Recenze: T8 Sherpa Shorts a boxerky Commandos – a vaše třísla jsou konečně v klidu

Recenze: T8 Sherpa Shorts a boxerky Commandos  – a vaše třísla jsou konečně v klidu

Parametry

Značka T8
Celé jméno recenzovaného výrobku T8 Sherpa Shorts a boxerky Commandos
Typ sportu běh
Typ oblečení kraťasy
Pohlaví pánské, dámské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí letní
Materiál 1 boxerky - 90 % polyamid, 10 % elastan
Materiál 2 šortky - 80% nylon, 20 % elastan Výbava: integrovaná ledvinka
Barevné varianty Černá, modrá
Dostupné velikosti S až XL
Výbava 1 Kapsičky po obvodu
Výbava 2 Reflexní prvky
Infocena Boxerky: 580 Kč, šortky 1350 Kč
Dodává TEMPOSPORT
Více info na www.temposport.cz/

Zaujalo mě

  • jemný materiál boxerek
  • opravdu funkční ledvinka/pás, který pojme spoustu výbavy
  • nízká hmotnost

Shrnutí recenze

Propracované combo spodních boxerek a vrchních šortek. Kousky jsou sice oddělené, ale nejlépe fungují dohromady. Boxerky jsou lehké jako papír a jemné jako hedvábí, navíc dobře obepnou veškeré nářadí, které se nehoupe – takže opruzeniny a vlčí stopy jsou redukovány na naprosté minimum, pokud vůbec. Vrchní šortky jsou taky velmi jemné a prodyšné, navíc na sobě mají integrovaný pás, který výbavu přitiskne pevně k tělu a ta se tak nehoupe ani neskáče a nevypadává. Tyto kapsičky nebo kompletní pásy jde na šortkách jiných značek vidět celkem často, většinou jsou ale díky provedení nepoužitelné. Kombinace antichief boxerek s šortkami, které pojmou velkou spoustu vybavení, přímo vybízí k použití v horách a na ultra-trailech.

Hlavní část recenze

Konstrukce

V posledních několika letech jsme často svědky varianty 2in1 – to znamená, že kraťasy tvoří vnitřní krátké elasťáky nad kolena s tím, že jsou k nim přišity vnější volné kraťasy. Tento systém je vhodný pro ty, kteří mají rádi obepnutá stehna nebo kompresní kraťasy, zároveň se ale v upnutých věcech necítí dobře. V kombinaci s naplněnými kapsami u pasu, které tyto 2in1 typy v naprosté většině případů mají, ale dochází k poskakování (někdy většímu, jindy menšímu – pohyby tam jsou ale vždy). Tyto neznatelné pohyby potom rozdírají oblast beder nebo třeba třísla. Proto hodnotím, jako perfektní řešení kraťasy rozdělit. K tření tak nedochází mezi spoďáry a kůží, ale mezi spodními a vrchními kraťasy. Ano, na krátkém výběhu je tento fakt zanedbatelný, ale na dlouhém závodě nebo výletě v horách může vlk pěkně znepříjemnit radost z běhu.

Boxerky Commandos jsou oddělené od svrchních Sherpa Shorts

Boxerky Commandos

Boxerky dorazil v malé papírové obálce (sympatické, že je nebalí do tuny plastu). Ta byla sama o sobě tak lehká, že jsem nevěřil, že je ještě něco uvnitř. Hmm, tak asi zapoměli… Jenomže uvnitř byly asi nejlehčí boxerky, které jsem kdy držel v ruce. Opravdu jemný až průsvitný materiál, velice příjemné zakončení u pasu a neznatelné lemy v oblasti stehen. Zároveň ale boxerky pěkně obepnou a přilehnou i v oblasti třísel. Nářadí je taky pevně na svém místě, a tak se nehoupe a nezpůsobuje žádné nepříjemnosti. V této oblasti je zároveň vrstva zesílena, takže vaše poklady jsou světu skryty. Nicméně, zadní část zesílena není a vám jde tak v trenýrkách vidět dělící linka v oblasti, kde záda ztrácí jméno.  Proto bych byl opatrný, co se týče volného pohybu jen v těchto boxerkách. Každopádně funkčnost je opravdu perfektní. Ani během několikahodinového běhu v horku třísla a vnitřní stehna nepodléhala výraznému opotřebení. A to na to trpím fakt hodně. Jedinou otázkou pro mě zůstává životnost takto jemného materiálu. Zatím jsme na nějakých cca 250 kilometrech a nezdá se mi, že by se na vlastnostech něco měnilo. Uvidíme.

Velice jemný a lehký materiál

Sherpa Shorts

Kapsičky po obvodu
Z názvu je patrné, že tyto kraťasy jsou dělané jako alternativa k běžecké ledvince. Tento koncept je tady už dlouho, bohužel jsem se s funkčním provedením nesetkal moc často. Fígl je v tom, aby byly kapsičky a pás pod nimi dostatečně přitisknuté k bedrům. Jedině tak nebude docházet k tak strašně nepříjemnému poskakování obsahu kapes. Sherpa Shorts mají tuto oblast řešenou podobně jako například Compressport Free Belt – tedy pás pěkně obepne bedra a kapsičky jsou taky pevné, zároveň ale pružné, takže drží obsah pevně přitisknutý k tělu. Navíc jsou kraťasy ještě doplněny stahovacími šňůrkami, takže se celý systém dá ještě trochu zpevnit. Co se týče rozmístění a organizace, na kraťasech najdeme 4 zhruba stejně velké kapsičky. V jedné navíc poutko na klíče. Do kapsiček se vleze opravdu velká spousta materiálu. Funkčně tedy kraťasy téměř konkurují minimalističtější běžecké vestě. Osobně jsem do Sherpa Shorts poskládal mobil, čelovku, 250ml softflask a klíče. Takto byl běh ještě pohodlný, ale při například dvou lahvích bych už volil běžeckou vestu, kde se váha rozloží na větší plochu.

Lehký a vodě-odpudivý materiál
Nohavice Sherpa Shorts jsou z velmi zajímavého materiálu. Na jednu stranu opravdu velice lehký a perfektně dýchá. Zároveň ale nenasaje velké množství vody. V dešti se na nich dokonce dlouhou dobu tvoří kapičky (jak to známe na membránových věcech) než se slijí do jednolité plochy. Stejně tak nezadržuje velké množství potu a dobře odvádí vlhkost od těla.

Nohavice mají délku „tak akorát“ – zhruba do půlky stehen. Nejedná se o tzv. split shorts, ale taky žádné basketbalové kraťasy. Najdeme na nich i malý rozparek, takže volnost pohybu opravdu není ničím omezena.

Na Sherpa Shorts najdeme i velké reflexní logo, které ve stínu vypadá díky své „chameleon“ barvě velmi zajímavě.

Jedny z mála šortek, které zvládnou nést i softflask

Osobní zkušenost

Sherpa Shorts jsou pro mě jedny z mála kraťasů, které disponují skutečně funkčním běžeckým pásem. Za mě je to výborná varianta pokud běháte často jen s mobilem nebo potřebujete v létě aspoň malé množství vody. Navíc tím, že jsou oddělené od vnitřních boxerek, se dají dobře kombinovat i s například tříčtvrtečními kalhotami nebo dokonce dlouhými elasťáky. Přestože jsem tuto značku dříve neznal, aktuálně to jsou jedny z mých nejpoužívanějších kraťasů.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: