spokojen.

Při některém z dalších výběhů mne zastihl asi v polovině běhu déšť, což jsem uvítal jako další dobrou zkoušku k testování. Vesta odolávala opravdu velmi dlouho, než došlo k jejímu úplnému promočení, následně i trika a trenkám. Co mne však překvapilo, byla velmi rychlá doba schnutí. Vlastnost, kterou výrobce uvádí jako velkou přednost mohu jen potvrdit.

Moje závěrečné hodnocení je veskrze pozitivní. Všechny tři produkty mohu vřele doporučit, poněvadž si myslím, že kvalita všech tří částí je opravdu zde na vysoké úrovni. Detaily, které mne osobně nevyhovovaly (klíče, mobil, kapsy u trenek), bych nechal na posouzení jednotlivců, kteří si uvedený produkt zakoupí. Co nevyhovuje mně, vyhovuje jinému. Velmi elegantně, nenápadně a vhodně je řešeno umístění loga, navíc vždy v reflexních barvách (na triku, vestě i triku). I tohle je pro někoho dobrý argument ke koupi. Běžcům, kteří se chtějí během své aktivity cítit pohodlně a kladou důraz na opravdovou kvalitu, tyto tři produkty vřele doporučuji.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: