RECENZE: Sensor běžecké shortky TRAIL – funkční kraťasy na terénní výběhy

RECENZE: Sensor běžecké shortky TRAIL – funkční kraťasy na terénní výběhy

Parametry

Značka Sensor
Celé jméno recenzovaného výrobku Sensor běžecké shortky TRAIL
Typ sportu běh
Typ oblečení triko
Pohlaví dámské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí letní
Materiál 1 100
Infocena 995 Kč Kč
Dodává Sensor
Více info na www.sensor.cz

Zaujalo mě

  • Příjemně sedící pas
  • 2 kapsičky na nohavičkách
  • Reflexní rozparky
  • Odvod potu od těla

Shrnutí recenze

Novinka od české firmy Sensor – běžecké shortky Sensor Trail jsou ideální pro vaše středně dlouhé výběhy nebo na indoor aktivity. Kombinace dvou materiálů zaručí příjemný pocit po celou dobu nošení.

Hlavní část recenze

Běžecká novinka od firmy Sensor kombinuje 2 materiály

Český výrobce oblečení, značka Sensor, pro letošní rok představuje novinku pro běžce – shortky Sensor Trail. Představuje tak nezbytný kousek oblečení, který vás bude provázet při vašich jarních a letních výbězích. Shortky jsou vyrobeny ze dvou materiálů – Coolmax a polyester. Materiál Coolmax byl vyvinut speciálně pro rychlý odvod vlhkosti a cirkulaci vzduchu kolem těla.

 


Na každé nohavičce je kapsa na drobnostiNa každé nohavičce je kapsa na drobnosti

Rozparek dává volnost pohybuRozparek dává volnost pohybu

Sensor Trail se krásně doplňuje s trikem bez rukávů Coolmax FreshSensor Trail se krásně doplňuje s trikem bez rukávů Coolmax Fresh

 

Prohlédněte si další fotografie k článku…

 


 

Shortky mají dvě vrstvy. Spodní jsou přiléhavé kraťasy, které výborně sedí na nohou a zabraňují oděru na vnitřní straně stehen. Jejich další výhodou jsou kapsičky. Na každé nohavičce najdete jednu kapsičku, kdo které se dají schovat malé nezbytnosti typu klíč nebo drobné občerstvení. Každá kapsa je velká cca 7×5 cm.

Svrchní část, tedy ta černá (na fotografiích) je volná a má rozparky, které zajišťují volnost pohybu. Na rozparcích jsou umístěny reflexní prvky, z kterých je tvořeno také logo na pravé nohavici.

Triko Coolmax Fresh bez rukávů jako skvělý ladící prvek k Sensor Trail

Triko bez rukávů Coolmax Fresh je hezky řešený funkční top. Je vyrobený z materiálů (jak už název napovídá) Coolmax Fresh, který rychle odvádí pot od těla a zároveň podporuje průchod vzduchu k tělu a s tím spojené ochlazování. V materiálu je použit také elstan, který zpříjemňuje oblékání i nošení. Triko nebo tílko (jak chcete) velmi dobře a rychle schne, takže je možné ho po použití vyprat a po chvíli ho máte zase suché. Díky upraveným polyesterovým vláknům materiálu chrání také proti UV záření. Funguje tedy jako byste na sobě měli krém s faktorem 50. Tílko se hodí také na ostatní outdoorové aktivity. Kromě běhu ho tedy využijete na výlety do hor a jiné. Využít ho lze i na indoorové aktivity – do fitness centra nebo na domácí cvičení

Tento top je k dispozici ve více barvách a velikostech.

 

Shortky jsou vhodné na trailové výběhy nebo indoor aktivityShortky jsou vhodné na trailové výběhy nebo indoor aktivity

 

Hodnocení testerky – ideální běžecký komplet na vzdálenosti do 20 km

Komplet jsem testovala v únoru a březnu a měla tak možnost zkusit různé podmínky. První testování probíhalo na běžeckém pásu, na kterém jsem doplňovala svou zimní přípravu. Uzavřená místnost s nízkou cirkulací vzduchů tedy tělo velmi zahřívá a dochází k pocení ve větší míře než při výbězích do přírody. Nicméně materiál skutečně rychle schne a ani během aktivity tak nemáte nepříjemný pocit vlhkosti, což mi velmi usnadňovalo celý trénink.

Další testování probíhalo ománské poušti na začátku března. Teploty zde dosahují po ránu příjemných 15 stupňů a postupně čím blíže poledni se následně zvedají až k 30 stupňům. Shortky jsem zde velmi ocenila nejen z důvodu rychlého odvodu potu, ale především ventilace vzduchu kolem těla, který při běhu příjemně profukoval. Výborné bylo také triko Coolmax Fresh, které mě chránilo proti UV záření. Absolvovala jsem zde pár kratších výběhů a shortky se osvědčily. Doporučila bych je taky na středně dlouhé vzdálenosti do 20 km běhu, kde si běh skvěle užijte bez nutnosti tahání velkých zásob.

Celkově se mi komplet velmi líbí. Jeho netradiční barva a hezké designové řešení trika je neotřelé a velmi dobře sedí. Kapsičky na nohavičkách jsou netradiční prvek, který vám umožní jít na kratší výběhy bez nutnosti balit další lednivku či opasek. Skvělou vlastností je také rychlé vysychání materiálu. Po používání stačí rychle přemáchnout a během dvou hodin (záleží samozřějme na podmínkách) máte komplet suchý na další výběh. Antibakteriální úprava materiálu navíc zabraňuje nepříjemným zápachům už během aktivity samotné.

Další informace

Sensor

Sensor se stal za dobu své existence synonymem funkčního termoprádla, ponožek, cyklistického oblečení a dobré nálady. Za vznikem značky Sensor stála touha vyrobit termoprádlo vysoce funkční a přitom příjemnější než myší kožíšek. V průběhu své existence značka Sensor dosáhla mnoha pozoruhodných úspěchů a stala se lídrem na poli funkčního oblečení v České a Slovenské republice. Jako první získala licenci firmy Dupont na termoprádlo Coolmax, první zavedla ploché švy do celé kolekce, patří ji primát v použití bonded technologie ve zpracování úpletu.

Prodejci pro ČR: www.sensor.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: