Rock Point výzva „NAPŘÍČ ŠUMAVOU“ – představení jednotlivých etap

Rock Point výzva „NAPŘÍČ ŠUMAVOU“ – představení jednotlivých etap

Není tomu tak dávno, co trojce mužů – Martin Mužík, Filip Tomeš, Radek Civiš a jedna žena – Linda Beniačová společně pod záštitou Rock Point proběhli celou Šumavu. Dali tak základ výzvě, která vás nadchne, ať už jste trailový rychlík nebo rozvážný ultramaratonec. Trasu lze proběhnout ve 4 variantách, a tak Šumava a Rock Point výzva uspokojí opravdu každého běžce.

Rock point výzva „NAPŘÍČ ŠUMAVOU“ je prodloužena do konce října!

Soutěžní období je prodlouženo, a to až do konce října. Můžete si tedy zazávodit na dálku hned ve 4 kategoriích. Přinášíme vám popis jednotlivých etap, jak je proběhli na konci května „objevitelé“. Zároveň se můžete proklinout odkazem přímo na jejich podrobný popis. 

4 varianty výzvy

Lehké připomenutí toho, jakými způsoby lze Rock Point výzvu „NAPŘÍČ ŠUMAVOU“ absolvovat:

-nonstop do 24 hodin (muži) a 30 hodin (ženy)

v kuse na vícero dnů se spánkem

4 etapy

zkrácené etapy   

V tomto článku vám představíme jednotlivé etapy, včetně největších nástrah a atrakcí.

1. etapa: Dašenice – Vysoké lávky

Hned úvodní etapa dá zabrat. Čeká na vás něco přes 45 km a téměř 2000 m převýšení. Ale nebojte, začátek je rovinatější, takže se v klidu zahřejete, než přijdou na věc pořádná stoupání. Nejdřív proběhnete kolem vodní nádrže Nýrsko. Dejte pozor, abyste se tady moc nezakoukali. Před vámi je ještě pořádná porce. První zásadnější stoupání vede na vrchol Ostrého. Odtud je trasa pěkně houpavá a povede vás kolem turisticky velmi vyhledávaných jezer – Černého a Čertova. Od Čertova jezera vás potom čeká klesání až do Železné Rudy, kde je spousta možností doplnit energii. Objevitelská výprava má tip na cukrárnu Charlote. Po doplnění energie vás čeká už „jen“ výživný výšvih na Polom. Pozor, na vrchol Polomu se neběží po turistické značce! No a odtud pak kvapným seběhem do cíle první etapy – Vysoké lávky. Mrkněte, co na první etapu říkal Filip Tomeš.  

Čertovo jezero

2. etapa: Vysoké lávky – Modrava

Další část přeběhu Šumavy by se mohla zdát o něco jednodušší než ta první. Čeká na vás opět více než maratonská vzdálenost, ale s převýšením „jen“ něco přes 1000 m. Přes lehký “zahřívací“ kopeček se dostanete z Vysokých lávek do Prášil. Odtud už táhlým stoupáním až k Prášilskému jezeru a pak výživné dlouhé stoupání na vrchol Poledníku, kde se můžete pokochat výhledy z tamní rozhledny. Následují další atraktivní šumavská místa – Vchynicko-tetovský kanál kanál, Klostermannova vyhlídka a malebné Srní, kde můžete zase doplnit zásoby. Odtud chvíli po asfaltu k Čeňkově pile a pak neopakovatelný výběh podél řeky Vydry na Antýgl. Následuje unikátní Hradlový most a pak už posledních pár kilometrů do cílové Modravy. Tady lze do sytosti jíst i pít a přespat v posteli nebo na oficiálním nouzovém nocležišti. A pokud chcete vědět víc, mrkněte, jak etapu zdolala objevitelská výprava.

Snídaně v kempu v Železné Rudě

3. etapa: Modrava – Nové Údolí

Jestli byla druhá etapa běhatelná, tak ta třetí je hotový běžecký ráj. Čeká na vás totiž poměrně velká nálož 47 kilometrů, na kterých ale nastoupáte jen něco přes 800 m, a hlavně cíl leží skoro o 200 výškových metrů níže, než je start. Od začátku budete stoupat k vrcholu Březník, kde je i chata, odtud už poctivým zhoupnutím přes vrchol Černé hory k pramenu Vltavy. V klidu se zastavte a pokochejte. Síly se budou hodit. Dál totiž navazuje další stoupání. Po něm už ale budete až do cíle víceméně střídat jen klesání a roviny. Poběžíte přes krásné planiny, kde za zmínku určitě stojí Knížecí pláně. Po cestě budete míjet i několik ruin bývalých vesniček. Proběhnete přes nouzové nocležiště nad Strážným, kde končila objevitelská výprava svou etapu. Vy ale pokračujete ještě o zhruba 10 kilometrů dále přes malý kopeček až do cílového Nového Údolí.

Vrchol Březník s výhledem na Luzný  

4. etapa: Nové údolí – Nová pec

Poslední etapa je tou nejkratší. Čeká vás méně než polovina předchozích vzdáleností a ani co do převýšení není nikterak náročná. Ideální rozlučková etapa. Brzo opustíte šumavské louky a drsným stoupání po cestě podobné korytu potoka vystoupáte na vrchol Třístoličníku. Dál pokračujete po česko-německé hranici přes Trojmezí až na nejvyšší bod celé trasy – vrchol Plechý. Odsud můžete za dobrých podmínek vidět až na Lipno. Následuje opravdová trialová lahůdka při seběhu k Plešnému jezeru. Technický trail pokračuje i pod jezerem. Až poslední kilometry do vesničky Nová Pec jsou pohodové.

Občerstvovačka na vrcholu Plechý

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: