Roclite G 345 GTX získal ocenění footwear of the year

Roclite G 345 GTX získal ocenění footwear of the year

Speed hikingový model ROCLITE G 345 GTX získal ocenění nejlepší bota roku v prestižním britském časopise THE GREAT OUTDOORS.

Těžká práce začíná přinášet ovoce. Kategorii lehkých a rychlých outdoorových disciplín jako je speed hiking a fast packing jsme se začali věnovat jako jedni z prvních před deseti lety. Za tu dobu urazila značka INOV-8 dlouhý kus cesty plný inovací a nápadů, které ovlivnili celé odvětví. Jedna z posledních inovací je využívání grafénem obohacené pryže k výrobě podešví pro špičkový poměr mezi gripem a životností. Právě G-GRIP – grafénem obohacená podešev – byla klíčovým prvkem, který rozhodl o vítězství ROCLITE G 345 GTX v prestižní anketě nejlepší vybavení roku časopisu The Great Outdoors. 

G-GRIP byl posledním dílkem skládačky, kterou tvoří i špičková univerzální geometrie podešve ROCLITE, mezipodešev kombinující dobrý cit pro terén s pohodlným tlumením a v neposlední řadě i vysoký svršek se spolehlivou membránou GTX pro zajištění voděodolnosti a tepelného komfortu bez ohledu na počasí.

ROCLITE 345 GTX je hybridní běžecko/treková bota, která kombinuje to nejlepší z obou světů – běžeckého a outdoorového. První, čeho si všimnete je špičková hmotnost 345 gramů ve velikosti UK8. To je při použití GTX membrány a vysokého svršku až neuvěřitelně nízká hodnota, se kterou se můžete běžně setkat u nízkých nemembránových krosovek. Od chodidla dolů je ROCLITE G 345 GTX  k nerozeznání od ryze běžeckých modelů, zatímco svršek bude odolný, stabilní a teplotně komfortní jako vysoké trekové boty.

Ve výsledku tak máme hybridní botu, která zvládne běh i chůzi nejen v horském terénu. Na rozdíl od tradičních trekovek je neporovnatelně lehčí a pohodlnější a ve srovnání s klasickými běžeckými botami poskytuje násobně vyšší ochranu chodidel a kotníků a především bezkonkurenční stabilitu.

ROCLITE 345 GTX tak využijete při dlouhých horských ultramaratonech, kde podíl chůze výrazně převyšuje podíl běhu. Tyto parametry dokonale splňuje například kultovní Beskydská sedmička, kde je ROCLITE 345 GTX ideální botou pro každého běžce z druhé poloviny výsledkové listiny.

Kromě závodů se ROCLITE 345 GTX skvěle hodí pro každé horské dobrodružství, při kterém nebudete svým nohám věřit natolik, abyste si obuli klasické nízké běžecké boty.

celou recenzi naleznete na INOV-8 blogu: https://inov-8.vavrys.cz/idealni-bota-na-hory-crossover-roclite-345-gtx

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: