Závody do 10 km

Ozdobou závodu RUN TOUR v Ostravě byl výtečný výkon a čas Tomáše Lichého na desítce

V Liberci to bylo velmi teplé počasí, se kterým se běžci museli poprat. Ostrava byla v tomhle směru k běžcům přívětivější. Zamračená obloha, ale příjemná teplota okolo 20°C nahrávala všem k výtečným výkonům, čehož nakonec využil Tomáš Lichý.

Na netypické, leč krásné trati na RUN TOUR v Liberci dominovali Vít Pavlišta a Petra Bárthová

Krásné počasí a určitě i blížící se konec prázdnin bylo příčinou, že do Liberce, na další závod ze seriálu RUN TOUR, dorazilo nebývale velké množství startujících. Ani netypická trať závodu neodradila a možná právě to, že trať nebyla vyloženě městská, zlákala takové množství závodníků.

GLADIATOR RACE RUN/PARDUBICE přilákal 1340 závodníků. Nerjychlejší byli Zuzka Kocumová a Lukáš Novák!

Seriál překážkových závodů GLADIATOR RACE, se tentokrát ve své jednodenní zkrácené verzi závodu zastavil 12.8. přímo v centru města Pardubic. Závod typu RUN, tedy kratší vzdálenost a méně náročné překážky, byla ideální příležitost, jak začít s překážkovým během.

Horské běhy a skyrunning
HOLBA běh na Šerák 2018: MČR v běhu do vrchu ovládli Marek Chrascina a Kristýna Dvořáková

První srpnový víkend (4. – 5. 8.) se konaly běhy do vrchu jesenického dvojzávodu. Běh na Šerák (119 vrchařů), jehož součástí bylo Mistrovství ČR mužů, žen, juniorů a juniorek v běhu do vrchu (82 běžců), a Běh na Sokolí vrch (77 vrchařů).

Překážkový závod INOV-8 GLADIATOR RACE oslavil v Holicích 5. výročí svého vzniku a prověřil fyzickou i psychickou připravenost závodníků

V Poběžovicích u Holic se od pátku 15. června do neděle 17. června konal oblíbený překážkový závod GLADIATOR RACE, který zároven slavit 5. výročí svého vzniku.

Půlmaraton
Jak jsem si skvěle užil Czechman triatlon Pardubice, aneb osobní zkušenost triatleta Romana Špičáka

V sobotu 2. června se u Pardubic konal triatlonový závod na ½ ironmanských tratích Czechman triatlon 2018, kterého se zúčastnil i triatlet Roman Špičák, jehož dojmy ze závodu si můžet přečíst v následujícím článku.

Inov-8 GLADIATOR RACE v Milovicích přilákal rekordní počet závodníků + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

V uplynulém víkendu proběhl na Tankodromu v Milovicích další závod ze série GLADITOR RACE, v tomto roce to byla již třetí zastávka a nabídla opravdu skvělou podívanou pro diváky a pestrou škálu překážek pro závodníky.

Na náročné trati Běžeckého krosu Skalka byli nejrychlejší Jan Flašar a Lucie Kratochvílová

V neděli 22.4. odstartoval 8. ročník Běžeckého krosu Skalka. První bodovaný závod série H-Triatlon TOUR se tradičně konal v přírodní rezervaci Skalka na Praze 5.

Pevnost Josefov Gladiátorům sluší. V hlavním závodě Winter Gladiator Race se s překážkami nejlépe poprali Zuzka Kocumová a Tomáš Tvrdík.

Závody Gladiator Race se po celé České republice konají v různých lokalitách už od roku 2014, ale je jedno místo které je opravdu specifické. Pevnostní město Josefov dne 9.-10.2.2018 již druhý rok po sobě hostil zimní INOV-8 Winter Gladiator Race.

Charitativní Mikulášský běh v Liberci 2017 se opět vydařil!

Druhý ročník Mikulášského běhu v Liberci proběhl v neděli odpoledne 3. 12. 2017. Nezávodní běh pro dobrou věc odstartoval od 16 hodin od liberecké radnice. Závod byl organizován členy RunBo Teamu. Opět jsme se snažili naplnit motto závodu: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a pomoci.“

V Praze měl premiéru INOV-8 Gladiador Race. V přírodním parku Čihadla kralovali Vacík a Tocháčková!

Ve dnech 27.-29.10.2017 se poprvé představil závod ze série překážkových běhů Inov-8 GLADIATOR RACE na území Prahy. Za přispění městské části Praha 14, Praha 14 Kulturní, a VŠTVS Palestra připravil pořadatel Sportvisio z.s. několik tratí plných přírodních i umělých překážek na území přírodního parku Čihadla.

ARMY RUN Praha Vítkov 2017: Pod dozorem Jana Žižky vládlo slunce a v jeho paprscích Jakub Podzimek

Kdo chtěl během babího léta intenzivně přemlouvat po dobu několika desítek minut své slabší já, vyrazil 30.9. na pražský závod Army Runu. Třetí díl seriálu extrémních překážkových běhů zavítal do Prahy, kde si na tratích Major a Captain sáhli všichni až na dno svých fyzických i psychických sil.

Poslední závod seriálu VAŠE LIGA v Plzni vyhrál v rekordním čase Tomáš Eisner, mezi ženami kralovala Blanka Šindelářová

Poslední závod ze seriálu VAŠE LIGA v Plzni (6 závodů) se uskutečnil v úterý 26. září 2017 tradičně v Lobzích. Účast byla, oproti předchozím závodům tentokráte velmi dobrá, čemuž jistě nahrálo i babí léto, které v Plzni v poslední době panovalo.

S překážkami na Gladiator Race v Josefově si nejlépe poradili Jakub Podzimek a Michaela Dani

První zářijové dny 1. – 2. 9. 2017 přilákaly gladiátory v pevnostním městě Josefov, aby si to mezi sebou rozdali v pátečním nočním závodě na 3 km s více jak 10-ti překážkami a v sobotním hlavním závodě na 8 km s 25+ překážkami, který nejrychleji zdolali Jakub Podzimek a Michaela Dani.

Pátý závod seriálu VAŠE LIGA v Plzni ovládli Tomáš Koranda a Bára Šturmová

Každé poslední úterý v měsíci (od dubna do září) je vyhrazeno závodu ze seriálu Vaše liga v Plzni. Takže 29. srpna se opět sešli účastníci běhu na 5 a 10 km v Plzni v Lobzích, kde v podvečer absolvovali oba závody.