SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Slavkovský les, Ostrý na Šumavě a Lysá hora

SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Slavkovský les, Ostrý na Šumavě a Lysá hora

O většině důležitých věcí v našem životě rozhodují maličkosti anebo náhody, které si zpětně už ani neuvědomíme. Někdo tomu říká osud, ale já si myslím, že si podvědomě vybíráme výzvy. Přála bych vám, aby ve vás trojice dnešních tras – Lysá hora, Ostrý na Šumavě nebo výběh do Slavkovského lesa – ve vás zažehla výzvu a běh se stal vaším osudem:-) Někdo tomu říká osud, ale já si myslím, že si prostě podvědomě vybíráme podněty, které v nás probouzejí zvědavost nebo možná výzvu.

Příjemný okruh oblastí minerálních pramenů

Na tak trochu zapáchající trasu se vydáte ze západočeského městečka Mariánské Lázně, odkud vyběhnete přímo do CHKO Slavkovský les. Celkem nenápadné pohoří nabízí divokou přírodu, nejčistší vzduch a také rozlehlá rašeliniště. Na to nejzajímavější (PR Smraďoch) vás zavede naše první trasa, která podle něj dostala jméno.

Výběh na nejkrásnější horu Šumavy

Na Šumavě se najde spousta působivých míst, která stojí za to navštívit. Rozhodně mezi ně patří i hora Ostrý (1 293 m  n. m.). Výrazná dominanta zalesněného Královského hvozdu vás zdaleka zaujme svým tvarem  – dvojicí hrotovitých vrcholků.  Po výběhu na ni se můžete těšit na nezapomenutelné výhledy.

Výběh na Lysou horu nikdy neomrzí

Nikdy jsem se neuvědomila, jaký fenomén je Lysá hora (1323 m n. m.). Svou majestátností přímo láká k výstupu na svůj vrchol, tak se zde každoročně pořádají významné běžecké závody. Její specifické kouzlo každoročně nalákalo k výstupu i slezského básníka Petra Bezruče. Na naší poslední trase ji zdoláte hned dvakrát, občerstvení zajištěno:-)

Náš tip! Připomeťe si atmosféru letošního závodu Lysá hora 24 hodin.

Petra KrálovcováPetra Královcová – redaktorkaPetra vystudovala Vodní hospodářství na ČVÚT v Praze. Po letech předstírání jak na tom je s prostorovou představivostí se rozhodla konečně věnovat tomu, co ji opravdu baví – sport, cestování, příroda a psaní. Momentálně zcela propadla běhu, který jí zachránil zdravý rozum na mateřské dovolené. Nejraději má delší běhy v přírodě s kopečkem a nějakou tou srnou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: