RECENZE: Salomon Medium Impact Bra – pevná a prodyšná podprsenka nezbytná pro poprsí každé běžkyně

RECENZE: Salomon Medium Impact Bra – pevná a prodyšná podprsenka nezbytná pro poprsí každé běžkyně

Parametry

Značka Salomon
Celé jméno recenzovaného výrobku Salomon Medium Impact Bra
Typ sportu běh
Typ oblečení spodní prádlo
Pohlaví dámské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Hmotnost 72 g
Barevné varianty šedá, fialová, tyrkysová, žlutá
Dostupné velikosti XS - L
Infocena 1190 Kč Kč
Dodává Amer Sports
Více info na www.salomon.cz

Zaujalo mě

  • Bezešvý tvar
  • Prodyšnost
  • Pevné přilnutí k tělu

Shrnutí recenze

Úplná novinka, sportovní podprsenka Salomon Medium Impact Bra, která ženám zpříjemní běhání. Příjemný pocit a podpora při běhu je to základní, co ženy od podprsenky očekávají. Od této bezešvé podprsenky ale můžete čekat ještě více.

Hlavní část recenze

Dobrá běžecká podprsenka je stejně důležitá jako běžecké boty, na tom se shodnou asi všechny ženy – běžkyně, proto je důležité dbát na správný výběr i volbu. Pojďme se společně podívat, jak hodnotíme Salomon Medium Impact Bra my. Už při vybalování na mě podprsenka působila velmi příjemným dojmem. I přesto, že je vyrobena čistě ze syntetických materiálů, tak je na omak velmi příjemná.

 


Uvnitř podprsenky je vycpávka, kterou lze vyjmoutUvnitř podprsenky je vycpávka, kterou lze vyjmout

Na straně zad je guma pro volný pohyb vašeho hrudníkuNa straně zad je guma pro volný pohyb vašeho hrudníku

Podprsenka Medium Impact bra ve žluté variantěPodprsenka Medium Impact bra ve žluté variantě

 

Prohlédněte si další fotografie k článku…

 


 

Výztuhy pro zpevnění i jako ochrana

V prsní části najdeme výztuhy, které mimo zpevnění a stabilizace prsou mohou pomoct jako ochrana bradavek. Pokud někomu výztuhy nesedí, je možné je jednoduše vyjmout. Osobně mi více seděla podprsenka bez nich, ale záleží na každé běžkyni, jakou variantu si zvolí.

V přední části má podprsenka mezi prsy malinké póry. Ty slouží k odvětrávání a odpařování potu při fyzické aktivitě. Na zadní části najdeme vykrojené místo spojené gumou. Ta umožňuje příjemné přilnutí podprsenky k tělu a poskytuje pocit pevnosti na těle. Zároveň poskytuje i dostatečnou vůli, kterou potřebuje hrudník při dýchání. Podprsenka velmi pevně sedí na těle a maximálně eliminuje nepříjemný pohyb prsou při běhu, který může některým ženám bránit v pohybu.

Pevný pocit sevření a současně i vůle

Podprsenku jsem měla možnost testovat nejen v tréninku při delších výbězích v terénu kolem 20 km, ale také na závodech. Kromě výše zmíněného běhu, kdy bylo opravdu horko, jsem měla s podprsenkou velmi příjemnou zkušenost. Od podprsenky očekávám především podporu, kterou mi Medium Impact Bra 100% poskytla. Dále příjemný pocit, který jsem v podprsence měla po celou dobu a nakonec také prodyšnost a možnost odpařování potu. S tím jsem měla u podprsenek jiných značek často problém. Na zádech a v místech mezi prsama se obecně potím nejvíce a při delších výbězích mě toto místo často chladí (např. při sebězích, kdy člověk běží rychleji a tělo se více ochlazuje). V této podprsence však k tomuto nedošlo vůbec. Samozřejmě také záleží, co má člověk jako další vrstvu.

Závěrem

V neposlední řadě musím podprsenku také zhodnotit z hlediska atraktivity a designu. Módní barvy jistě potěší nejednu běžkyni, která si věci ráda sladí se zbytkem oblečení. Díky 4 barevným variantám se nemusíte stydět, že podprsenka bude vidět, právě naopak.

Podprsenku doporučuji na středně dlouhé tréninkové výběhy do 20 km a do chladnějšího počasí.

(Komentář z pohledu muže: Nevím, jestli tato podprsenka dobře sedí, protože jsem ji nezkoušel, ale vypadá dost dobře. Těším se na letní horka, až bude partnerka běhat jen v ní!)

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: