Recenze: Snímač srdečního tepu Garmin HRM-Fit – praktický, funkční, a navíc s vlastní pamětí

Recenze: Snímač srdečního tepu Garmin HRM-Fit – praktický, funkční, a navíc s vlastní pamětí

Parametry

Značka Garmin
Celé jméno recenzovaného výrobku Snímač srdečního tepu Garmin HRM-Fit
Doba provozu Až jeden rok
Hmotnost 53 g
Údaje výrobce 1 Rozměry: šířka 3,3 cm, délka 33,5 cm
Infocena 3.890 Kč
Dodává Garmin Czech, s.r.o.
Více info na www.garmin.com/en-US/

Zaujalo mě

  • rychlé připnutí na sportovní podprsenku pomocí tří klipů
  • funkčnost (přesný záznam srdečního tepu a maximální komfort)
  • snadná údržba
  • všestranné využití při sportech jako jsou běh, fitness, plavání, jízda na kole, běh na lyžích a dalších
  • výdrž baterie až jeden rok

Shrnutí recenze

Garmin HRM-fit je užitečným nástrojem pro dámy určený ke sledování tepové frekvence během cvičení, tréninku nebo v průběhu celého dne při monitorování fyzické kondice. Jedná se o čistě dámský, velmi pohodlný snímač srdečního tepu s možností snadného uchycení na většinu sportovních podprsenek. Neutahuje se kolem hrudníku, ale připevňuje se pomocí tří klipů právě na spodní lem podprsenky. Je navržen především s ohledem na komfort a výkon. K jeho přednostem patří také snadná údržba.

Hlavní část recenze

Snímač srdečního tepu Garmin HRM-Fit má pohodlný a pružný pásek, který se snadno přizpůsobí tělu uživatelky a odolný senzor umístěný na hrudi, jenž poskytuje přesné měření tepové frekvence. Měřič tepové frekvence je plně kompatibilní s hodinkami Garmin, do kterých změřené informace bezdrátově přenáší přes ANT+ a Bluetooth. Lze jej použít i zcela samostatně, s využitím interní paměti se data z tréninku ukládají přímo do hrudního pásu. Díky propracované Analýze běhu lze pomocí dat jako je kadence, vertikální oscilace nebo doba kontaktu s podložkou velmi dobře rozvíjet v rámci tréninku běžeckou techniku.

Funkce
• Měření tepové frekvence, počítání kalorií a kroků
• Analýza běhu – dynamika běhu (kadence, vertikální oscilace, doba kontaktu se zemí)
• Voděodolnost – je možné pás využívat přímo ve vodě
• Paměť – veškerá data se ukládají do paměti i v případě použití bez hodinek
• Synchronizace – podpora a přenos údajů o srdečním tepu prostřednictvím technologie Bluetooth
nebo ANT+ do kompatibilních zařízení a aplikací

Osobní zkušenost testerky – Petra Dvořáková

„Téměř měsíc jsem měla možnost testovat pohodlný snímač srdečního tepu s upevněním pomocí tří klipů na sportovní podprsenku. Jeho hlavní výhodou je především praktičnost a funkčnost. Při rozbalení z krabice a připnutí praktickými klipy na lem sportovní podprsenky mi hned napoprvé nedařilo spárovat hodinky s hrudním pásem. Musela jsem to udělat manuálně přes vyhledání snímače na hodinkách. Od té doby vše funguje v pořádku. Hrudní pás jsem využila při aerobním i anaerobním tréninku. Skvěle drží i při intenzivnějším tréninku, ani necítím, že hrudní pás mám na sobě a nikde nedře ani netlačí. Manipulace s hrudním pásem je snadná a nespornou výhodou je i snadná údržba hrudního pásu po každé tréninkové jednotce. Naměřené údaje o tréninku si mohu snadno stáhnout do aplikace Garmin Connect. Hrudní pás Garmin HRT-Fit má vlastní paměť a dokáže sám uchovat data i po absolvování více tréninkových jednotek. S vysokou přesností a spolehlivostí dokáže monitorovat tepovou frekvenci během tréninku nebo závodů. Tento hrudní snímač tepové frekvence je ideální volbou pro ženy, které běžné hrudní pásy omezují nebo jim padají.“

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: