SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Podyjí, Žďárské vrchy a Kutná Hora

SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Podyjí, Žďárské vrchy a Kutná Hora

Určitě znáte ten pocit, kdy nemáte chuť vyběhnout. Hledáte výmluvy, vymýšlíte, co důležitého ještě musíte udělat. Možná se vám jen nechce na vaši oběhanou a okoukanou trasu – vyzkoušejte naši trojici tras v lokalitách Podyjí, Žďárské vrchy a Kutná hora. A uvidíte, jak se vám vrátí chuť do běhání:-)

Vranov nad Dyjí – NP Podyjí

V našem nejmenším národním parku najdete mimořádně rozmanitou a jedinečnou přírodu. Objevíte zde pestrou mozaiku skal, meandrů, rozsáhlých suťových polí, strže a prosluněné lesostepi. To všechno a ještě mnohem více si užijete na terénní trase, která vás provede přes kopce pod Vranovskou přehradou, které se také přezdívá Moravský Jadran.

Tři studně: Srdcem Žďárských vrchů

Krajina Žďárských vrchů je ostrovem klidné a čisté krajiny v srdci České republiky. To nejcennější, co ukrývá je především voda – pramenná oblast celé řady řek a říček, rašeliniště a vlhké louky. Nejrůznější skály a skalky vystupující ze zalesněných hřbetů jsou synonymem Žďárských vrchů a naše trailová trasa vás přivede přímo do jejich srdce.

Návrat do Kutné Hory

Poslední trasa ukrývá tip na velmi pěkný celodenní výlet. Můžete vyrazit vlakem z Kutné Hory a pak se proběhnout podél vodního toku Vrchlice. Cestou si prohlédnete staré mlýny, můžete nakouknout do vykutaných štol, prozkoumat zříceninu hradu Sion a v Kutné Hoře obdivovat chrám sv. Barbory. Příjemná trasa a je to pořád z kopečka:-)

Petra KrálovcováPetra Královcová – redaktorkaPetra vystudovala Vodní hospodářství na ČVÚT v Praze. Po letech předstírání jak na tom je s prostorovou představivostí se rozhodla konečně věnovat tomu, co ji opravdu baví – sport, cestování, příroda a psaní. Momentálně zcela propadla běhu, který jí zachránil zdravý rozum na mateřské dovolené. Nejraději má delší běhy v přírodě s kopečkem a nějakou tou srnou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: