SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: V únoru se podíváme do českých hor

SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: V únoru se podíváme do českých hor

Ať je vedro nebo zima, na horách je vždycky prima. Pokud se s touto větou ztotožňujete, bude se vám tentokrát výběr tras líbit a věřím, že vyrazíte nějakou vyzkoušet. Připravte se na Podkrkonoší, Valašsko a Orlické hory bez lidí s krásnými výhledy.

Vyhlídková trasa v Podkrkonoší

První trasa vás zavede do odlehlejší části našich nejvyšších hor. Po zdolání prvního tisícového vrcholu vás čeká příjemná hřebenovka, vedoucí částečně po hranici s Polskem. Nádherné výhledy, poctivé převýšení a čistá příroda vám zaručeně zlepší náladu a vyčistí hlavu. Rýchorská devatenáctka se dá skvěle běžet i v zimě!

Půlmaraton srdcem Valašska

Okruh u Vsetína ocení běžci, kteří preferují při svém tréninku pestrost. Užijete si údolí vsetínské Bečvy, valašské kopce, lesní traily, klasickou hřebenovku a samozřejmě krásné výhledy.

Po doběhu rozhodně nezapomeňte ochutnat typické valašské speciality …frgály, kyselici, bramboráky a slivovici:-)

Přes nejvyšší vrchol Orlických hor

Náročnou trasu vrcholovými partiemi pohraničního hřbetu Orlických hor ocení zejména samotáři a milovníci vojenské historie. Hned na začátku běhu prověříte svou kondičku výběhem až na Velkou Deštnou, a pak už vás čeká pohodová hřebenovka, posázená nedobytnými, vojenskými bunkry. Přejeme příjemný přeběh Orlických hor.

Petra KrálovcováPetra Královcová – redaktorkaPetra vystudovala Vodní hospodářství na ČVÚT v Praze. Po letech předstírání jak na tom je s prostorovou představivostí se rozhodla konečně věnovat tomu, co ji opravdu baví – sport, cestování, příroda a psaní. Momentálně zcela propadla běhu, který jí zachránil zdravý rozum na mateřské dovolené. Nejraději má delší běhy v přírodě s kopečkem a nějakou tou srnou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: