RUN TOUR vás zve v sobotu 18.8. do Liberce

RUN TOUR vás zve v sobotu 18.8. do Liberce

Pátý závod letošního ročníku běžeckého seriálu RUN TOUR 2018 nás zavede do města pod Ještědem, do Liberce. Ten už patří mezi tradiční místa, kde se scházejí pravidelní účastníci tohoto seriálu, aby změřili své síly na tratích o délce 5 a 10 kilometrů.

Trať závodu je velmi rozmanitá, členitá, ale krásná

Zázemí celého libereckého závodu se nachází v překrásném prostředí Lidových sadů, v těsné blízkosti místní ZOO, která patří k nejnavštěvovanějším místům v Liberci. Ostatně i všichni, kteří se do Liberce chystáte, můžete přijet již dopoledne a před závodem ZOO navštívit třeba se svými dětmi.

Jedná se o oblíbený závod na 5 km a 10 km, který se koná v pěkném prostředí Lidových sadů v Liberci. Závod je součástí seriálu RunTour. Více informací o RunTour Liberec najdete v termínovce.

Kromě zázemí celého závodu, kde se prezentují všichni partneři závodu, je postavena v Lidových sadech i startovní brána, která je zároveň i branou cílovou pro jednotlivé závody. Kapacita všech závodů je 1500 míst a v současnosti je již téměř vyprodáno. Pokud se ale chcete rozhodnout na poslední chvíli, tak pořadatelé jistě pro vás místo najdou.

Součástí závodu jsou i oblíbené dětské běhy

Sportovní běžecké odpoledne začíná v Liberci již ve 14 hodin dětskými závody pod názvem „Rákosníčkův běh“, a to na 500 a 1000 metrů v závislosti na věkové kategorii. Tyto dětské závody jsou velmi populární a můžeme při nich vidět urputné souboje nejen o celkové vítězství, ale i o jakékoliv umístění. Pro děti, které ještě závodit nemohou, tak je připraven dětský koutek, kde si mohou hrát a využívat různé prolézačky a jiná náčiní.

Startovní listina hlavních běhů nabitá výtečnými běžci

V 16 hodin odstartuje Nova Run na 5 km a o hodinu později pak hlavní závod na 10 km Česká pojišťovna Run. Trať závodu není typicky rovinatá jako v ostatních městech, ani klasicky městská jako třeba v Budějovicích či Praze. Naopak je velmi členitá, a tudíž i náročná, zato ve velmi příjemném lesním prostředí, kdy se prakticky oběhne celá ZOO. Jenže nemusíte mít vůbec žádné obavy, poněvadž i takto kopcovitou trať hravě zvládnete, což už mnozí dokázali v uplynulých ročnících a letos tomu nebude rozhodně jinak.

Startovní listina se hemží opět velmi kvalitními běžci a běžkyněmi. Samozřejmostí se tento závod stal pro místního rodáka Víta Pavlištu, který již tento běh v minulosti vyhrál a o vítězství bude jistě usilovat i letos. Kdo ho doprovodí na stupně vítězů se nejlépe dozvíme v sobotu třeba díky vaší osobní účasti na závodu.

I v Liberci podpoříme malou Hedvičku

I při závodě v Liberci půjde z každého startovného 50 Kč na konto Nadace Leontinka, kdy tentokráte pomáháme malé Hedvičce, která se nenarodila zcela zdráva a tuto pomoc potřebuje. Peníze vybrané prostřednictvím právě uvedené nadace, ji následně pomáhají v léčbě, která je velmi náročná a hlavně nákladná. Za to vám všem patří velké poděkování.

Výročí 100 let od založení Československé republiky

Letos si již od prvního závodu, v rámci celého seriálu Run Tour, připomínáme 100. výročí od založení Československé republiky a 25 let od založení samostatné České republiky, a to nejen skládáním medailí do tvaru republiky. I zde v Liberci opět totiž oceníme na závodu 25. a 100. muže a ženu na 5 i 10 kilometrové trati. Vítězové získají krásné kompresní podkolenky s českou vlajkou od partnera závodu společnosti Royal Bay. Takže pokud jste milovníci běhu a nevíte, kde si v sobotu 18. srpna zazávodit, tak hurá do Liberce na další ze závodu běžeckého seriálu Run Tour.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: