Redakce v běhu – Horská výzva Beskydy nebo třeba výběh na Sněžku

Redakce v běhu – Horská výzva Beskydy nebo třeba výběh na Sněžku

Naše rozvětvená redakce se účastní mnoha běžeckých závodů a vybíhá každý den po různých běžeckých trasách České republiky. Kde všude běháme a kde nás třeba v následujícím měsíci můžete potkat?

Katka Smolová – šefredaktorka webu HedvabnaStezka.cz

„Snažím se doladit formu na první letošní závod – Horskou výzvu v Beskydech. Vzhledem k tomu, že bydlím docela ve městě a běhání mě baví jen v přírodě, největší část tréninku se odehrává o víkendech, kdy mám čas za běháním vyjet. V květnu jsem si tak zaběhala například v Moravském Krasu nebo Beskydech. Vřele doporučuji turistické značení okolo Sloupu a Macochy, kde se dá naplánovat kratičké výběhy i dvacetikilometrové tréninky v nádherném prostředí a se spoustou zajímavostí po cestě. Dvě hodinky si člověk může zaběhat a zbytek dne strávit lezením na skalách, jak jsem to v jednu krásnou sobotu udělala já. Vím ale, že mojí Achillovou patou jsou seběhy, takže tento víkend jsem vyrazila hezky brzo ráno na oblíbený Smrk, který je ideální právě na trénink prudkých kamenitých seběhů,“ popisuje Katka své přípravy na Beskydskou sedmičku.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Natálka Šírová – šefredaktorka časopisu Svět outdooru

Šéfredaktorka časopisu Svět outdooru si občas ráda vyčistí hlavu běháním. „V poslední době jsem kvůli množství pracovních a studijních povinností běhala spíš rekreačně a pro radost, a hlavně pro udržení psychického zdraví. Volím proto spíš osvědčené trasy v okolí Olomouce, mou oblíbenou je například běžecká trasa trasa kolem Poděbradského rybníka nebo trasa na Svatém kopečku, kde se terén alespoň trochu zvedá oproti celé hanácké placce a dají se tu trénovat kopečky.“

Na konci května si pak Natálie zaběhla 21 km trasu na prvním ze seriálu závodů Běhej lesy v Lednici, kde si chválila vydařenou trasu po lesních cestách a kolem památek v lednicko-valtickém areálu.

Natálka se v následujících měsících bude hlavně věnovat cestovatelským a lezeckým cílům. Chystá se na západ USA, kde možná dojde i na nějaké běhání 🙂

Michaela Kofrová – šefredaktorka webu SvetBehu.cz

Poslední měsíc bylo běžeckých závodů, že člověk nevěděl, kam dřív skočit. Zaběhla jsem si např. Horskou výzvu v Krušných horách (kategorii SHORT) nebo si vylepšila osobák na Frymburské desítce. Vlemi mě ale nadchla trasa Černokostelecké desítky, kde se běželo po krásných trailech.

Nejvíce mě ale bavilo běhat po Šumavských hřebenech. Kolem Vyššího Brodu po Opatské stezce kolem Wolfgangových vodopádů nebo přímo po hřebeni kolem Medvědí hory na Vyklestilku. Všechno bylo ale součástí tréninku na Horkou výzvu v Beskydech, kterou poběžíme s Katkou Smolovou v kategorii LONG.

Petra Královcová – redaktorka SvetBehu.cz

Petra si zvykla díky běhu poznávat nová místa, krajiny a také nové lidi. Přes týden se vydává na běžecké trasy do Ďáblického a Čimického háje, kolem Vltavy, na Velkou Skálu nebo Bohnického údolí. O víkendech vyráží se svojí rodinou na nová místa, kde buď objevují nezmapované trasy, nebo se nechají inspirovat ostatními běžci v databázi běžeckých tras.

Stejně tak Petra pojímá i závody, vybírá si ty, na pěkných místech a pak s nimi spojí také kratší dovolenou. Takto si třeba užila Ještěd SkyRace v Jizerských horách. Další společenskou událostí byl Vltava Run, kdy společně se svým týmem běžela ze Šumavy od pramene Vltavy až do Prahy a zažila zde spoustu nevšedních (nejen běžeckých závodů) zážitků. Z dalších oblíbených závodů si nikdy nenechá ujít Šutr, který se běhá v pražské Šárce.

A co plánuje na léto? Rozhodně běhat, běhat a běhat:-) Moc se těší na výběhy kolem vodní nádrže Lipno, kde se vydá zdolávat okolní šumavské kopečky. Nebo si třeba jen zpestří návštěvu babičky v Domažlicích, Aši nebo Sedlci.

Vojta Dvořák  – šefredaktor webu Svět outdooru

Vojta bydlí ve Vrchlabí, takže do hor a přírody to má hodně blízko. I když je srdcem hlavně lezec, tak miluje běh na čistém vzduchu. Letos poběží pro dobrou věc na Sněžku a na léto má taky v plánu přeběhnout 14 osmistovek na Vysočině. Kolik to bude celkem kilometrů zatím sám pořádně neví…

A kam se chystáte vy? Co je letos vaším běžeckým cílem? Podělte se s námi v komentáříích pod článkem…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: