RECENZE: Kompresní stehenní návleky Compressport Under Control Quad

RECENZE: Kompresní stehenní návleky Compressport Under Control Quad

Parametry

Značka Compressport
Celé jméno recenzovaného výrobku Compressport Under Control Quad
Typ sportu běh
Typ oblečení spodní prádlo
Pohlaví unisex
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí letní
Materiál 1 79% polyamid
Materiál 2 21% elastan
Hmotnost 50 g
Barevné varianty černá
Dostupné velikosti dle obvodu stehna (T1-T4)
Údaje výrobce 1 Ultralight
Údaje výrobce 2 Shock absorber
Údaje výrobce 3 Compression oxygen
Infocena 1590 Kč
Dodává TEMPOSPORT
Více info na www.temposport.cz/

Zaujalo mě

  • Komprese Oxygen
  • Snadné oblékání
  • Masážní mikrovlákna
  • Horní lem - zakončení
  • Nízká hmotnost

Shrnutí recenze

Švýcarský výrobce Compressport se úzce specializuje na systém svalové komprese. Nyní přichází na trh s novou verzí kompresních stehenních návleků. Kombinace ultra lehkého, hydrofobního a vysoce příjemného matriálu a inovativní kompresní technologie Oxygen s integrovanými ventilačními zónami vytváří absolutně profesionální kompresi a maximální komfort při nošení. Cílená komprese mimo jiné zajišťuje optimální okysličování svalů a podílí se na stabilitě stehenních svalů, zejména na tlumení otřesů a vibrací. Dochází ke snížení riziku zranění a zlepšení regeneračních procesů a celkové výkonnosti. Navíc jsou návleky bezešvé a díky roztažitelným vláknům se výborně oblékají. Pojďme se podívat jak stehenní návleky dopadly v našem podrobném testu.

Hlavní část recenze

Podstata komprese

Obecně lze v posledních letech kompresi považovat za klíčový a technologicky propracovaný element, který zásadně ovlivňuje celý běžecký trh a současně mění myšlení celé běžecké komunity. Ať již v pozitivním či negativním slova smyslu. Komprese poskytuje možnost, jak posunout svoji výkonnost a jak urychlit regenerační procesy. Důležité je hledat a sáhnout po kvalitě. To je zde zásadní otázka. Nosit skutečně kompresní oblečení či běžecké doplňky a ne rádoby kompresi, s kterou to má společné jen název, ale podstata věci chybí. Je vědecky potvrzeno, že účinky komprese nastávají jen tehdy, je-li zvolen specifický kompresní profil, který je anatomicky dokonale padnoucí. Kompresní stehenní návleky Compressport jsou nekompromisně funkční a dokonale technologicky propracované se zacílením na oblast stehenních svalů, jakožto motor běžecké lokomoce.

Kompresní technologie Oxygen

Je to zcela nová unikátní technologie, vycházející ze stupňované komprese, která zlepšuje zejména cirkulaci krve. Pro kompresní technologii Oxygen je typická naprosto milimetrově přesná komprese, zajišťující optimální příjem kyslíku do pracujících svalů a zároveň odvod odpadních metabolitů či toxinů (formy kyseliny mléčné, zejména laktát). V cílových oblastech tak přináší více kyslíku do svalů a zrychluje žilní návratnost. Výsledkem je optimálně okysličený sval, díky čemuž je podpořena celková výkonnost, snížení únavy a urychlení regeneračních procesů. Absolutní funkčnost pocítíte při delších vzdálenostech, kde se plně projeví propracovanost komprese a podpůrných technologických inovací.

Ventilační zóny

Výjimečnost firmy a jejich výrobků nespočívá jen v samotné kompresi, ale jde o celý propracovaný systém jednotlivých technologických prvků a o použité materiály. Jednotlivé vlastnosti a funkční komponenty do sebe zapadají a vytvářejí produktový unikát. Přímou součástí komprese jsou inovativní integrované ventilační zóny na vnějších stranách stehen.Slouží především k odvětrávání a zvýšení cirkulace vzduchu a tím zajištění zrychleného odvodu přebytečné vlhkosti, tepla a potu. Stehenní návleky jsou i díky kvalitní tkanině a vysoce roztažitelným vláknům velice prodyšné. Speciální vložené ventilační zóny dokáží udržet stehna v suchu.

Termoregulace a ochrana svalů

Termoregulační technologie zajišťuje absolutní rovnováhu mezi vnitřním a vnějším prostředím, tzn. že při náhlých změnách teplot je zajištěna teplotní stabilita tělesného segmentu. Zároveň technologie plní ochranou funkci. V letních měsících před teplem a v zimních před chladem. Jedna z velice důležitých funkcí kompresních návleků je stabilizace svalů během výkonu. Návleky jsou vybaveny tzv. shock absorber, což je funkce, která zajišťuje eliminaci otřesů, které se přenášejí zejména na svaly, vazy, klouby ale i žíly. Objevují se zejména při dlouhodobém, extrémní vytrvalostním běhu či závodu v náročných terénních podmínkách. Tlumení otřesů je v plném rozsahu 360° a zajišťuje tak komplexní ochranu stehenních svalů. Dále se podílejí na snížení rizika svalového poranění v podobě natržení či natažení svalu. Kombinací komprese a tlumících vlastností se snižuje riziko zranění až o 30%. Bolest svalů z otřesů může primárně ovlivňovat výkon, což pro závodní pojetí je jeden ze zásadních problémů, proto tlumení otřesů považuji za zásadních vlastnost, kterou preferuji. Mimo jiné jsou potlačovány zánětlivé procesy, které také jednoznačně brzdí výkonnost.

Materiál

Kompresní návleky jsou vyrobeny z ultra lehkého vysoce kvalitního a extra příjemného materiálu, 79% polyamid a 21% elastan. Při výrobě byla použita speciální patentovaná masážní vlákna, která při každém pohybu spouští na povrchu svalu malé mikromasáže a tím usnadňují běh a regeneraci svalů. Návleky Under Control jsou vytvořeny pomocí bezešvé technologie a velmi jemných a měkkých mikrovláken, což zajišťuje maximální komfort a naprosté pohodlí. Díky těmto ultratenkým a roztažitelným vláknům a funkci Ergo-fit se návleky perfektně přizpůsobí svalům na stehnech a tím maximalizují efektivitu a pohodlí bez žádných odřenin či opruzenin. Navíc se i přes kompresní funkci perfektně oblékají. Návleky jsou hydrofobní, tzn. že mikrovlákna aktivně odpuzují vodu. Při běhu tak budete ve všech podmínkách naprosto v suchu, jelikož materiál pot nepohlcuje, ale přebytečnou vlhkost odvádí pryč od těla.

Celkově je tedy použitý materiál velmi lehký (Ultralight), což se odrazilo i na hmotnosti – pouhých 50 gramů. Výrazný podíl na to má ultra prodyšný materiál a inetgrované ventilační zóny. Spojením těchto dvou funkcí získáme ultra lehké, kompresní a výborně zónově odvětrávané stehenní návleky. Po celou dobu testování jsem nezaznamenal viditelné poškození, žádnou vytaženou nit či natržení, žádné párání, což svědčí o preciznosti a kvalitě.

Zakončení návleků

Pozornost bych věnoval i zakončení horního a dolního lemu. Zajímavější je horní lem, který je z vnitřní části vybaven silikonovým proužkem. Je umístěn jen v přední části stehenních návleků, v zadní části nikoli. Slouží k tomu aby návleky držely na svém místě a neklouzaly dolu. Trochu jsem měl z toho obavu, ale neprávem. Držely skvěle, ani se nehnuly. Bez tohoto silikonového potisku by návleky určitě nedržely. Horní lem je výrazně silnější než dolní, dolní je zase pružnější. Obě části jsou krásně elastické a perfektně obepnou stehno. Horní lem je výrazněji oddělený, pomocí precizního plochého švu, od hlavního kompresního profilu. Spodní lem naopak plynuleji přechází, ale je strukturálně výraznější. Nikde nic netlačí, neklouže, neshrnuje se.

Design

Kompresní návleky Under Control jsou po vizuální stránce trochu nudné. Kompletně černá barva jen s velkým bílým logem Compressport na pravém návleku, na levém pak obdélníkový, velmi malý červeno-černý štítek. Hotovo, nic víc. Osobně mi to moc nevadí, ale věřím, že mnohým sportovcům již černá barva nechutná. Proč ostatní výrobky dokáží vývojáři vyšperkovat a oživit barvami a tyto návleky nikoli? Třeba je to jen otázka času. Doufám. Decentně barevně odlišené segmenty by jim slušely, ale je to otázka vkusu a subjektivního hodnocení.

Závěr

Stehenní návleky Under Control Quad jsou naprosto funkční, kompresně dokonalé a absolutně pohodlné. Povedlo se propojit vyspělé technologie s kvalitním materiálem. Zejména bych vypíchl cílenou a inovativní kompresní technologii Oxygen s vloženým zónovým odvětráváním, funkci shock absorber, nízkou hmotnost, termoregulační funkce a masážní jemná vlákna. Dále bych upozornil na dokonalé padnutí a snadné oblékání. Navíc lze návleky nosit v běžném režimu dne jako regenerační doplněk nebo pod oblek, běžecké či cyklistické kraťasy. Nezasahují do třísel a do intimních partií, tudíž odpadá praní po každém použití. Malé mínus bych hledat v oblasti designu. Je zde určitě prostor pro zlepšení. Celý systém komprese vytváří ze stehenních návleků efektivní nástroj pro optimalizaci výkonu či pozátěžovou regeneraci stehenních svalů. Sečteno podtrženo. Jsou to skvělé kompresní návleky. Oceníte je při dlouhodobé vytrvalostní činnosti, zvyšují výkonnost a usnadní váš běh.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: