Recenze: Sensor Parachute Extralite – univerzální větrovka lehká jak pírko

Recenze: Sensor Parachute Extralite – univerzální větrovka lehká jak pírko

Parametry

Značka Sensor
Celé jméno recenzovaného výrobku Sensor Parachute Extralite
Typ sportu běh
Typ oblečení bunda
Pohlaví pánské
Do jakého ročního období se hodí letní
Materiál 1 100% Polyester
Hmotnost 96 g
Dostupné velikosti S až XXL
Infocena 1975 Kč
Dodává SENSOR
Více info na www.sensor.cz/

Zaujalo mě

  • Extrémně nízká váha
  • Široké spektrum využití
  • Množství reflexních prvků

Shrnutí recenze

Větrovka Sensor Parachute Extralite je sice bunda primárně určena pro cyklistiku, její využití je ovšem mnohem širší. Střihově není tak silně obtáhlá, jak jsem zvyklý u většiny cyklistického oblečení a právě proto je vhodná pro běh a jiné sporty.

Hlavní část recenze

Bunda je perfektně skladná a neváží ani 100g (vel. S: 96 g). Co se týče větruodolnosti, plní svou funkci na 100%, přidaná hodnota je i lehká voděodpudivost. Nenahradí vám nepromokavou goráčovku, nicméně když vás zaskočí lehký déšť, do určité míry vás udrží v aspoň v teple. Ani přes extrémně nízkou váhu, ale není Sensor Parachute Extralite ořezaná na úplné minimum. Kolem zipu nalezneme reflexní pásky a na zádech dokonce poměrně prostornou kapsu. O to aby se spodní lem a rukávy nevyhrnovaly, se starají pružné gumičky (na spodním lemu bundy se dají dokonce stáhnout). Prodloužená záda oceníte u cyklistiky nebo při převlečení bundy přes běžeckou vestu. Tento typ bundy je vhodný jako záložní varianta do kapsy cyklistického dresu nebo do běžecké vesty, kdy se třeba zastavíte, na hřebenu začne silně foukat nebo vás čeká dlouhý sjezd.

Střih a konstrukce

Střih bundy se odvíjí od textilu určeného na cyklistiku. Nicméně Sensor Parachute není klasická cyklistická bunda dělána pro 50kg vrchaře. Cyklistické rysy najdeme především na zádech, kde je bunda prodloužena. Nicméně v přední části na břichu se bunda nevyhrnuje ani ve vzpřímené poloze. A to při mých 179cm/69 kg a velikosti S. Takto prodloužená záda mají jednu (asi neplánovanou) výhodu. A to je to, že bundu snadno převlečete i přes běžecký batoh/vestu a zároveň vás nikde neškrtí. Druhým prvkem, který přijde vhod nejen u cyklistiky, jsou dlouhé rukávy, které oceníte při vysokém rozsahu pohybu rukou u běhu. Celkový stři není výrazně upnutý a tak je bunda vhodná právě pro většinu aktivit nebo silnější jedince. Na cyklistiku mám osobně raději upnuté věci, které nekladou odpor (i když by možná stačilo více trénovat a nevymlouvat se na oblečení). Na zádech najdeme prostornou kapsu, kde při cyklistickém využití schováme mobil, doklady a jiné potřebné věci. Při běhu by v této kapse mohli věci skákat – nicméně drobnosti jako klíč, občanka a další na zádech cítit nebudete. Ve vrchní části zad se potom o zlepšenou ventilaci stará perforování, které výborně odvádí vlhkost od těla. V této oblasti je navíc bunda podšita lehkým, tenkým fleecem, který výborně saje pot.

Využití

Sensor Parachute je jemná, ultralehká větrovka, ideální na letní a jarní běhy. Největší prostor pro ni vidím, jako záložní kus oblečení, který vás nijak nezatíží. Větruodolné vlastnosti jsou výborné, nicméně když se přidá silný déšť, větrovka nevydrží moc dlouho. Každopádně do deště bunda primárně určena není. V letních měsících, kdy nejsou teploty tak nízko ji ale využijete při dešti, vytvoří vám aspoň určitou izolační atmosféru mezi tělem a okolním prostředím a vás tak lehké zapaření zahřeje. Co se týče sportů, největší využití vidím… Ano, při běhu a cyklistice! Co se týče cyklistiky, zejména u té horské, poněvadž žiletkáři na silničkách vyžadují spíše aerodynamické střihy. V určitých případech může být bunda užitečná i na běžkách nebo při in-line bruslení.

Bezpečnost

Každý kdo se pohybuje venku ve večerních nebo brzkých ranních hodinách za tmy nebo šera ocení dvě věci. První je velké množství reflexních prvků, které jsou umístěny rovnoměrně po celé ploše. Druhou věcí jsou potom výrazné barvy, které jsou výborně vidět například v mlze nebo za šera, aniž by na budu bylo vyzařováno světlo.

Další informace

Lehká univerzální bunda, která nic neváží a přesto vás ochrání. Široké spektrum využití a příjemné materiály oceníte při dlouhých sjezdech na kole nebo na otevřeném hřebenu hor, kde se neschováte mezi stromy.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: