Recenze: SALOMON SENSE PRO 10 W – vesta specificky pro ženské křivky

Recenze: SALOMON SENSE PRO 10 W – vesta specificky pro ženské křivky

Parametry

Značka Salomon
Celé jméno recenzovaného výrobku SALOMON SENSE PRO 10 W
Typ Batohy/ledvinky
Materiál 1 Polyamid
Materiál 2 Polyester
Materiál 3 Elastan
Hmotnost 165 g
Barevné varianty červená, modrá, černá šedá
Výbava 1 2x softflask
Infocena 4090 Kč
Dodává AMER Sport
Více info na www.salomon.com/en-cz

Zaujalo mě

  • Specificky ženské tvarování vesty
  • Množství úložného prostoru a jeho dostupnost
  • Fit

Shrnutí recenze

Salomon se netají tím, že spolupracuje jak se sportovcema tak se sportovkyněmi. Na množství specificky ženských produktů se podílí například Emelie Forsberg, Lucy Bartholomew nebo Courtney Dauwalter. Všechny tři běžkyně mají společnou lásku pro dlouhé běhy a díky jejich spolupráci s běžeckou značkou mohou vznikat kvalitní a vyladěné produkty, které zabezpečí komfort i na pořádném výletě. V posledním roce se situace kolem běhání a trajdání v přírodě změnila a zamířilo tam i množství běžců a běžkyň, které hledají klid a svobodu na úzkých chodníčcích v lese. Obě tyhle vlastnosti, svobodu a klid, poskytne i běžecká vesta SENSE PRO 10, navržená tak, aby zajistila dostatek úložního prostoru ale i komfort na dlouhých potulkách krajinou.

Hlavní část recenze

Materiál

Vesta SALOMON SENSE PRO 10 je takový ten batůžek, který se tváří jemně a nenápadně jako kluk od vedle (tenhle příklad používám, abych se vyhnula genderovému stereotypu „holky od vedle“). Od pohledu je její zpracování kvalitní, nijak se tím ale nevychloubá a člověk všechny drobné detaily vesty ocení, až když si spolu zajdou na pořádné rande. 

V porovnání s S/Lab sérií vest je táhle vyrobená z pevnějších materiálů – část ramen a přední díl vesty je z vnitřní strany opatřen 3D síťovinou, která sníží tření v exponovaných místech a zlepší odvod potu. Navíc pak přes množství kapes nic netlačí do žeber a kdovíkam ještě. Zádovou část a zbytek spojovacích dílů tvoří různé varianty síťoviny, která je tužší než pružný materiál přední části, ale zároveň si zachovává potřebnou lehkost. Jen uvažme, vesta i s dvojicí softflasků váží pouhých 257g. Elastická látka, která je typicky spojována už se zmíněnou sérií S/lab, dodává krom elegantního vzezření i prostor pro množství kapes, které jsou díky pružnosti látky skutečně objemné. Je potřebné zmínit, že vesta je svědomitě opatřená reflexními prvky, ale není to žádná disko-koule. 

10 l je dostatečný objem i pro opravdu dlouhé závody a tréninky v horách

Konstrukce

Salomon SENSE PRO 10 má ve skutečnosti mnohem komplexnější osobnost, než by si kdo myslel při prvním setkání. Samozřejmostí je už jednoduché nastavení velikosti pomocí elastických gumiček na hrudi, to zajistí, že vesta sedí jako přilepená i když je pořádně nacpaná – a že je kam cpát. V hrudní části nalezneme bezmála pět kapes, z toho tři mají zip. Po stranách kolem hrudního koše se skrývají další tajné a poměrně štědré kapsy, na zádech je pak prostor pro nejobjemnější kousky výbavy, zároveň se tam nachází i samostatní prostor pro hydrovak. K vestě jsou navíc přidány stahovací gumičky, které slouží k připnutí holí. 

Jak už jsem zmínila výše, vesta je specificky navržena pro ženy. To ocení zejména ty běžkyně, které nemají úplně atletickou až chlapeckou postavu. Já si takovou vždy přála, hlavně kvůli běhání, protože gravitace je neúprosný fakt, který nemožno zanedbat. Když se k tomu ještě přidá vesta, kde jsou flasky typicky umístěné právě v oblasti prsou, není to zrovna příjemný pocit. SENSE PRO 10W má kapsy na flasky posazené trochu níž a samotné láhve jsou širší a teda i placatější, takže lépe přilnou k tělu. Typický sosáček je prodloužen měkkým brčkem – buď to budete milovat, nebo ne. 

Osobní zkušenost

Po horách běhám moc ráda, a když je to možné, tak i dlouze. Na takové výlety si balím všechno možné – náhradní oblečení, burrito, pití, jednou jsem sebou měla i čtečku, abych se stihla ve vlaku učit na zkoušku. Umět se minimalisticky sbalit je zatím umění, které mi není vlastní, a tak volím radši objemnější vestu. „Desítka“ není ještě tak objemní, aby ji člověk nazval „batohem“ a zároveň zvládne odnést povinnou výbavu i na sto a víc kilometrových závodech. Na téhle vestě miluji zipy na kapsách a jejich rozmístění – všechno je vždy po ruce a já nemusím ztrácet čas hledáním v jednom pytli. Osobně si myslím, že ženskou specifičnost ocení ženy, kterým na hrudníku nesedí klasické běžecké vesty.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: