Rock Point – Horská výzva otevřela registrace do 6. ročníku

Rock Point – Horská výzva otevřela registrace do 6. ročníku

Pořadatelé oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu Rock Point – Horská výzva tento týden spustili registrace do závodů letošního 6. ročníku.  Milovníci pohybu v horách se tak již mohou přihlásit do úvodních čtyř závodů z pěti zastávek, které letošní série bude čítat.

Otevřením registrace jsme odstartovali šestý ročník

Otevřením registrace jsme odstartovali šestý ročník. Přihlásit se je možné k prvnímu kvartetu běhů, který již máme prakticky po všech stránkách připraven a zajištěn. Registraci k závěrečné štaci v Krkonoších budeme otevírat až v průběhu závodní sezóny, protože zde stále jednáme nad variantou trasy. Už dříve jsme dali slib, že dokud nebudeme mít trať potvrzenou, nebudeme zvát účastníky k přihláškám a to samozřejmě hodláme dodržet,“ prohlásil Pavel Zitta, ředitel Rock Point – Horské výzvy.

Na běžce letos čeká hned několik novinek.

Poběží se na pěti zastávkách od května vždy každý měsíc. Na úvod účastníci poznají Krušné hory, dále premiérově Beskydy, následovat budou Jeseníky nově se startem na Červenohorském sedle, čtvrtý díl je v srpnu zavede na Šumavu a v září seriál vyvrcholí v Krkonoších. I tentokrát se běží na třech různě dlouhých trasách – Short, Half a královská Long. První dvě nejkratší distance jsou věnovány nově jednotlivcům, pouze dlouhá trať, která startuje v noci, zůstala pouze pro dvojice.

Zrušení kategorie dvojic na prvních dvou délkách s sebou zpočátku přineslo určitou vlnu nevole, nicméně na druhou stranu to mnozí kvitovali. Věřím tedy, že to veřejnost spíše ocení, protože tak každý může vytvořit i větší skupinku, která se bude vzájemně hecovat a podporovat, nebo naopak si každý bude moci běžet zcela své vlastní tempo. Z bezpečnostních důvodů jsme ale k tomuto kroku neuchýlili na nejdelší trati, kde je start dvojice podmínkou,“ dodal Pavel Zitta.

Propozice závodů

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: