SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Šumava, Polabská nížina a Litovelské Pomoraví

SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Šumava, Polabská nížina a Litovelské Pomoraví

Definitivně jste se rozhodli, že začnete běhat. Koupili krásné nové boty, funkční oblečení, sporttester a teoreticky jste se plně připravili. No ale, jednou je moc zima a podruhé příliš teplo. Máte moc práce nebo jste příliš unavení. Začnete až zítra….ne až v pondělí….nebo až od nového měsíce? Možná vám ten správný impuls dodají běžecké trasy: Šumava, Polabská nížina a Litovelské Pomoraví a vy poprvé konečně vyběhnete. Užijte si to!

Čertovsky pěkná trasa kolem Vltavy na Šumavě

Hned první trasa je opravdová lahůdka pro začínající běžce, kteří mají rádi i trochu dobrodružství. Drobná trailová cestička kolem divočící Vltavy, procházející kolem Čertovy stěny, to už vyžaduje odvážného ducha, ale na druhou stranu vás zase tahle impozantní scenérie natolik pohltí, že vašich prvních 8 km uběhne ani nebudete vědět jak:) Trasa vede z Loučovic do Vyššího Brodu stále kolem Vltavy, což přináší dvě pozitiva – je to z kopce a nebudete mít problém s orientací. Zpátky se můžete vrátit vlakem a užít si trasu ještě jednou.

Polabskou nížinou přes prastarý les

Pohodová lesní trasa, začínající a končící v Záboří nad Labem, je ideální pro nováčky, kteří se s během teprve seznamují. V plochém terénu Polabské nížiny se nemusíte obávat náročného převýšení. Prastarý borový les, kterým trasa vede, poskytne soukromí pro vaše první běžecké krůčky. Díky značnému množství cest a cestiček můžete trasu libovolně obměňovat a pokaždé se těšit na její novou variantu.

Moravskou Amazonií až na vrch Třesín

Poslední trasa prochází tajuplnou krajinou Litovelského Pomoraví, kterému se také jinak říká Moravská Amazonie, a věřte mi, že přesně tak se tu budete cítit. Vlhký vzduch, bujná vegetace, tůně a mokřady. V každém ročním období vám tenhle kousek země nabídne jinou tvář. Za obcí Mladeč se zvedá vápencový vrch Třesín. Budete probíhat kolem jeskyní a krasových pramenů, naleznete zde prudké skalnaté srázy a povrchové krasové závrty. Možná vás tahle část trasy svým převýšením donutí zpomalit nebo úplně přejít do chůze, ale pomalý běh je pro začátečníky tou nejlepší volbou tréninku.

Ze stovek dalších tras můžete přehledně vybírat v naší databázi běžeckých tras. Podle kraje, délky trasy, převýšení nebo zvláštnosti trasy si můžete zvolit dle vašich momentálních požadavků nebo se třeba jen inspirujte, když vám zrovna došly nápady. Svůj zaběhnutý čas můžete také porovnávat s dalšími běžci, kteří trasu zdolali před vámi.

Petra KrálovcováPetra Královcová – redaktorkaPetra vystudovala Vodní hospodářství na ČVÚT v Praze. Po letech předstírání jak na tom je s prostorovou představivostí se rozhodla konečně věnovat tomu, co ji opravdu baví – sport, cestování, příroda a psaní. Momentálně zcela propadla běhu, který jí zachránil zdravý rozum na mateřské dovolené. Nejraději má delší běhy v přírodě s kopečkem a nějakou tou srnou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: