SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Brno, Jižní Čechy a Český ráj

SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Brno, Jižní Čechy a Český ráj

Jaro je tady! Schovejte rukavice, kulichy a čelovky. Permice do fitka vyhoďte z okna, běžecký pás ukliďte do komory. Konečně se můžete svobodně proběhnout na čerstvém a sluncem provoněném vzduchu. Jaro je tady, vychutnejte si ho plnými doušky na běžeckých lokalitách – Brno, Jižní Čechy a Český ráj. Přejeme svěží běžecký zážitek:-)

Divočina v Brně

Mufloni, daňci, laně, divoká prasata, jeleni – to všechno a mnohem více můžete najít uprostřed Brna! Obora Holedná (327 ha), nacházející se mezi městskými částmi Kohoutovice, Bystrc, Jundrov a Komín je kusem opravdové přírody v centru velkoměsta. Mimo zvěře zde objevíte také rybník, jezírka, poklidná údolí a prudké svahy. Členitá krajina obory vám nabízí rozmanitý terénní okruh s prudkými stoupáními i rychlými pasážemi po „vrstvevnici“.  Uvidíte, že úprk před divočákem dodá vašemu tréninku nebývalé grády:-)

Výběh na Medvědí horu na jihu Čech

I naše druhá trasa zaujme milovníky zvířat. Na Medvědí hoře samozřejmě už na medvěda nenarazíte, ale pokud budete mít štěstí, zahlédnete stádo losa evropského. Před výběhem na horu vás tato malebná trasa přivede na přírodní rezervaci Rašelinné Kapličky, kde vás pohltí svíravá vůně rašelinišť a uchvátí pohled na překrásné rašelinné jezírko. Za následné stoupání budete odměněni pěknými výhledy na vodní nádrž Lipno a nedalekou Šumavu.

Labyrintem pískovcového města v Českém ráji

Naše nejstarší CHKO se nachází mezi Turnovem, Mnichovým Hradištěm a Sobotkou. Pískovcové útvary, které si získaly takový obdiv a oblibu vznikly už v druhohorách na okrajích tehdejšího moře, současnou podobu jim dala erozní činnost a síly působící z nitra Země. Proběhněte se ve známých Drábských světničkách, přes Příhrazské skály a zříceniny středověkých hradů, užijte si výhledy do dalekého okolí. Užijte si příjemné bloudění skalním městečkem Českého ráje🙂

Petra KrálovcováPetra Královcová – redaktorkaPetra vystudovala Vodní hospodářství na ČVÚT v Praze. Po letech předstírání jak na tom je s prostorovou představivostí se rozhodla konečně věnovat tomu, co ji opravdu baví – sport, cestování, příroda a psaní. Momentálně zcela propadla běhu, který jí zachránil zdravý rozum na mateřské dovolené. Nejraději má delší běhy v přírodě s kopečkem a nějakou tou srnou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: