SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Krkonoše, Údolí Oslavy, Blanský les

SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Krkonoše, Údolí Oslavy, Blanský les

Běh má pro vás svoje kouzlo, jenom když se můžete s někým hecovat. Jste prostě závodník, pro kterého výběh bez parťáka nemá tu správnou šťávu. Jenže ve vašem okolí není žádný vhodný soupeř, a tak jsou vaše tréninky trochu nuda. Běžecké trasy: Krkonoše, Údolí Oslavy, Blanský les pro vás přinášejí elegantní řešení – běžci zde zaznamenali svoje časy a teď je jen a jen na vás, jestli budete lepší:-)

Krkonošská trasa přes lišejníkovou tundru

Horská trasa pro fajnšmekry, která vede v první zóně Krkonošského národního parku kolem hory Kotel (1435 m), která je jednou z nejkrásnějších vrcholů v Krkonoších. Proběhnete se mozaikou kamenitých sutí a řídké vegetace severských a alpínských mechorostů, lišejníků a travin. Připravte se na poctivé převýšení, ale také nezapomenutelný zážitek. Tak co, zvládnete to lépe než Vojta:-)?

Přírodní trasa údolím Oslavy a Chvojnive

Tato jihomoravská trasa začíná a končí v krásném městě Oslavany, které samo o sobě stojí za návštěvu. Údolí Oslavy a Chvojnice je jedním z nejhezčích říčních kaňonů naší republiky. Hluboce zaříznutá údolí se zaklesnutými meandry vás přenesou do jiného světa, kde se zastavil čas, a vy si budete užívat jenom váš běh. Vychutnejte si řeku, skály a ruiny hradů.

Dvakrát přes nejvyšší vrchol Blanského lesa

Poslední trasa je velkou výzvou, zdolat dvakrát za sebou Kleť (1084 m) není jednoduchý úkol. Zalesněný vrchol s nejstarší kamennou rozhlednou v ČR je součástí předhůří Šumavy s přírodním prostředím, které je zatím jen málo narušeno negativními vlivy lidské činnosti. Díky srážkovému stínu Šumavy a málo větrnému klimatu, se zde vyskytuje značný výskyt alpských migrantů. Tento fakt řadí Blanský les k tzv. „jižním pohořím“. Kromě přírodních krás je bohatý na historické památky a lidovou architekturu.

Ze stovek dalších tras můžete přehledně vybírat v naší databázi běžeckých tras. Podle kraje, délky trasy, převýšení nebo zvláštnosti trasy si můžete zvolit dle vašich momentálních požadavků nebo se třeba jen inspirujte, když vám zrovna došly nápady. Pod mapou, kde je trasa zakreslena si můžete jednoduše stáhnout soubor GPX s trasou. Svůj zaběhnutý čas můžete také porovnávat s dalšími běžci, kteří trať zdolali před vámi.

Petra KrálovcováPetra Královcová – redaktorkaPetra vystudovala Vodní hospodářství na ČVÚT v Praze. Po letech předstírání jak na tom je s prostorovou představivostí se rozhodla konečně věnovat tomu, co ji opravdu baví – sport, cestování, příroda a psaní. Momentálně zcela propadla běhu, který jí zachránil zdravý rozum na mateřské dovolené. Nejraději má delší běhy v přírodě s kopečkem a nějakou tou srnou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: